Skocz do zawartości

Zmiana właściciela forum ;-)


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej....

 

Chciałem poinformować wszystkich Was, że z dniem 1.06.2010 stałem się 10000% posiadaczem domeny strefacaraudio.pl :hyhy::hyhy:

 

Tak, wiem wiem, dziwnie to brzmi, bo ja założyłem to forum, ja wymyśliłem nazwę, poświęciłem mega dużo pracy, czasu oraz chęci na rozkręcenie tego, ale niestety moim błędem było rejestrowanie tego wszystkiego na jedną z wrocławskich firm Car Audio.. :) Pewnie znaną Wam z tego forum :znudzony: .

Cóż za błędy się płaci, tak więc odkupiłem tą domenę. Domena kosztowała mnie jak na moją kieszeń naprawdę sporo.

Znawcy w pozycjonowaniu wiedzą ile taka domena może być warta. Ale nie mówmy o tych smutnych faktach ;-)

 

Co nas czeka w niedalekiej przyszłości??

Dobre pytanie. Jak już zauważyliście forum powoli zaczęło Nam upadać ze względów technicznych. Skrypt ("silnik") na którym obecnie mamy forum jest troszeczkę niestabilny i może grozić Nam rozwalenie całego forum (baza danych się "wysypie" i lipton).

 

Dlatego planuję wykupić profesjonalną licencję forum, grafikę oraz serwer.

Prawdopodobnie opartą na silniku:

IP.Board 3.1.0

http://obrazki.elektroda.net/2_1275510800.jpg

 

Jako, ze forum dla mnie i pewnie dla większości z Was (wiem to, ponieważ po ostatniej kilkugodzinnej awarii miałem dużo meili, sms'ów, zapytań na gg z informacją kiedy forum zacznie działać) ma dużą wartość.

Tworzymy tutaj to "coś", co łączy naszą wspólną pasję, zamiłowania, hobby.

Dla pewnych ludzi są ważniejsze rzeczy niż pieniądze oraz chciwość (tekst kierowany do pewnej osoby :]). Dla mnie tą rzeczą jest forum StrefaCarAudio.pl.

Dlatego nie chciałem dopuścić do upadku forum (gdybym nie odkupił domeny, forum upadłoby, ponieważ dotychczasowy serwer nie wyrabia).

Koniec marudzenia o kosztach. Postaram się pokryć to wszystko, z projektem w Audi wystartuję za rok...

 

Tak więc niebawem będziemy mogli urzędować na nowym, szybkim, stabilnym, odświeżonym, profesjonalnym forum o tematyce Car Audio.

 

Dodatkowo założenie jest takie, iż po wejściu na stronę www.StrefaCarAudio.pl od razu "odpali" się forum :cwaniak:

 

Tak więc moi drodzy forumowicze w skrócie wyglądają plany.

Co z tego wyjdzie czas pokaże.

 

Przy okazji chciałbym serdecznie podziękować grupie http://strefacaraudio.pl/forum/templates/unMods/images/ranks/przyjaciel.gif oraz http://strefacaraudio.pl/forum/templates/unMods/images/ranks/moderator02.gif, którzy od godziny 17 cały czas robią porządki w celu odchudzenia bazy danych. Dodatkowo pragnę przeprosić tych, którym usunęliśmy część postów. Niestety sytuacja zmusiła nas do zmniejszenia powierzchni zajmowanej bazy danych.

 

Pozdrawiam!

Wasz administrator!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Forum Strefa..... jest jednym z trzech for ktorych przegladam na biezaco , i nie ukrywam ze wczoraj sie troche przerazilem :znudzony:

bardzo fajnie ze usterka zostala tak szybko usunieta i mozna znow korzystac z forum :hyhy:

 

K@mil :cwaniak: dzialaj bo takie forum z takimi ludzmi to skarb :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winneś napisać WASZ JEDYNY ADMINISTRATOR

 

Dla mnie pełen szacunek dla Ciebie Kamil za poświęcenie, chęci i zaangażowanie w rozwój i utrzymanie forum.

