Skocz do zawartości

Wydzielona dyskusja o matach.


jimix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to nie chodzi o usztywnienie tylko o fale jako energie drgającą, jezeli rezonans który zamienia fale( energie ) w ciepło zostanie zredukowany to fala odbije się od niego a nie zostanie przekaształcona w ciepło czy rozproszona( pochłonięta)... a to że jest gruba mata asfaltowa niema znaczenia!

może być 5cm plastiku a 0,3mm warstwy alu będzie 200% 400% lepiej odbijac fale i wzmacniać ją ,

 

własnie oto tu chodzi, że trzeba nakleić 3 warstwy 2mmasfaltu =6mm i 30kg wagi żeby uzyskac efekt jak 1,5mm i 8kg wagi..

powiedzmy dla dobrego zrobienia drzwi.w miare dobrego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o usztywnienie tylko o fale jako energie drgającą, jezeli rezonans który zamienia fale( energie ) w ciepło zostanie zredukowany to fala odbije się od niego a nie zostanie przekaształcona w ciepło czy rozproszona( pochłonięta)... a to że jest gruba mata asfaltowa niema znaczenia!

może być 5cm plastiku a 0,3mm warstwy alu będzie 200% 400% lepiej odbijac fale i wzmacniać ją ,

własnie oto tu chodzi, że trzeba nakleić 3 warstwy 2mmasfaltu =6mm i 30kg wagi żeby uzyskac efekt jak 1,5mm i 8kg wagi..

powiedzmy dla dobrego zrobienia drzwi.w miare dobrego,

Czy Ty w ogóle czytasz te bzdury które wypisujesz ?

Można z nich jasno wywnioskować, że stosując folię aluminiową można wzmocnić dźwięk 2 - 4 kronie bez zastosowania wzmacniacza. :]

Pisz o czymś co rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz, napisałem że skoro współczynnik z 0,001 wzrósł do 0,4 to 400% wzrośnie róznica pomiedzy tą fala odbitą od powierzchni dla 0,001 a dla 0,4 .. o jej( przykładowo ), a jak chcesz wiedzieć to inne materiały używa się do wytłumienia szumów powietrza a inne do wytłumiania drgań silnika , i to co napisałeś że w samochodoch uzywa się watoline to dla tego że safalt jest zakazany bo jest toxyczny a butyl za drogi..

 

zajżyj sobie pod podłoge BMW 7 , zobaczysz 3 warstwy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że skoro współczynnik z 0,001 wzrósł do 0,4 to 400% wzrośnie róznica pomiedzy tą fala odbitą od powierzchni dla 0,001 a dla 0,04

Zrozum wreszcie posługujesz się współczynnikiem który wykorzystuje się we wzorach obliczeniowych.

Sęk w tym, że Ty nie masz zielonego pojęcia co to za wzór i co razem z tym współczynnikiem się w tym wzorze znajduje a tym bardziej co za jego pomocą się oblicza i dlaczego . :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie padam :]

 

Pablo155, doczytaj najpierw co to jest współczynnik tłumienia, bo piszesz kompletne bzdury.

Dzięki temu, że współczynnik jest większy, to właśnie odbić jest mniej, bo materiał ma większą stratność. A więc wspomniany przez ciebie dynamat stłumi o 400% lepiej falę dźwiękową(wytraci się ona lepiej we wspomnianej macie bitumicznej).

 

 

 

A co do mat. Maty bitumiczne typu chociażby STP M1 to też większa wygoda przy ich układaniu. Miękki boll, przy m1 to bardzo twarda mata, a przy tym klej w m1 jest znacznie lepszy. Piszę tylko o tych dwóch matach, bo miałem obie w łapach. STP M1 kumpel ma wygłuszone drzwi. Z bollem nie miałem styczności(albo o tym nie wiedziałem), ale prawdopodobnie za niedługo to się zmieni(w swoim złomku chce wykleić drzwi boll'em, bo szkoda wydawać więcej kasy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdu, pierdu... rozumie, fajnie jest, piszemy sroty i inne pierdoty.

Ale nie przesadzajmy porównując APP i inne kominiarki do dyna, stingera lub STP

Do tego nie trzeba wzorów, czy mikrofonów.

@cursor jesli mowa o m1 to nie bitum, lecz guma butylowa

Pierwsze to to do czego Ty używasz tych mat.

Ja mat używam wyłącznie do wytłumienia, za wygłuszenie odpowiadają u mnie inne materiały które są do tego przeznaczone.

Jeśli chodzi o porównanie właściwości wygłuszających np. Tytana i Dynamat-a to nie porównywałem gdyż stosuję materiały posiadające znacznie lepsze właściwości wygłuszające i nie koniecznie droższe :D .

Jeśli chodzi o zalety mat opartych na gumie butylen-owej to główną jest redukcja ciężaru wytłumienia dzięki czemu nie cierpią tak zawiasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze

mat głównie używam, bo lubię jak mi sreberko na drzwiach się błyszczy.

