Skocz do zawartości

Zabawa z żywicą


greg-si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie są to zatrzaski ale jak widac moze byc róznie :D trzeba troche uwazac zeby nie połamac przy wyjmowaniu :D

 

Aha no i jak z tym podkładem, czego najlepiej uzyc na szpachle jako podkład pod farbe? a moze od razu sprayem ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna robota kolego!

 

Miałbym prośbę jako laik i początkujący w zabawach z żywicą i szpachlą.

Na rynku jest spory wybór tych produktów i jeśli mógłbyś zrobić ich spis najlepiej nazwę i markę, ewentualnie przybliżone ceny:)

(żywice, utwardzacze, maty epoksydowe, podkłady itp)

Po co kupować jakieś nieznane materiały skoro te których użyłeś dały naprawdę super efekt!

 

I jeszcze jedno odnośnie 'szpachli natryskowej' ...ładnie wyrównała powierzchnię... czy to jest taka w puszkach?

 

będę bardzo wdzięczny za info:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87

Co do spisu to będzie ciężko bo wszystko zużyłem i poszło do śmietnika.

Ale tak zaczynając od końca. Szpachla natryskowa w moim wypadku była w sprayu bo nie mam sprzętu do malowania. Jeśli masz pistolet do malowania to swobodnie możesz kupić taką w puszce (jak farba). Ważne jest by nanosić cieniutkie warstwy najlepiej kilka a nie jedną grubą.

Co do produktów. Wszystkie były najtańsze chyba bola (boll). Począwszy od podkładu po farbę strukturalną. Sama farba była chyba śnieżki. Żywica i mata zwykła jakiejś firmy z czerwienią z logiem (zestaw naprawczy).

Dodam że duży problem jest z dostaniem szpachli natryskowej w sprayu oraz farby strukturalnej. Jednak jak poszukasz to na pewno znajdziesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć wątek o pędzlu do nakładania żywicy.

 

Być może przyda się to komuś kto będzie zaczynał walkę ze słupkami czy panelami pod głośniki.

 

Mianowicie: doszedłem do tego, że jednego pędzelka można użyć dwa razy.

Najpierw nakładać żywicę tylko końcem pędzelka (gdzieś tak do połowy długości włosia) a gdy żywica wyschnie i trzeba będzie coś jeszcze zrobić to można tą połowę uciąć i nakładać żywicę tym co zostało. Jest nieco ciężej bo włoski są wtedy sztywniejsze, ale da radę pracować :kwasny:

 

Tyle ode mnie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sądzę, że te pędzle można spokojnie umyć Nitro, lub Acetonem technicznym, o ile nie zaschną do końca... Do wykańczania doskonale nadają się różnego rodzaju preparaty modelarskie. Np. coś z tego rodzaju:

 

http://www.gunze.pl/go/_category/?idc=id_1...ong&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

mam rozumiec ze mam uzywac do zbudowania mojej zabudowy w bagazniku takich zetsawow?

aukcja przedstawia zestaw naprawczy składajacy sie z zyywicy, włókna szklanego i utwardzacza: http://allegro.pl/item512841044_zestaw_nap...ica_wlokno.html

 

czy poprostu kupic cos w wiekszej ilosci?

 

[ Komentarz dodany przez: Gilotyn@: 2009-01-13, 22:13 ]

Proszę zapoznać się z regulaminem

Złamanie 6pkt regulaminu!

 

pzdr Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moze tylko dodam od siebie, że gdy kąt słupka nie wymaga dużego kombinowania a jedynie "muśnięcia" czy "nadlania" miejsca na tweeter to można zastosować samą szpachlę z włóknem (raczej odradzam stosowanie szpachli bez włókna- pęka strasznie- zupełnie pierwsze słupki jeszcze na focalu a1 zrobiłęm samą szpachlą zwykłą i trzymało się tylko na materiale :( - ale ja sie tam na swoich błędach ucze :rotfl: ) jeśli chodzi o techniczne przygotowanie kąta ustawienia tweetera to można wykorzystać np poxilinę. zrobić z niej "siodełko" do głośniczka i dopiero potem rozpocząć rzeźbę..

 

Kurcze mam nadzieje że ktoś rozumie tego posta, bo czasami sam mam wrażenie, że nie po polsku pisze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valenti.no, zależy ile tej szpachli się da. Jak dużo to będzie pękało bez dwóch zdań.

Według mnie włókno szklane jest do bani z tego względu że powstają pod nim pęcherzyki powietrza dość często co przy malowaniu może powodować jakieś nieoczekiwane efekty. Ogólnie żeby zrobić coś z żywicy i później to malować tak aby wyglądało to ok trzeba troszkę nad tym posiedzieć. Im większy element tym zabawy więcej żeby zlikwidować wszystkie nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja dla bezpieczeństwa oklejałem słupki, poza tym troche ciężko by było w golfie kombinować z malowaniem słupka (co innego trójkąt w drzwiach- tak jak u Ciebie) ale jeśli chodzi o pokazowe instalacje w bagażnikach czy woferki w drzwiach- ładnie wymodelowane i pomalowane wszystkie krągłości dookoła głośnika... to jest super sprawa :(

 

a powiedz mi co myślisz o wyklejeniu (z żywicy) w drzwiach otworów i mocnym ich skręceniu przed finalnym wygłuszeniem? daje to rezultaty? jak z twardością tego by było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o zasłonięcie otworów technologicznych w drzwiach?

jeśli tak to raczej ze skręcania bym zrezygnował bo zaraz połamie się ten element z żywicy. Wydaje mi się że dobre przyklejenie ich na sylikon plus na to mata wygłuszająca powinna załatwić sprawę. W drzwiach nie występuje takie ciśnienie tylko wibracje. Dlatego silikon pomiędzy blachę drzwi a dokładany element. Jeszcze lepszym wyjściem byłoby wyklejenie matami miejsc gdzie będzie przylegała zaślepka otworu z blachą i dopiero silikon.

