Skocz do zawartości

uszkodzony jeden kanal w wzmacniaczu.


dareme89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wzmakiem hifonics zeus z440. kanal 2 nie dziala w tym wzmaku, tzn jak podlaczne glosnik to nie gra w ogole. z drugiej strony gdy podlacze sub w mostku pod 1 i 2 kanal ( ciagnie minus z 2 kanalu) to jest roznica w glosnosci grania suba niz jak jest podlaczony pod sam kanal 1, wiec oznacza to ze tylko sam "+" w kanale drugim jest walniety? moze cos przychodzi wam od razu do glowy co jest nie tak? dodam ze na pewno to nie wina rca bo bylo na 2 kablach sprawdzane.

 

[ Dodano: 2010-04-10, 21:46 ]

nikt nic nie wie?

 

[ Dodano: 2010-04-11, 21:38 ]

oto zdjecia na imageshack mojego wzmacniacza

srodek wzmaka hifonics zeus z440

 

jezeli mozecie powiedzcie co moge posprawdzac za pomoca miernika. z gory dzieki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chce mi się tego drugi raz pisać, http://strefacaraudio.pl/forum/topics15/pa...9934.htm#100483

Ty możesz się ograniczyć do sprawdzenia samej końcówki mocy uszkodzonego kanału, ewentualnie porównaj pomiary ze sprawnym kanałem, jak wszystko jest ok, to może sygnał nie dochodzić do końcówki, np przez zimny lut, albo uszkodzony przedwzmacniacz, ale to rzadkie przypadki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no i znalazl sie winowajca.... wejscie RCA jest walniete. jak docisne mozno kabel to zaczyna grac, albo jak odciagna cale "gniazdo" to tez gra, a w normalnej pozycji nie. i teraz pytanie, myslicie ze to w samym wtyku czy laczeniu tych wejsc z plytka, niby miernikiem sprawdzilem i laczenie z plytka ale jest mozliwe ze przejscie niby jest a i tak nie gra? moze macie doswiadczenie jak najlepiej sie za to zabrac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci sprawdzić czy bolec nie ma luzów w gnieździe ... przy wkłądaniu wtyczki będzie to wyczuwalne ... jeśli tak to poodginać blaszki... jeśli to nie przyniesie rezultatu to weź lutownice i popraw luty na łączeniu gniazdo-płyta wzmacniacza

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...