 

Jestem pewien ze każdy z nas doceni Twoje starania o to aby to wszystko w życiu czego uczestniczymy nie umarło, i pomoże jak może żeby było OK.

 

Wiadomo ze nie ma nic za darmo i jeżeli nie dasz rady sam finansowo(jak sobie to założyłeś), sądzę że uda się zorganizować coś w postaci sekcji "klubowicza"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest najważniejsza jedna opcja, czy jeżeli będzie forum z inną grafiką (bo idealnej się nie dopasuje, albo będzie zupełnie inna), na nowym skrypcie (który osobiście mnie lekko zraża, bo jestem przyzwyczajony do phpBB by Przemo) nie odejdzie Nam większość użytkowników??

 

Na pewno odzew będzie taki jak po zmianie szablonu oraz funkcji allegro...

Ale cóż musimy postawić na jakość, a przyzwyczaić się przyzwyczaimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mil Baza zostanie przeniesiona do IPB? Wykonalne to rozwiazanie jest? Bo w sumie nie interesowalem sie tym czesniej wiec nie wiem czy jest mozliwa konwersja bazy danych z phpBB na IPB? Bo jesli nie to lecim od zera..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mil, działaj młodziaku, działaj, masz duze wsparcie GOOGLE, przydało by sie rozbudowac na jakies konkretne zapisy rysunki aby sie smiecie nie powtarzały w poradach.. Wprowadz dodatkowo ranking najlepszych radyjek zeby nie bylo wciaz lepsze "a" czy "b" itd,a zaoszczedzisz miejsca na zbednych dodatkowych forach..

 

[ Dodano: 2010-06-02, 23:42 ]

K@mil, zrzuta i tyle. Na tylu użytkowników jak by się rozłożyło to by wyszły grosze
to co, po dyszce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mil Baza zostanie przeniesiona do IPB? Wykonalne to rozwiazanie jest? Bo w sumie nie interesowalem sie tym czesniej wiec nie wiem czy jest mozliwa konwersja bazy danych z phpBB na IPB? Bo jesli nie to lecim od zera..

 

Tak, zajmie się tym fachowy programista.

 

K@mil, zrzuta i tyle.

 

Hmmm. Nie namawiam nikogo, nie chcę, aby robić z tego przymus lub nagradzać jakimiś rangami. Dlatego chcę wszytskie koszty pokryć sam.

 

K@mil, działaj młodziaku, działaj, masz duze wsparcie GOOGLE,

 

Działam cały czas... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mil, zrzuta i tyle. Na tylu użytkowników jak by się rozłożyło to by wyszły grosze :znudzony:
to co, po dyszce?
W takim razie, skoro forum jest samodzielne, proponuję małą zrzutkę na skrypt i serwer.

 

Panowie, na forum w conajmniej kilku miejscach jest numer konta K@mila - jesli ktokolwiek chce wesprzec forum bezinteresownie i nie oczekuje niczego w zamian to przeciez to nie problem zrobic przelew z odpowiednim tytulem :cwaniak:

 

 

Tak, zajmie się tym fachowy programista.

 

Patrzac na to co jest na forum to sobie ladnie za taka robote zaspiewa, zebys sie nie zdziwil tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winneś napisać WASZ JEDYNY ADMINISTRATOR

 

Wiadomo ze nie ma nic za darmo i jeżeli nie dasz rady sam finansowo(jak sobie to założyłeś), sądzę że uda się zorganizować coś w postaci sekcji "klubowicza"...

 

Jak najbardziej jestem za :znudzony:

 

Ja bym proponował jedną większą składkę aby się wszystko ładnie naprostowało. Zależy ile by się na to ludzi deklarowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trza pousuwać troszkę tematów albo rozdać parę warnów (w czym nie mam jeszcze doświadczenia http://a9302.ipsdemo.ipslink.com/public/style_emoticons/default/sleep.gif ) to ja chętnie jeszcze kiedyś pomogę http://a9302.ipsdemo.ipslink.com/public/style_emoticons/default/laugh.gif

 

K@mil, zrzuta i tyle. Na tylu użytkowników jak by się rozłożyło to by wyszły grosze

Po dzisiejszym remanencie z ~1000 osób mniej :P

 

