Skocz do zawartości

Zabawa z żywicą


greg-si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

byłem przed chwilą sprawdzić i w sumie nie jest źle bo już robi się taka galareta'

jak robiłem tweetery to dałem malutko utwardzacza i mi schlo 3 dni, teraz dalem duzo wiecej i mysle ze za 2 godz. bedzie ok, ale nast. razem dam jeszcze wiecej skoro mowicie ze wam do 30 min wysycha.

 

Teraz pytanie z innej beczki. (dot. załącznika)

Na focie widać płytę MDF, będzie w niej wyciany prostokąt i montowany wzmak od tylca :wstyd:

Pytanie: Czy taśma która nasączyłem żywicą (aby uzyskać dopasowany kształt do oparcia siedzeń) później swobodnie sie odklei od materiału - czyt. od mat. tylnych siedzeń. Czy jednak konieczna jest pod to folia? Stwierdziłem że nie ale dla upewnienia piszę o opinie.

post-1-1242069431.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak coś chcesz, żeby się odkleiło to wszędzie daj folię. Żywica to takie paskudne świństwo, że wsiąka we wszystko i twardnieje i skleja. To dobrze, bo dzięki temu ma przyczepność do metalu i do drewna, ale bardzo ciężko ją usunąć z miejsc niepożądanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta taśma jaka jest? Papierowa? Czy taka foliowa? Bo napisałeś "taśma, którą nasączyłem żywicą". To jak ją nasączyłeś, pewnie jakaś papierowa. Wówczas ci się przyklei. Jak by była foliowa to się nie nasączy i nie przyklei raczej. Ale i tak ja bym dał tam normalnie zwykłą folię (strecz na przykład) i nie byłoby kłopotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do artykulu sposob na swoje wymyslilem podobny, na drucie energeetycznym + kropelka ktora chwytala od razu i do drutu, i do plastiku. Pierwsze druty tak aby ukierunkowac tweeter i móc swobodnie zciaganc (slupek) trójkaty, nie dbajac o to jak i gdzie sa wklejone byle utrzymac kierunek pierscienia. Po odczepieniu slupka/trójkata wklejalem do jego wnetrza kolejne druty (duzo bo musi byc sztywne) usuwajac po kolei te z zewnatrz pierscienia tak aby nie wystawaly i nie przeszkadzaly w naciagnieciu ponczochy/ t-shirtu.

Nie trzeba wtedy az tyle szpachli aby pokryć wystajace elementy stelarza... Po wyschnieciu zywicy usuwalem "stelarz" z wewnatrz pierscienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
:P nie bede robil nowego tematu tylko spytam sie tu :P jak powyzej kolega pisal o zabudowie mysle nad takim czyms http://www.axel2.pl/forum/files/thumbs/t_551543131_2_108.jpeg no i teraz mam pytanie :P zrobie stelaz :P obije go materialem czy musi byc jakis konkretny material?? i co potem posmrowac to zywica z utwardzaczem?? no i wtedy jak posmaruje to mam to oblozyc szpachlem ?? i jakim ?? czy wystrczy jak to zaschnie i moge ladnie wyszlifowac na ladny ksztalt i pomalowac ?? prosze o odpowiedz ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

mam takie pytanie, jak ja probowalem robic slupki, zrobilem stelaz i wzialem sie za żywicę, dodalem utwardzacza, zalozylem ponczoche na stelaz i co i dupa schlo wszystko z tydzien i nie wyschlo, bylo mokre klejace i nadal miekkie. Co zrobilem nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, nikt nie mówił że będzie łatwo :kwasny:

W końcu dojdziesz ile potrzeba utwardzacza na jaką porcję żywicy.

Ja dorabiałem na "kolor" jak była lekko różowo-pomarańczowa to malowałem. Schło przez noc i rano można było już dalej obrabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pytanie, żywicę i wszystkie materiały kupujecie na allegro ? czy coś typu castorama obi ? Mam jescze pytanie czy jak na żywicę nie nałożę szpachli ani nic to czy ona nie będzie pękała ?, bo będę chciał zrobić jakby panele żeby większe otwory w drzwiach załatać i na soudal :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pytanie, żywicę i wszystkie materiały kupujecie na allegro ? czy coś typu castorama obi ? Mam jescze pytanie czy jak na żywicę nie nałożę szpachli ani nic to czy ona nie będzie pękała ?, bo będę chciał zrobić jakby panele żeby większe otwory w drzwiach załatać i na soudal :kwasny:

 

 

Szpachlę której warstwa przekracza 2mm używa się szpachli z włóknem szklanym, żywice są różne jak i utwardzacze, przyspieszające schnięcie jak i wydłużające, aby móc mieć czas na położenie.

Jednak trzeba je kupować w sklepach żeglarskich, te z Castoramy są ogólnego stosowania, więc szybkość schnięcia jest uwarunkowana ilością utwardzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...