To jest rzeczywiście korzyść o której nawet w folderach reklamowych nie wspominają .

Drugie

widzisz, a ja właśnie porównywałem, dlatego mogę zabrać głos w temacie.

Napisz w takim razie o ile bardziej się błyszczą od np. taśmy Tytan -> informacja przyda się też innym :D .

Trzecie

czy nie uważasz, że redukcja masy środków tłumiących to podstawowa kwestia?

Widząc fotografie umieszczane z wytłumiania Dynamatem aut do których zużywa się kilka - kilkanaście metrów kwadratowych uważam, że tą informacją powinieneś podzielić się z niektórymi zakładami CA :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ja zabiorę głoś jeśli Panowie oczywiście pozwolą hehe widzę ze się namieszało miał być temat jakie głośniki zrobiło sie małe zamieszanie w sprawie wygłuszenia proponuje już o tym nie rozmawiać i nie kłócić się :D każdy ma rację każdy wie swoje, oraz każdy ma swoje ucho czy upodobania :D takie moje zdanie ja sie AŻ tak nie znam więc zapytałem u dziewczyny spróbuje tanio wygłuszyć tanimi matami a u siebie już zdecydowałem droższe maty które polecacie (jak robić to porządnie) tylko dalej się nie dowiedziałem co z głośnikami dla mojej dziewczyny, przepraszam narzeczonej (przyszłej żonie) :D

 

P.S.

 

I proszę sie tu nie sprzeczać :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze

mat głównie używam, bo lubię jak mi sreberko na drzwiach się błyszczy.

To jest rzeczywiście korzyść o której nawet w folderach reklamowych nie wspominają .

Drugie

widzisz, a ja właśnie porównywałem, dlatego mogę zabrać głos w temacie.

Napisz w takim razie o ile bardziej się błyszczą od np. taśmy Tytan -> informacja przyda się też innym :D .

Trzecie

czy nie uważasz, że redukcja masy środków tłumiących to podstawowa kwestia?

Widząc fotografie umieszczane z wytłumiania Dynamatem aut do których zużywa się kilka - kilkanaście metrów kwadratowych uważam, że tą informacją powinieneś podzielić się z niektórymi zakładami CA :D .

 

No widzisz, też lubię niekonwencjonalne podejście do CA

 

A, o ile bardziej się błyszczą, to zależy od tego, jak gęsto rozstawione są napisy :D

 

Tą wiedzą tajemną podzieliłem się tylko z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to moze teraz tak dla prostego chlopaka napiszecie bez teoretyzowania dlaczego dynamat w porownaniu do np. APP ma duzo lepsze dzialanie , co powoduje jego tak dobry wplyw na wspolczynnik stratnosci , z czego to wynika ? Moj chlopski rozum mowi mi ze im bardziej cos usztywnia powierzchnie tym lepiej wplywa na jej tlumienie , czy wspolczynnik tlumienia dla np. arkusza blachy 1m x 1m o grubosci 5mm bedzie wiekszy czy mniejszy niz wspolczynnik tlumienia dla tej samej blachy 1m x 1m ale o grubosci 15mm ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ja tam sie wogóle nie znam to po pierwsze,po drugiem mam bardzo budżetowe granie na aucie.

Zakupiłem sobie jakiś czas temu zestaw Helix-a Esprit 136 do tego wzmacniacz Helix DB 2.

No i przyszedł czas robić drzwi.

Kupiłem 4 maty polimerowe APP.Po 2 maty na drzwi w srodek na blache.

Pokryło to kompletnie całe drzwi w środku.Calutkie poszycie gołej blachy zostało po 1 cm z każdej strony,na górze oraz na dole.Dodatkowo zakupiłem jeszcze jedna taka mate podzieliłem na pół i po pół maty nakleiłem jako drugą warstwe bezpośrednio za głosnikami.Oczywiście panele MDF do blach do tego głosnik.Czyli że tak powiem "zgodnie ze sztuką".Na otwory technologiczne blaszka aluminiowa tak aby "zamknąć" drzwi i na to mata dekarska Soundal.No i sie naczytałem i postanowiłem zrobić drzwi w dynamacie bo wszelkiego rodzaju fora mówią feee zarówno APP jak i "dekarce".

Zakupiłem Dynamat Xtreme Door Kit,zdarłem wszystko do gołej blachy co mnie kosztowało 3 dni cięzkich robót bo APP po 8 miesiacach nie dało sie ruszyć (przeżyła zarówno zime jak i upalne lato).

