Skocz do zawartości

Mój sobwoofer 2 x hertz es200 port szczelinowy


Jachu88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem poprzednio hertza w closed 15l i powiem ze nie miał takiego wykopu (jak na 8" przetwornik) niż teraz, gdy może "oddychać" słucham głównie rapu i w małym samochodzie cinquecento spisuje sie naprawde dobrze. Narazie nie mam drugiego głośniczka więc jedną część skrzynki przytkałem. Napędzany jest Blaupunktem GTA2100. Już w drodze jest wzmacniacz Helix A4 :hyhy: myśle ze poradzi sobie z dwoma ES'ami.

 

 

MDF 18mm

Objiętość każdej z komór ok 21L

szczelinowy BR

maskownica wycięta z mdf szlifowana i lakierowana sprayem pod kolor napisu na głośniku

 

 

 

http://img398.imageshack.us/img398/1951/2302081115hb3.th.jpg

 

 

http://img362.imageshack.us/img362/5444/2502082119ny2.th.jpg

 

 

http://img112.imageshack.us/img112/1944/0503080608ej0.th.jpg

 

 

http://img295.imageshack.us/img295/4008/0503080607ya9.th.jpg

 

sorki za fotki słabej jakości robione telefonem

 

prosze o opinie jest to moja druga konstrukcja POZDRO <browar>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu88, Nawet wyszło ciekawie . Do Hertzów szukaj mocnego wzmaka one potrzebują trochę watów Blaupunkt na pewno sobie nie poradzi. :hyhy: hehe

Ja za starych czasów miałem Es200 w br ( chyba 19 L ) dostawał 400 rms i powiem że nie jeden się zdziwił jak ES200 może robić zamieszanie :hyhy:

Jakość grania jest kiepska bo pukaja jednostajnie i po dłuższym słuchaniu boli głowa .

Teraz Es200 siedzi u mnie w subie domowym :hyhy:

 

 

PozdrO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Widać, że to dopracowałeś. Właśnie takie skrzynie mi się podobają. Dobrze, że się nie spieszyłeś. Frez pod głośnik też jest? Bo nie za bardzo widać. Pokaż jeszcze zdjęcia z boków. Ciekawi mnie jak Ci wyszły łączenia materiału. Jak na drugą konstrukcję, rewelka. :hyhy:

PS. Nie wiem jak zrobiłeś bass reflexy bo tego na fotkach nie widać, ale zakładam, że poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img360.imageshack.us/img360/5964/0403082047al8.th.jpg

 

z boków łączenia aż tak nie widać zależy jak pada światło, podfrezowane jest oczywiście MDF 10mm z tunelu szczelinowego aż miło wydobywa się głębia basu jak ma 20cm i wiaterak też sobie elegancko dmucha dzięki za dobre komentarze POZDRO! niech bass bedzie z wami hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum :hyhy:

Fajna konstrukcja i całkiem fajnie to wyszło mam tylko jedną uwagę masz tam dwie odzielne komory czy jedną bo mi wygląda to na jedną ( jeden port szczelnowy ) Jeżeli jest jedna komora i włożyłeś na razie tylko jeden głośnik to napewno nie gra tak jak powinno bo głośnik zamiast tych 21L ma do dyspozycji 42L a to chyba trochę za dużo

Zamontuj jak najszybciej drugi głośnik a zobaczysz dopiero jak zagrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no skrzenaczka zrobiona starannie ale mam pare pytan :

sam obliczałes porty i litraże??

bo niewiem czy wiesz ale jak wsadzisz dwa głosniki do skrzyni i odblokujesz te zagrodzone przejście wtedy głosniki bedą pracowały każdy w 42L skrzyni, i w związku z tym ja to sie ma do tych potrów?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bbartasswlkp, szczelina powinna miec ok 2.5cm dla jedneo głośnika zrobiłem 5cm dla dwóch myśle ze jak obydwa głośniki bedą równo pracować i w jednym momencie wykonywać ten sam ruch to wszystko powinno być ok. no chyba ze się myle aż tak to się na tym nie znam ale myśle ze bede zadowolony z grania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, jak pisałem narazie mam zagrodzone przejscie do drugiej komory

 

Obrazek

 

tam gdzie jest czerwone na rysunku dzieki za opinie pzdr

No to teraz rozumiem

Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy szerokość portu wszędzie jest taka sama? Bo według mnie to część wspólna powinna być 2 X szersza od reszty ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu88, pewności że głosniki beda równo grały masz przy podłaczeniu ich pod monoblocka a tak tej pewności niema,Twoje rozumowanie jest całkiem poprawne Tylko właśnie czy tylko wspólna cześć ma te 5cm a reszta 2,5cm czy jak to u Ciebie jest.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bo niewiem czy wiesz ale jak wsadzisz dwa głosniki do skrzyni i odblokujesz te zagrodzone przejście wtedy głosniki bedą pracowały każdy w 42L skrzyni"

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałoby tak być. Wg. mnie każdy będzie widział skrzynię 21 litrów. A co do portów to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agentczor, jak masz podfrezowanie około 10mm przy głośniku to jak zrobisz z płyty 18mm i wytniesz z niej 2/3 grubości to nic nie bedzie dotykać przy dużym wychyleniu a zosyanie 6mm materiału które napewno osłoni troche głośnik zachowując swoją sztywność. weź sie do roboty;D dasz rade

 

 

 

[ Dodano: 2008-08-17, 08:07 ]

witam chciałbym odświeżyć temat i nie zakładać nowego zeby nie robić zamieszania na forum.

 

przymierzam sie do zakupu wzmacniacza który wykorzystał by w pełni moje dwa głośniki.

czy Carpower POWER 2/250 byłby dobry aby je zasilić? podłączył bym każdy głośnik pod osobny kanał.

Monoblock to troche duży wydatek chyba ze jakaś używka do 350pln? czekam na propozycje POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...