Skocz do zawartości

Audi w A3 8L, wszystko od podstaw.


k24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, śnieg topnieje to trzeba zrobić coś z tym systemem audio w mojej A3, gdzie aktualnie gra 100% oryginalny zestaw Nokii. Gra bardzo fajnie, ale brak mu "tego czegoś :-)"

 

Więc tak:

 

Radio: myślę o jakiejś Alpine/JVC/Pionieer do 500-600 zł

 

Głośniki przód: na 80% zostanę przy 13, ale jeżeli będzie możliwość zmiany bez większych problemów na 16/16,5 to się tym zajmę. Zastanawiam się tutaj nad Helix/Hertz do 300 zł

 

Głośniki tył: tutaj pojawią się 16/16,5 tylko jakie? Midbass będzie pewnie odpowiedni, Helix/Hertz do 300 zł

 

Bagażnik:

-wzmacniacz który napędzi te głośniczki czyli czterokanałowy, myślę o Alpine v12, jednak ciężko dostać (i nie wiem czy dorwę wersje 4-kanałową)

-wzmacniacz do skrzynki. cena adekwatna do potrzeb skrzynki.

-za bass będzie odpowiadało coś w obudowie closed 35-40l, jakieś 12" JL albo Boston ? do 600-700 zł

 

Wygłuszenie: dobre i nie drogie. Polećcie coś.

 

Kable: Nie mam pojęcia, słucham rad.

 

 

Proszę was o pomoc, dodam że audiofilem nie jestem ale lubię jak gra czysto i bez charczenia itp odgłosów.

Czy takie coś ma szanse bytu? Jeżeli nie to mówicie, będę się rozglądał za zestawem BOSE..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem tylko tyle

Głośniki tył: tutaj pojawią się 16/16,5 tylko jakie? Midbass będzie pewnie odpowiedni, Helix/Hertz do 300 zł

to sobie odpuśc i już będziesz 300zł do przodu, lepiej wstaw na przód 16cm, zapytaj hehepack'a on ma A3 i napewno Ci doradzi co i jak.

 

I jeszcze jedno jakiej muzy słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki przód: na 80% zostanę przy 13, ale jeżeli będzie możliwość zmiany bez większych problemów na 16/16,5 to się tym zajmę. Zastanawiam się tutaj nad Helix/Hertz do 300 zł

 

Jest możliwość tak samo jak i w A4 ja zrobiłem z tym że po 2 miesiącach postanowiłem i tak ciąć tapicerkę i wyciągać głośniki do środka także proponowałbym zrobić raz a konret, ja żałuję że nie zacząłem od tego.

 

Radio: myślę o jakiejś Alpine/JVC/Pionieer do 500-600 zł

 

Zamiast JVC poszukaj Kenwooda, lepsze grajki :kwasny:

W tej cenie Alpine CDA 7894 i jeszcze Ci zostanie na lepszy przód.

 

Głośniki tył: tutaj pojawią się 16/16,5 tylko jakie? Midbass będzie pewnie odpowiedni, Helix/Hertz do 300 zł

 

a po co na tył? Lepiej w konkretniejszego suba lub przód zainwestować zamiast pakowania kasy na tylne drzwi..

 

Wygłuszenie: dobre i nie drogie. Polećcie coś.

 

Vibroplast, może taniutki nie jest ale nie tak drogi jak Dynamat

 

Kable: Nie mam pojęcia, słucham rad.

 

Zwykłe OFC, woofery 2mm; tweetery 1,5mm, na skrzynkę 4mm to tak dla pewnego spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jakiej muzy słuchasz?

 

Najczęściej jest to reggae, potem hh/rap, nie pogardzę też rokiem, a do grilla najlepsze jest disco polo.

 

 

Czemu odpuścić tył? Są tam też oryginalne miejsca na głośniki, coś tam wyląduje na pewno, tylko co? Może same gwizdki żeby pasażerowie też coś słyszeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu odpuścić tył? Są tam też oryginalne miejsca na głośniki, coś tam wyląduje na pewno, tylko co? Może same gwizdki żeby pasażerowie też coś słyszeli?

Pasażerom wystarczy sam przód. Gwarantuje.

Skoro w passacie b4 wystarcza to i w sporo mniejszej A3 też da radę :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A3 da radę wstawić 16 z przodu bez przerobek większych - wyszukaj po postach kolegi hehepack. Jednak wtedy głośnik jest dość mocno przysloniety i traci trochę na "wykopie" - choć powiem Ci ze i tak gra o niebo lepiej niż dobre 13 :kwasny: Tylne glosniki odpusc. Ale jeśli się uprzesz to licz się z tym, ze musisz przykleic pare mat na boczki - lubią się odzywac :( Aha - i tak jak przednie montowane są na 3 śruby. Wiec konieczny adapter albo dystans z mdf. Dobór głośników zostawie bardziej doświadczonym . Co do montarzu - jak coś to pytaj:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem tematy wszystkich A3 z zabudowami, i myślę że dla mnie z wygłuszeniem drzwi nie będzie większych problemów.

 

Na przód wejdą wtedy 16.

 

Pytanie: Czy jeżeli zakupie zestaw odseparowany np. Helix DB 62.1 to czy zwrotki i gwizdki będą ok? Czy mogę liczyć się z ich wymianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że układ magnetyczny nie może być zbyt duży bo dolna belka w drzwiach przeszkadzać będzie.

Helixy to tak podstawa, lepiej dołożyć np. do Hertz ESK.

a co do tweeterów to w standardowym miejscu w drzwiach mijają się z celem. ukierunkowanie jest tragiczne i ich nie słychać tak jak powinno. więc pasuje je dać w słupki odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majes, :)

 

Helixy to tak podstawa, lepiej dołożyć np. do Hertz ESK.
Tutaj bym się akurat zastanowił, słuchałem ostatnio ESK z seryjnym tweeterem i nie należało to do przyjemnych doznań :rotfl: Za trzy stówki idzie kupić chyba coś lepsze go w używce np: jakieś SS lub Rainbow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...