Wiecie co podobała mi się organizacja grupy "sprzątającej", każdy zabrał się za to co trzeba :cwaniak: aż byłem pod wrażeniem :]

Przy okazji doceniłem pracę osób które zajmują się tym na codzień :hyhy:

 

Z mojej strony podziękowania dla K@mila :hyhy: za ratowanie forum,dodam że jeśli będę potrzebny to można do mnie śmiało pisać http://a9302.ipsdemo.ipslink.com/public/style_emoticons/default/happy.gif

 

 

Chciałem poinformować wszystkich Was, że z dniem 1.06.2010 stałem się 10000% posiadaczem domeny strefacaraudio.pl

bym zapomniał :znudzony:

Moje gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co podobała mi się organizacja grupy "sprzątającej", każdy zabrał się za to co trzeba :znudzony: aż byłem pod wrażeniem :hyhy:

Przy okazji doceniłem pracę osób które zajmują się tym na codzień :cwaniak:

 

To fakt elegancko nam poszlo, raz dwa smieci z wiekszosci dzialow pousuwane :hyhy: Ale zostal jeden najwiekszy, to bedzie masakra sprzatac tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Nie namawiam nikogo, nie chcę, aby robić z tego przymus lub nagradzać jakimiś rangami. Dlatego chcę wszytskie koszty pokryć sam.

 

A więc Kamilu nikt od Ciebie tego nie wymaga, podaj gdzieś dane do wpłaty i zobaczymy co z tego wyjdzie ja jestem za tak jak pisał zomer1980, po dyszce i zobaczymy

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Kamilu nikt od Ciebie tego nie wymaga, podaj gdzieś dane do wpłaty i zobaczymy co z tego wyjdzie ja jestem za tak jak pisał zomer1980, po dyszce i zobaczymy

 

Pozdro

 

Spokojnie. Myślę, że udźwignę to jakoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil chce wziąć to na swoje barki, jednak chiałbym aby to było jasne.

Kwoty wykupu domeny i utrzymania serwera to nie sa kwoty kilkuset złotych.

Nie wspomnę o licencji, grafice, programiscie.

 

 

Kasa za wykup domeny nie była liczona w setakch złotych, tak tyle zarobił człowiek który NIC nie zrobił na tym forum, który go NIE stworzył, któy NIE miał pojecia jak rozwiazywac problemy a jedynie wiedział jak na tym zarobić...

Tak to jest kiedy kimś kieruje wyłącznie chęć zysku...I Tomku mam nadzieje ze czytasz ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa za wykup domeny nie była liczona w setakch złotych, tak tyle zarobił człowiek który NIC nie zrobił na tym forum, który go NIE stworzył, któy NIE miał pojecia jak rozwiazywac problemy a jedynie wiedział jak na tym zarobić...

Tak to jest kiedy kimś kieruje wyłącznie chęć zysku...I Tomku mam nadzieje ze czytasz ten temat...

 

Tej kwestii lepiej nie poruszajmy, bo to dla mnie drażniący temat.

 

OK :znudzony: pzdr. Mastah22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam doświadczenie z wielu projektów i bardzo prosto jest zaimportować baze phpbb do IPB. W sieci są nawet gotowe konwertery.

 

Skrypt IPB kosztuje 149,99$ tak więc daje nam to po kursie 3,36 cenę ~504 PLN. Mało to nie jest, dużo też. Sądzę, że aktywnych, userów jest około 100-200 osób. Gdyby część wpłaciła choć po 10 PLN kupilibyśmy skrypt i moglibyśmy wziąć jakiegoś magika, który przeniósłby to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na diyaudio.pl była zrzuta na skrypt vbulletin(potrzebne było 800zł bodajże). Uzbierała się kwota wyższa niż potrzebna, a odzew był spory, a forum jest mniejsze niż strefa. Więc myślę, że jakby zorganizować zbiórkę, to każdy rzuci w miarę możliwości parę zł(4 piwa dla forum chyba sobie można odpuścić). Później zrobić tylko listę(bez kwot) i ew. tak jak na diyaudio, doszło wyróżnienie "donator" dla osób, które wspomogły forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...