I co jest w tym najgorsze?Że popełniłem jeden z największych błędów.Poprawy przy moim budżetowym sprzecie nie było kompletnie żadnej.Poprostu grało jak przedtem.Miałem porównanie tych samych klocków,w tej samej aplikacji i dokładnie tym samym aucie.Nie jestem w stanie powiedzieć co by było gdyby.... w aucie były załozone jakies konkretne głosniki za 2 czy 3 tys zł ale moge powiedzieć jedno z czystym sumieniem:

Przy hobbistycznym,amatorskim graniu dla siebie,nie na zawody i pod mikrofony pomiarowe APP w zupełności wystarczy.I opowiadanie o zaletach i fenomenie Dynamat słuchając muzyczki jadąc sobie autkiem w trase jest poprostu śmieszne.Powiem więcej-bardziej istotną zmiane brzmienia przyniosła ze sobą zmiana RCA niż zmiana tłumienia drzwi.Poprostu nie dajcie sie zwariować-to do tych którzy robienie drzwi mają jeszcze przed sobą

Tyle odemnie,takie moje 0,03 PLN.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek Gółkowski napisałem juz o tym wcześniej, a ty tylko potwierdziles moje przypuszczenia :] jadąc samochodem jest tyle innych odgłosów że róznice ciezko wyczuc i nie ma sensu wywalac w przereklamowane amerykanskie "sreberka z napisami"....

no chyba ze przy wyłączonym silniku , nie mowiac juz o klimie czy tam jakims ogrzewaniu....no ale auto jest po to zeby nim jezdzic ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru wywoływać żadnej wojny :orany: , ale wtrącę następne trzy grosze.

 

Do tematu wytłumienia podchodziłem również poważnie, chciałem aby moje auto grało w miarę szlachetnie i... niedrogo, więc wybór padł na materiały z niskiej półki cenowej.

Zacząłem od wyklejenia drzwi od strony kierowcy; zanitowałem blachy w miejsca dziur montażowych i wykleiłem Tytan-APP, zostawiając miejsce przy klamce, z którym nie mogłem sobie poradzić. W tym miejscu powietrze podczas pracy woofera powodowało dosłowny przeciąg. Drugie drzwi były w ogóle nie ruszane, jedynie dołożony dystans ze sklejki.

I co... Okazało się, że między jednymi drzwiami zrobionymi na 90% a drugimi nie było prawie żadnej różnicy :] .. poza większym graniem tapicerki z prawej strony.

 

Trochę mnie to przybiło, ale z czasem zrobiłem drugą furtkę, i znalazłem pomysł na uszczelnienie przy klamkach.

I to był strzał w dziesiątkę! Wreszcie zrozumiałem co to KICK, wcześniej nie mogłem sobie go wyimaginować (nie znam nikogo kto zajmuje się CA więc nie miałem porównania).

 

To dowodzi moim zdaniem jednemu- maty służą głównie do stworzenia komory zamkniętej, coś na wzór kolumny, dopiero później można mówić o redukcji drgań połaci blach...

 

To są moje przemyślenia, więc proszę o wyrozumiałość, nie miałem możliwości porównania do drogich mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie z wami w pelni zgodze , zupelnie nie rozumiem kogos kto wydaje kase na wygluszenie dynamat bo uwaza ze uslyszy roznice , ok moze uslyszy nie mowie ze nie ale jestem ciekawy czy bylby rownie pewny swojego osadu co do jakosci mat jadac 100km/h z silnikiem TDI lub innym klekotem , uwazam ze nie mozna dac sie zwaryjowac bo przeciez autem sie jezdzi przedewszystkim , odsluchy w garazu czy na spocie no ok rozumiem wtedy mozna by wychwycic roznice ( choc ja nie slysze roznicy , poprzednie auto mialem zrobione STP , kupilem nowe i z braku czasu i kasy wygluszylem APP i watolina i za nic nie slysze roznicy ) ale ja przynajmniej wiecej jezdze samochodem niz siedze w nim na postoju.

 

 

Chyba ze ktos uwaza ze jest w stanie wychwycic ta roznice jadac dieslem ??

 

[ Dodano: 2010-01-04, 16:56 ]

zostawiając miejsce przy klamce, z którym nie mogłem sobie poradzić. W tym miejscu powietrze podczas pracy woofera powodowało dosłowny przeciąg.

 

Drzwi bass reflex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pewnych klockach już nie wypada mieć nic innego jak Dynamat

 

 

dlaczego?...bo obciach??????

mam glosniki za 2 kola to "siara" wygluszyć dekarką?

krzyżak mysle ze to ironia z Twojej strony

 

No napewno ironia ale napisana zgodnie z tym co się dzieje. Ja bazując na forumowych opiniach też kasy na Dynamat bym nie wydał ale nad STP następnym razem się zastanowię.

Aktualnie drzwi mam wygłuszone dekarką ale tylko dlatego że wygłuszałem drzwi jak zaczynałem swoją zabawę, teraz klocki mam zmienione a dekarka została. Oczywiście nie wiem jak kick by brzmiał przy innych matach ale nie mam zamiaru zmieniać teraz mat i ładować w nie kasę. Także jestem za dobrym wygłuszeniem ale bez popadania w przesadyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...