Skocz do zawartości

prośba o pomoc w wyborze wzmacniacza-(juz wybrany:)


boozy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad wyborem wzmacniacza. Czy możecie mi doradzić który? Czym się różnią. Jakieś za i przeciw.

 

1. SONY XM-754HX link allegro

 

2. Magnat XCITE 561 link allegro

 

3. Pionieer GM-X 404 link allegro

 

4. Alpine Flex4 link allegro

 

5. JBL GTO4000 link allegro

 

Póki co wzmacniacz ten ma napędzać sam subwoofer.

 

Za wszystkie opinie z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Wiec tak mowisz ze sub ma napedzac....

czyli sie rozumie ze jakis mostek....

A moze pomyslec nad jakims monoblockiem

bys mial osobny i wydajny wzmak tylko na suba;]

 

JEsli finansowow wygladasz slabo to poczekaj dozbieraj.. i kup jakas uzywke;] ja teraz tez sie rozgladam bo poprzedni monoblock mi padl

 

A ze z racji tego ze byl to magnat z serii x-cite to tez Ci odradzam x-cite 561 gdyby wszystko bylo w porzadku z monoblockiem to bym sobie kupil takiego x-cite do kompletu ale niestety...

teraz zbieram i sie rozgladam za wzmakiem albo SLA 1500 albo JBL 1201.1 lub jakas uzywke dobra Audisona albo cos;]

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym monoblockiem to nie jestem pewien. Teraz wybór właśnie padł na 4-kanały na wypadek jak bym połknął bakcyla sprzętowego :padam: A tak poważnie to najabrdziej zastanawiam sie pomiędzy JBL a Sony. Który byście wybrali. Pytam ponieważ nie mogę znaleźć nic o tych wzmacniaczach na necie.

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ja rozumiem że te wzmacniacze są dla was słabe. Potrzebuję coś do napędzenia suba. Aktualnie używam kolegi Magnat Phantom 4500. Sam się nie znam na tym i dlatego chciałem się zapytać kogoś kto się bardziej orientuje niż ja.

 

P.S. Czy każdy wzmacniacz ma ustawienia Level?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak level to inaczej Gate jest to poziom wzmacniacza tzn regukacji wzmocnienia;]

 

[ Dodano: 2008-02-24, 16:40 ]

http://www.allegro.pl/item315964568_wyprze...car_audio_.html

ja bym proponowal np takiego Monoblocka;] A ten uzytkownik to firma car audio z Wrocławia wiec gowna nie wciskaja ich filmy na youtube -> http://pl.youtube.com/user/ExtremerPL

 

Ja i tak za mono jestem:D:D:p hihi ale jakbym mial wybierac z tych wzmakow tam to tak jak napisal greg-si,

pozdros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak level to inaczej Gate jest to poziom wzmacniacza tzn regukacji wzmocnienia;]

 

To elegancko :) ale nie każdy z nich posiada chyba regulację podbicia basu. Np Alpine. Czy taka regulacja jest konieczna??

 

może taki jeszcze alpine

 

[ Dodano: 2008-02-24, 16:53 ]

Golas306team,

 

dzięki za podpowiedź z tym monoblockiem. Z aukcji wynika że mogę pod niego 2 suby podłączyć, czy to też się tyczy np głośnika 2-cewkowego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten alpine co pokazales teraz jest b.dobry do przodu tzn chodzi o jakosc dzwieku

Ja bym na Suba kupil tylko i wylacznie mono Regulacja podbicia basu jest potrzebna bo np jezeli bedziesz mial 4ch i zmostkujesz to wyregulujesz sobie podbicie na subie zreszta odetniesz go poprzez filtr dolnoprzepustowy a glosniiczki jak zasilisz to tez wyregulujesz

Ale takei regulacje sa podstawowe i maja je kazde wzmaki

 

Regulacja jaka maj monoblocki to chyba chodzi o Sub sonic czestotliwosc dzialania suba i o to chodzi ;]

Wiec dozbieraj i kup jakiegos mono;]

Co do tamtego mono Jbl'a to

to mozesz podlaczyc dwa suby 2-ohmowe Ty masz skrzynie 4ohmowa wiec odpada podlaczenei jeszcze jednego suba;]

 

Patrz wyszukalem taka aukcje ale sie skonczyla;/ a nawet nawet;d;d bys mial dwa wzmaki;p

http://www.allegro.pl/item317194670_2_x_jbl_za_500_zl.html

na poczatek jak znalazl;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już że kupie 4 kanałowy :) Mam zamiar w późniejszym czasie przód zmienić na jakieś 16cm. Chciałbym jeszcze zapytać o wzmacniacze blaupunkta. Na tym forum przeczytałem że całkiem dobrze sobie radzą. Nówkę można kupić za 264zł link allegro

Czy jak chcę podłączyć przód i suba to powinien mieć wzmacniacz przełącznik na 3 kanały?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie poprostu mostkujesz 2 wyj wzmaka tzn sa opisane czyms takim BRidge biezesz z jenego wyj + i laczysz z + suba a z drugiego wyj - z - suba i jest knal zmostkowany:) Wtedy zostana Ci 2 kanaly na przod;)

No te Blaupunkty dobre:) Powiem tak na sam poczatek to i takie firmy dobre sam zaczytnalem od blaupunktow i tube mialem i radyjko:)

Poprsotu w miare jedzenia apetyt rosnie ale i tak polecam na przyszlosc Monoblocka pod suba i jakioegos 2ch na przod:)

A z przodu masz juz jakies glosniczki?? Pewnie standard...

Ale pamietaj jak bedziesz zm ienial przod na jakis konkret to liczy sie jakosc...a Blaupunkt jakoscia nieswieci;/

pozdros:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to może podpowiecie mi od razu jakie głośniki na przód 16cm.

 

Wybrałem przykładowo parę zestawów:

 

phonocar

 

boschmann takie lub takie

 

magnat

 

Najbardziej interesują mnie te phonocar-y. Czy dobrym rozwiązaniem jest głośnik i tweeter osobno ze zwrotnicą? Czy lepiej kupić np. 2-drożne?? W przypadku boschmann-a nie ma zwrotnic, tylko są jakieś kondensatory, czy to działa na takiej samej zasadzie jak zwrotnica? Z kolei Magnat nie ma żadnej zwrotnicy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś tylko i wyłącznie Phonocar, chociaż radziłbym się zastanowić nad np. Powerbass S-6C. Ostatnio u Axela są na nie naprawdę korzystne promocje :) Co do głośników to zdecydowanie zestawy odseparowane. Do każdego zestawu odseparowanego musi być zwrotnica, żeby tweetery nie grały basem, a midbasy sopranem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki wzmacniacz carpower czy będzie on lepszy od powyższego JBL????

 

pozdrawiam

 

Chba powyzszego Blaupunkta;p

Mocowo na pwno;]

i wiem ze chwala te Car power'y ale czy jakosciowo lepiej gra.... to niewim...

Wydaje mi sie ze nie ale potrzebna jest tu wypowiedz experta;p

Bardziej doswiadczonego uzytkownika CA;]

 

Wiec co wkoncu kupujesz wzmaka czy glosniki?? hihi :)

dobrej nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...