Skocz do zawartości

Wybór kondensatora 2F


elmer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak jak mowilem bym bral Stega bo poza mocami podawanymi przez wielu producentow on potrafi jeszcze zagrac. Sorry ale np. na elektrodzie widze ze tam sie licza setki watow i THD + pare innych parametrow, a ludzie ktorzy to gadaja nie slyszeli nic poza buszmenem i carpower.

 

Niestety waty to nie wszystko, widze ze chcesz ladnego kopa i Steg wlasnie to zapewni. Jest on bardzo szybki i ma ladna wydajnosc pradowa. Do tego ten wzmacniacz potrafi jeszcze ladnie zagrac, wiec radze go przed wyborem naprawde posluchac. Na zestaw przedni raczej szukal bym tez czegos ciekawszego niz Carpower - przynajmniej w klasie tego Steg-a. Na poczatku mozna zrezygnowac z wiekszych mocy i wziasc wzmacniacz ktory ladnie zagra i spokojnie wysteruje przody.

 

P.S.

 

CD300 sobie daruj - nie daj sie ponosic az tak.

 

P.S. 2

 

Nie patrz na wnetrze wzmacniacza - poza tym wzmacniacz musi jeszcze grac (oczywisie rozwiazanie konstrukcyjne jest tez wazne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Stega k2.02 moge miec za 1300zl.

 

tom, czy ten steg ma moze subsonica?

 

Aha, rozmawialem z gosciem ktory ma wzmaki rozne i montuje je w warsztacie CA i mowil ze ten steg ma wpinane filtry dolnoprzepustowe... I trzeba je dokupowac rozne wartosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom pamietaj tylko ze niekazdego stac na stega...

 

osobiscie za ta kase tez bym celowal w cos lepszego jakosciowo tak jak ci mowi tom bierz stega...pewny i sprawdzony sprzecik

 

co do filtrow to z tego co pamietam wystepuja one w formie takich jakby kostek/zworek widzialem ten patent juz w kilku stegach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige wiem :P ale steg padl w liscie. Nowych modeli nie sluchalem ale podobno sa fajniesze od Qmos - a te byly zacne. A co do kwot to jak ktos nie ma kasy nie ma sensu pchac sie w 1000W i glosniki po 15" jak to na elce bywa. Ja sie mocno zastanawiam czy 10" czy 12", a kasa relatywnie idzie duzo wieksza

 

Choc stega jak pisalem raczej juz sobie nie kupie - chyba sie starzeje i pora sie uspokoic z dB :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pragnę dodać iż tematem nie jest kupno wzmacniacza. Też pragnę się dowiedzieć jaki kondensator 2F do mojego (Cruncha GP 1600.1) zakupić, a w temacie nie ma ani jednej sensownej i dokładniej odpowiedzi co to firmy i modelu kondensatora. To że polecacie dietza nic mi nie mowi, ponieważ nie piszecie o konkretnych modelach....... ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlamnie budowa konda o tej pojemnosci to zly pomysl pomijajac juz aspekt estetyczny samego wygladu takiego wynalazku to trzeba sie zastanowic nad bezpieczenstwem dzialania tego ustrojstwa,chodz strasznie lubie wszelkiego rodzaju DIY to jednak w tym wypadku zaufal bym sprawdzonym fabrycznym konstrukcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kupil w hurcie kilkadziesiat sztuk zwyklych elektrolitow, polaczyl i na pewno pojemnosc i rezystancja zastepcza bylaby lepsza niz tych prefabrykatow

 

Tylko jak kupisz chinski badziew to szkoda czasu i pieniedzy, wiesz chyba co sie dzieje z takim szajsem w sprzecie RTV, plytach glownych itp. Dosc czesto nawet roku nie wytrzymuja...

Natomiast dobrej jakosci troche kosztuja, w u-D masz ich 92 szt.

 

Dobra ale wezmy np. cene z TME (zakup 100szt.)

 

100 x Kondensator elektrolityczny 6800uF 25V 2.09zł + VAT

 

Czyli 100 x 2.55zł = 255zł za elektrolity + druk ktory musi wytrzymac spory prad + obudowa

i mamy z tego teoretycznie 680 000uF

 

albo:

Kondensator elektrolityczny SNAP-IN 10000uF 25V 35x30mm 2.79zł + VAT

 

czyli 100 x 3.40zł = 340zł same elektrolity

 

Dalej chcesz sie w to bawic ???

 

Jak bys dal lepsze czyli ELNA, Panasonic itp. to cena wyjdzie jeszcze bardziej atrakcyjna...

 

1F Dietza to wydatek na alledrogo okolo 170zł wiec aby ci sie oplacilo kondensator 10000uF musial bys dostac za okolo 1.3zł reszte przeznaczasz na obudowe, złacza, laminat itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz ze ten dietz 1F ma 1F ?

