Skocz do zawartości

nakamichi

Użytkownik
  • Postów

    5 146
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez nakamichi

  1. Problem może być w tym ,ze tak się tego nie bada 😁. Dla stwierdzenia ograniczenia pasma od góry należy w to robić w pełnym spektrum . Kiedyś w badaniach na potrzeby radiofonii około 40% słuchaczy nie stwierdziło różnicy przy ograniczeniu pasma do 12,5 kHz . Dobre i bardzo dobre magnetofony kasetowe na taśmie żelazowej ( FE ) osiągały z trudem 16 kHz , a 19 -20 jedynie dobre taśmy metalowe . Tylko z czego takie pasmo uzyskać do zapisu ? Dopiero zapis cyfrowy spowodował sprowadzenie "pod strzechy" jako std 20 kHz .

  2. 12 godzin temu, Various napisał:

    O kurcze nawet nie widziałem, że takie robili.. Super.

    Aż się prosi w helixie przerobić sekcję out aby była balanced.

     

    Szkoda, że CA technologicznie jest w lesie :(

    Kiedyś mniej było std , zatem liczniejsze sposoby realizacji . dawniej w zasadzie nie było wyjśc wysokopoziomowych , a przynajmniej nikt ich tak nie klasyfikował / nazywał . Bo oczywiście były o wysokim poziomie do 8 V i znikomej impedancji wewnętrznej w rasowych jednostkach .

    Przy małych odległościach chyba przerost formy nad treścią , więcej można utracić niż zyskać . balans jest sposobem transmisji a nie zmianą jakościową , chyba , ze dysponujesz wzmacniaczem w identycznej konfiguracji tzn dwa wzmacniacze w jednym kanale dla jednego głośnika . Było kiedyś auto realizowane taką technika , ale to było dawno i dawno zostało zapomniane .

  3. Ale ........

    Skoro są to wejścia to pin 5  +Lch  dajesz na "gorący RCA L ch .

    Analogicznie pin 6 do goracego RCA R ch .

    Pin 3 obudowa RCA  L ch , pin 4 obudowa RCA R ch .

    Dodatkowo niezbędne jest podłączenie Ring - GND do każdej z obudów złącza RCA .

    Zatem potrzebujesz kabelka 2 żyły w ekranie dla każdego kanału przy czym ekranu używasz do połączenia GND .

  4. 1 godzinę temu, sslawekk napisał:

    Mam wzmacniacz 4kanałowy Zapco z wejściami Symbilink i chcę podłączyć pod nie procesor Helixa, czyli po stronie proca muszę mieć Rca.

    To nie jest takie oczywiste , nie na wszystko jest "przejściówka " . Złącze w Zapco to wejście sygnału zbalansowanego , do tego potencjalnie są tam tez zasilania +15V i -15V .

     

  5. Tak przypuszczałem 🙂. W instrukcji tego nie znajdziesz , bo to wejście jest dorabiane indywidualnie i wiem kto jest jego autorem . A aktywujesz je dla wyboru źródła Tuner i podajesz dodatkowy kabelek wyprowadzony z tylu jednostki do masy .

    Daj znać czy tak się aktywuje , ale chyba tak to zrobiłem .

  6. 2 godziny temu, kapsel1981 napisał:

    Potrzebuje informacji - ktoś pamięta czy w DVi9990 trzeba jakąś opcję odznaczyć by uruchomić wejście aux lub dodatkowe wejście po światłowodzie, bo jak przełączam source to mi niestety nie widzi nic?

    A możesz dać fotkę wejścia światłowodowego DVI9990  plus widok tylnej strony jednostki.

  7. 8 godzin temu, kondrax napisał:

     

    Założenie autora wątku to 10L maks. Pamiętam z przeszłości, że ludzie wsadzali ten głośnik w br bo byli niezadowoleni z closed. Ale w BR dawali sporo więcej litrów. 

    Założenia zawsze są takie ,ze ma być dobrze , bo tak sobie założyłem . 

    Sub w 10 litrach to z założenia jest kompromis , bo kołderka gdzieś okaże się jednak zbyt krótka .

  8. Godzinę temu, CASKP napisał:

    Jak sam wiesz, od chipsetu do zastosowania całości układu to długa droga. 

     

    Tu mówimy o analogowej regulacji głośności w dwóch wersjach dla współczesnych DSP, które realizują to w cyfrze. Odseparowanej i zintegrowanej z DSP bądź Preamp.

     

    Najpierw trzeba znaleźć co autor miał na myśli pisząc algorytm do regulacji głośności. Dziwnym trafem na 8 pomierzonych DSP żaden nie reagował tak samo na dokładnie to samo 3db w atenuacji:)

     

    A na koniec "w praniu" przy odsłuchach też wychodzą różne kwiatki.

     

    Ludziom się wydaje, że można sobie układzik złożyć  i będzie hulać z X Y Z.

     

    Tak łatwo to nie ma.

     

    Będzie hulać. Pytanie co to hulanie:)

    Musisz się zdecydować czy cytując mnie , prowadzisz ten dialog ze mną czy chcesz coś przekazać innym .

    Bo z tego co piszesz i jak piszesz mam wrażenie ,ze chcesz coś mi wytłumaczyć . To raczej tracisz czas

  9. 2 godziny temu, Various napisał:

    Nie wiem skąd ta przypadłość przypisywania komuś jakoby "wynalazł" analogowy volume. To było już dawno, tylko nie jest powszechnie używane, zwłaszcza w klockach CA. Chwila logicznego myślenia..........

    Oj , oj oj .......

    Było , nawet bez potrzeby sięgania do klasy referencyjnej . Alpine PXA-H 600 , popularna 700 toż to pracuje właśnie z oddzielną analogowa regulacją poziomu . Pioneer P9 i ODR . Sony Z 50 , Sony XDP -4000 to samo . Potem "chłopaki" zeszli z drogi cnoty i zawierzyli cyfrowej regulacji w jednym chipie z DAC .

  10. Godzinę temu, arni napisał:

    słyszałeś na żywo to auto ?

    Jasne , jutro lecę do Stanów i zdam Ci relację 😀

    Zawody tej czy innej rangi to w głównej mierze pomysł na granie . Sprzęt jest tylko środkiem a nie gwarancją sukcesu . Wzmacniaczy z danego segmentu trzeba posłuchać , nie ma niestety innej metody .

  11. 5 godzin temu, arni napisał:

    Roberto Tongon pisał o tych wzmacniaczach mercurego  że to jak to nazwał  "chinese crap ":) wszystkie wychodzą z jednej fabryki w Chinach. Razem z resztą wynalazków o różnych dziwnych nazwach pchanych głównie  na azjatyckie  rynki 😉

    A powiedział cos o brzmieniu ?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...