Skocz do zawartości

Clarion DXZ-948 RMP


Cober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :]

 

Od jakiegos czasu jestem posiadaczem tego modelu, przesiadłem sie z pionka (z nowszych serji), oczułem ogromna roznice, niestety zestaw jak narazie u mnie budrzetowy DB 62.1 ,w porównaniu clarion ciepłe brzmienie, ogulnie bardzej szczegułowo , mieki bass, przypadł mi do gustu a słucham przewarznie rock itp.

 

warto odsłuchac przed zakupem, oczywiscie nie zapomnijmy o reszcie bajerów :/

ja osbicie uzwyam tylko korekcji czasowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

948 nie umożliwia zrobienia aktywki. A equalizer to zupełnie co innego.

Tam jedynie jest ubogi HPF/LPF, nic poza tym.

 

 

Jak już jesteśmy przy temacie 948, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czemu niby 958 to dobre źródło, a 948 uważany jest za szmelc?

 

greg-si, przecerz testowałem na swoim i mam tam mozlowisc moze nie cieca ale podbical od 20 hz do 20 khz

Może warto najpierw się do edukować zanim coś się napisze? Podbicie, a filtr aktywny, to dwie zupełnie inne rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 945 (taki 948 z usa) i wiem co piszę ... co do podbić ....nie tykałem więc się nie wypowiem.

 

PS: loudnesu też nie ma ...jakby kto pytał :rotfl:

 

 

Cursor na to pytanie niech odpowiedzą Ci którzy tak twierdzą np. niejaki Ślepy z forum Pawła (nawet to dziś napisał więc ...spytaj). :) . Nie miałem w aucie 958 więc o różnicach znów nic nie napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem zabrać głos, bo miałem tych jednostek kilka (958 - 4szt, 948 - 3szt)

 

I na moje - główna różnica między tymi dwoma jednostkami to design oraz bardziej rozbudowany proc w przypadku 958.

 

Pewnie zaraz ktoś po mnie pojedzie (dla zasady, jak to na forach bywa) ale brzmieniowych różnic pomiędzy nimi to za bardzo nie ma.

...i żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał, 9xx to jedne z lepszych jednostek w budżecie do 1kpln i 778/788 nijak do tego towarzystwa nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za zainteresowania:)

 

a jak sie ma clarion dxz 958 do alpiny cda 9855 lub 35?

 

ma ktos porownanie tych jednostek... bo chyba do 1kz najbardziej sa trafne z opinii uzytkownikow

 

9835 i 9855 co tu porównywać? Nie ma sensu.Pamiętam jak weszła 9855 i najpierw zachwyt a potem mega rozczarowanie.Nie jestem fanboyem alpine ale miałem 9855 i nie mogę zrozumieć ostatnio fali pozytywów na temat tego modelu pod kątem dźwiękowym.Od metra ustawień to jest jej atut dla mnie jednak niewystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaką charakterystyke preferujesz. Mi Clarionowskie granie nie odpowiada. Mialem 778/788 i jest nie dla mnie. 958 nie słuchałem i o ile dzwiekowo moze bedzie poprawne to jesli jest w nim tyle dynamiki co 788 to ja dziekuje postoje. Wole Alpinke lub inne grajki.

Mimo że HX-D1 mi w miare podpasował ale bardziej Nakamichi CD400.

 

Dlatego jesli mialbym wybierac to 958 musiałbym naprawde porzadnie przesłuchac a z gory wziałbym 9835. Miałem 7894, przez chwile 7944, słuchałem 9812RB i 9833r i jak dla mnie granie bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak w alpinach korekcja czasowa i zwrotki czy sa w miare spoko

 

chcialem zrobic 2way aktywke z poziomu radia...

 

juz nie rozmawiajmy o dzwieku tylko o zapleczu technicznym...

 

jak sie ma alpina do clarka mowa o cda9855 (lub 35) i dxz958

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...