Skocz do zawartości

Crossfire VR4000 D


mike21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuje zmiane wzmacniacza i szukam czegoś odpowiedniego pod 2 głośniki 2x2ohm o łącznej mocy 4kw rms

 

Co myślicie o tym wzmacniaczu?

 

Class "D" subwoofer amplifier

1 x 2000W @ 4 ohms (12.5V)

1 x 4000W @ 2 ohms (12.5V)

 

http://ampguts.realmofexcursion.com/Crossfire_VR4000D/

 

Wzmacniacz stosowany w db dragu widziałem na RoE jak jedna sztuka zasila bez problemu 2x18LMS 5400. Czy ktoś może powiedzieć o nim coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może nie na temat troszkę, ale zapytam Ciebie mike co ty chcesz zasilać ? 2 głośniki 2x2 ohmy czy ty planujesz dwa Helony czy coś nowego?

 

A u nas dużo się nie dowiesz za bardzo jak gra ten wzmacniacz - tylko zagraniczne fora, no chyba, że ktoś miał okazję słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat troszkę, ale zapytam Ciebie mike co ty chcesz zasilać ? 2 głośniki 2x2 ohmy czy ty planujesz dwa Helony czy coś nowego?

 

A u nas dużo się nie dowiesz za bardzo jak gra ten wzmacniacz - tylko zagraniczne fora, no chyba, że ktoś miał okazję słuchać.

 

Tak 2xhelon 15spl

 

Wiem że raczej nikt go nie słyszał ale może ktos posiada jakies dodatkowe informacje o tym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :zdziwko:

gdzie i kiedy bedzie mozna tego posluchac ?? :chytry:

2x helon :)

pozdro

 

 

Jak bedzie moneta heheh :) a to trochu potrwa. To narazie plan i szukam możliwie najlepszego i taniego rowiązania dla 2xAS ale to jest jeszcze wszystko do przemyślenia. Ofert jest zawsze dużo i nie ma co sie spieszyc bo okazji nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicker solo x jest dosyc drogim glosnikiem,gra podobno bardzo dobrze ale chodza tez opinie ze potrafi pasc przy swoim rms po dluzszym katowaniu.Solo X ma cewke 3,5cal.Fajne w tych glosnikach sa recony bo sa bardzo proste w montazu :) ale tez kosztuja dosyc sporo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro wiesz po ile chodza uzywki a po ile jest nowy to po co takie pytanie bo nie bardzo kleje temat.Co lepiej zagra to zalezy od tego co sie komu podoba.Helon jest glosnikiem bardziej do robienia cisnienia niz glosnikiem nad ktorym mozna sie spuszczac na wyszukane brzmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm sorry za offa ale srednio za ile mozna kupic as 15?? patrzac po cenach uzywek to bardzo korzystnie wypada kupno nowego :) i jeszcze mam nurtuje mnie to czy lepiej zagra solox czy helon :)

 

 

Heh chyba sam sobie odpowiedziałeś. Jak wiesz gdzie szukac to mozna kupić za naprawde smieszna kase :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką skrzynie zamierzasz robić bo o ile sie nie myle to dwa helony potrzebowały by skrzyni ponad 200litrów

i oczywiście do wzmacni9acza tej mocy zrobiona musiała by byc porzadna instalacja zeby miał z czego pradu pociagnac bo taki to oj potrafi pociągnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką skrzynie zamierzasz robić bo o ile sie nie myle to dwa helony potrzebowały by skrzyni ponad 200litrów

i oczywiście do wzmacni9acza tej mocy zrobiona musiała by byc porzadna instalacja zeby miał z czego pradu pociagnac bo taki to oj potrafi pociągnac

 

Helon nie potrzebuje duzej skrzyni widziałem jak helon w skrzynie 60L pod wzmakiem 1.1kw rms wypierdział 146,5db.As proponuje skrzynie do helon 12 jak i 15 w miejsce na koło zapasowe. W planie mam 2 rodzaje skrzyń o tym samym litrażu i strojeniu ale innym umieszczeniu glośników i portu BR.

 

Pierwsza konstrukcja-wspólna komora dla głośników i jeden duzy BR. Głośniki skierowane w strone klapy. Minusem w tej konstrukcji w sedanie bedzie to że skrzynia wejdzie prawie na styk tak jak w przypadku skrzyni od 2xEQ magma co znacznie mialo wpływ na przenikanie bassu do kabiny.

 

 

Druga konstrukcja- wspólna lub dzielona komora głosniki skierowane w góre oraz BR. Plusem takiego rozwiązania jest to że moge znacznie obniżyć skrzynie co zwiekszy znacznie przepływ do kabiny.

 

Ostatnio mogłem porównać oba typy skrzyń ale na jeden głosnik jest różnica na korzyść niższej skrzyni.

 

Co do inastalacji bedzie zmieniona

 

Tak to ma wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zabudowe zamierzasz wykorzystac przestrzen bagażnika czy też rozszerzyc sie na przestrzeń tylnej kanapy a mozna wiedzieć jakie modyfikacje zasilania zamierzasz wprowadzić

wydaje sie ze ten wzmacniacz co w temacie będzie najodpowiedniejszy to tych glosników bo uzyskuje ta moc przy 12.5V a inne doiero przy 14.4V a to chyab wazne przy spadkach napięcia jakie generuje taki sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia będzie w bagazniku i nie bedzie wystawac za obrys bagaznika.

 

 

Dzisiaj troszke szukałem informacji na temat tego wzmacniacza i jestem zaskoczony parametrami i osiagami tego wzmacniacza.

 

 

Dane o wydajności według team Crossfire:

 

2000W rms przy 4Ohm 12,5v

4000W rms przy 2Ohm 12,5v

 

2400W rms przy 4Ohm 14,4v

4500W rms przy 2Ohm 14,4v

5500W rms przy 1Ohm 14,4v

 

Wedlug zebranych informacji wzmacniacz może pracować przy 0,5ohm. Zmierzona moc przy 16v to 6000w rms przy 2ohm.

 

 

Jestem prawie pewny ze wybór padnie na ten wzmacniacz bo osiagi sa naprawde inponujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...