Gdzies wyzej w tym temacie byl test z niemieckiego forum odnosnie kondensatorow, dostepnych takze na allegro.pl. I malo ktory mial 1F a zdazalo sie ze mialy nieco wiecej jak 0,5F a na obudowie pisalo 1F.

 

Z tego co widze na www.kondensatory.com to Jamicona są 6800uF/25V/105stC po 2,43zl brutto. laczac je w pojemnosc 1F potrzebowalbym hmm 150sztuk.

 

150szt x 2,43zl = 364zl + 15zl wysylka.

 

150szt x 6800uF = 1.02F/25V/105stC

 

A nizsze ceny elementy jak panasonic czy jamincon sa na:

http://www.dartelektronik.com.pl/podstr/kondensatory.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Wy bezgranicznie ufacie producentowi piszacemu na obudowie np. 1F. Czy Wy na prawde uwazacie, że te kondu po 170zl z allegro.pl maja 1F ?

 

Z tego co widac na stronie niemieckiego forum to zaden Dietz nie zblizyl sie nawet do wartosci pojemnosci 0,9F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te testy troche mieszają ale masz tam również sporo innych firm którymi można się zainteresować bo mają zbliżone wartości do podawanych.

Mając tą strone i te 500zł szukałbym czegoś na ebay.de może akurat byś coś wyczaił z tych lepszych produktów które są na profihifi.de

ja osobiście tak bym zrobił i tak będe robił za jakiś czas bo w polsce to niestety ciężko o coś rozsądnego

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Wy bezgranicznie ufacie producentowi piszacemu na obudowie np. 1F. Czy Wy na prawde uwazacie, że te kondu po 170zl z allegro.pl maja 1F ?

 

Z tego co widac na stronie niemieckiego forum to zaden Dietz nie zblizyl sie nawet do wartosci pojemnosci 0,9F.

 

heh a czy ty wierzsz ze kazdy pojedynczy kond ma pojemnosc 6800uf?

pozatym jest to nieoplacalne,jesli by bylo to jzu niejedna osoba by to zrobila bylo wiel watkow na innych forach o budowie diy konda i jednoglosnie wszyscy odradzali to rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale co to ma do rzeczy nierozumiem,rozrzut parametrow typowych kondensatorow jest duzy o czym pisal kilkukrotnie irek2 na elce,a kondy o w miar dobrych parametrach sa drogie wiec i cala zabawa jest sporo drozsza,osobiscie nie widze sansu bawienai sie w takie drutowanie skoro za taka sama kase mamy to samo zamkniete w estetyczniej obudowie w miare bezpieczne urzadzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmer akurat zajmowalem sie kiedys dosc mocno elektronika zawodowo i zostalo mi troche sprzetu w tym przyzwoity mostek RLC i moj Dietz po zakupie mial 0,973F wiec naprawde nie jest zle.

 

Według tego testu niebieskie Dietzy mialy (0,965 F i 0,905 F)(a takie mam tylko w starszym katalogu Dietza) wiec nie wiem skad sa te inne :hyhy: na stronie www kiedys tez byl tylko niebieski i teraz jest srebrny (jakis nowy model).

 

Jesli mowisz o latwosci pomiaru to zalezy jaki stosujesz miernik - wiekszosc miernikow dzialajacych na zasadzie czasu rozladowania ma blad w okolicach 20%, tak samo nowe elektrolity malo kiedy maja podana pojemnosc, wiec 150 * ten blad i masz wynik no i za jaka kase :hyhy:

 

Nawet jesli moj mostek RLC przeklamuje bo dawno juz powinien byc w kalibracji to i tak kondensator sprawdza sie mi w instalacji wiec co mi tam czy ma 1F czy np. teraz moze miec 0.7F ???

 

Kolejna sprawa to zakup na ebay.de hmmm moze i tak ale np. carplus24 z alledrogo jest niemcem (widac to zreszta po opisie w aukcjach), kupowalem u niego troche gratow. Rozmawialem tez czy moze sciagnac produkty innych firm na zamowienie - nie ma problemu i nie ma chlop duzych marzy.

 

P.S.

 

pozatym w tym tescie nie wszystkie kondensatory byly nowe, fakt byly takie co mialy po zakupie mala pojemnosc, ale i takie co mialy 0.7 po 3 latach...

 

P.S. 2

Nie wiem po co chcesz tutaj kogos przekonac, dla mnie jest to nieoplacalny temat jak dla wielu innych. Tak samo z tego co widze nikt ciebie tez zbytnio nie przekona. Wiec jaki problem, zamawiasz montujesz i sie cieszysz w sumie to twoja kasa :P - po co pytac o zdanie innych jak i tak liczysz tylko na potwierdzenie swojego pomyslu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...