Sam tak zrobię chyba że uda mi się znaleźć gdzieś w domu trochę blachy wtedy w te otwory powędruje blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kurcze.... czytałeś ten temat??? to po co znów pytasz jaką żywice utwardzacz...??

 

Stary weź się ogarnij!!!!

 

 

a co do materiału to mogę powiedzieć tylko tyle że na skrzynie musisz mieć MDF a do wnęk żywica, wyrównujesz podłogę MDF, wypełniasz wnęki (gdybyś dawał suba za nadkole) żywicą...

 

jak widzisz opcji jest wiele... bo różnią się tym co kto ma na myśli pod pojęciem zabudowa! Jak nauczysz się wyrażać myśli to będzie można kombinować co i jak... bo jak na razie to podłoża faktycznego ze wszystkich twoich postów trzeba się domyślać!

 

PS

Sorki Koledzy za OT ale spędziłem ostatnie 1/2h na czytaniu masy postów tego gościa i już mam dość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz... jak chcesz to potrafisz...

 

zaczynając od początku to najpierw robisz konstrukcje z MDFu przynajmniej 18mm pod wymiar bagajera i tam gdzie dajesz radę (proste ścianki skrzynki suba) dajesz mdf, a gdzie nie to później materiałem obijasz i kładziesz żywicę i wychodzą takie ładne kształty.

 

Podobnie jest z formowaniem reszty zabudowy pod wzmaki, kondki, monitory.... najpierw szkielet z mdfu a dopiero później gdzie trzeba to żywica!

 

jak już to wszystko zrobisz na stole (przymierzając poszczególne etapy prac do bagajera) to na koniec wsadzasz to do bagajera (całość) i forujesz ostateczne kształty w dopasowaniu do konkretnego miejsca w bagażniku...

 

 

a zeby ci to jakos uzmysłowić obrazowo to proszę:

 

link to tematu kolegi z forum... wystarczy poszukać!

Nowa zabudowa -->KRISS

 

lub

 

genialna instalacja zagramaniczna, którą można podawać jako ładny tutorial:

 

Eelco's Sq poly adventures part 2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie tak sobie myślałem jak przyspieszyć schnięcie żywicy.. bez dodawania większej ilości utwardzacza..

Czy podgrzewając formę z żywicy uzyska się szybsze wyschnięcie? Bo na słońcu szybciej schnie. Robił ktoś już taki motyw?

Nie mówię żeby stać 3 godziny z suszarą ale położyć ją w jakimś odpowiednim miejscu aby podgrzewała delikatnie. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz za żywicę? Ile dajesz utwardzacza? Bo ja na przykład miałem zwykłą poliestrową z OBI i po 15 - 20 minutach od zastosowania można było już ją szpachlować/szlifować. 20 minut to w sumie mało. Grunt, żeby nie żałować utwardzacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pewnie tylko nie przesadz :) bo z kolei bedzie lipa.

 

tak jak mowi DWW 15min, epoksydowa troche dluzej, dokladnie nie mierzylem ale mam porownanie.

 

podgrzewanie nic nie da bo wtedy zamiast przyspieszyc to rozpuści sie. za to robienie w cieplym lub na sloncu napewno pomoga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut żywicy i dużo utwardzacza nie wymieszasz, bo się zagotuje i już nic nie zrobisz. Lepiej na pędzelek utwardzacz. A jeszcze lepiej - wywal i zrób od nowa, pod warunkiem że to nie kłopot :wstyd: Zawsze jak się pierwszy raz robi z żywicy, to się ma tendencję do dawania za mało utwardzacza - zawsze tak jest. A wtedy to schnie i schnie i schnie... Lepiej dać troszkę więcej, niż mniej utwardzacza - tak uważam. I robić bardzo małymi porcjami. Wówczas jak ci nawet za szybko zwiąże - nie szkoda wywalić. Lepiej tak, niż dać za mało utwardzacza i potem czekać tydzień aż wyschnie :wstyd:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

massiv88 urob troche z wieksza iloscia utwardzacza i naloz na ta poprzednia, zywica od dolu sama przechwyci troche utwardzacza od tej nowej co urobiles. Smarujac samym utwardzaczem na wierzchu mozesz doprowadzic do tego ze wierzchnia warstwa bedzie Ci sie kleic i juz nie wyschnie a wtedy zycze powodzenia w szlifowaniu i zaklejajacym sie papierze sciernym :wstyd: ogolnie to zasada jest od 1-2% utwardzacza na litr zywicy

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...