Skocz do zawartości

subwoofer 2 cewki czy 1 ?


seba12a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tak ale skoro napisal ze wzmak ma miec ok 350RMS to tym sie kierowalem wiec po co tyle rms na glosniku skoro go nie zaspokoi?? hmm ja widze tylko jedno wyjscie ale glosniki ok 250RMS lub wzmak ok 1kw i tego hx bo po co taki fajny glosniczek ma sie marnowac pod niska moca :P tak jak koledzy wczesniej napisali ze glosnik ma byc kontrolowany przez wzmacniacz a nie na odwrot bo flaki z olejem wyjda :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głośnik 150W RMS dostawał u poprzedniego właściciela 880W RMS i grał przepięknie. Bardzo dynamicznie, szybko, punktualnie i miał zaj....te zejście i broń boże nic na tym podłączeniu nie ucierpiał wręcz przeciwnie, pokazał no co go naprawdę stać. Jest tylko jeden warunek o którym pisali już koledzy powyżej, wszystko trzeba poustawiać i używać z głową.

Ten Hertz kosztuje 700 złotych i coś mi się wydaje, że ciężko będzie dokupić do niego w miarę jakościowy wzmacniacz w podobnej cenie .

No ale można czasami trafić tanio dobry piec w używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie wy wyczytaliscie ze wzmak ma miec tyle samo lub mniej rms od glosnika??? moze to myslenie wynika z tego iz kupujac suba np w media lub jakims innym sklepie z elektronika dla wszystkich to glosnik ma 400rms a wzmak dysponuje tam zaledwie 200 watami?? o to chodzi? :P troche czytac trzeba na madrzejszych forach chocby na tym bo tak samo znam mnostwo "znawcow" ktorym prawdziwych zasad CA nie da sie wytlumaczyc bo on zawsze wie lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko raczej pod Twoim PEIYING'EM

Szanowny Panie jasnowidzu, może zdradzisz mi jaki kolor maja moje majtki?

Jesli próbujesz mi wcisnąć, że głośnik 150w dostaje 800w i nic mu nie jest, to sobie daruj... To głośniki mające 1000w powinny wytrzymywać ponad 5000w...

Lepiej sprawdź na swoim wzmacniaczu bo ta moc jest chyba w P.M.P.O...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie co ludzie piszą, napisałem, że u POPRZEDNIEGO WŁAŚCICIELA dostawał 880W RMS-u.

Co on ma sprawdzać moc tego wzmaka??, to nie jakiś ŁOMOT za 200 złotych tylko Brax.

 

Jeżeli znowu tego nie przeoczysz to sam sobie sprawdź jego moc i przy okazji obejrzysz sobie prawdziwy piecyk.

 

http://www.soundservice.lt/uploads/File/X_2000_2_GE_ENG.pdf

 

 

Nie wiem jakiego koloru są Twoje majteczki, ja chodzę w slipkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli próbujesz mi wcisnąć, że głośnik 150w dostaje 800w i nic mu nie jest, to sobie daruj...
Głośnik 160W dostanie 1kW i będzie hulał i nic mu się nie stanie. Jeśli zakład będzie opłacalny to przyjadę do Ciebie te 130-140km Idziesz na to ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym wy tu piszecie :P

dzidzi_2006, przecież to że wzmacniacz może oddać z siebie te 880W to nie znaczy że w tym przypadku na ten głośnik była akurat taka moc oddawana :P

 

Nie neguję tutaj twierdzenia iż wzmacniacz powinien być mocniejszy od subwoofera ponieważ sam to praktykuję i to z powodzeniem np miałem podpiętego RE-8 w 2ohm pod DLS A6 (teoretycznie 800W i grało to przepięknie ale nie powiem nigdy że głośnik dostawał 800W bo na pewno nie dostawał tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że trzeba wzmacniacz wystroić z głową, bo podejrzewam, że jak by ktoś to ustawił na 24db i gein na 3/4 to by było po Lotusie i po RE-8.

Ale zgodzisz się chyba za mną, że przy 150W lepiej by zagrał Alphard niż Lotus czy RE-8??

 

Nie nie kolego, nie udawaj teraz wariata. Pisaliśmy wyraźnie, twierdziłeś, że dostawał 800w, a nie że pracował na 800w wzmacniaczu bo to różnica, tak więc teraz nie odwracaj kota ogonem. Widzę, że wydaje Ci się, że jesteś tu najmądrzejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem CZYTAJ i jeszcze raz CZYTAJ, lub zgłoś się do okulisty.

Napisałem, że dostawał 880W a nie 800W.

 

Nie wydaje mi się, że jestem tu najmądrzejszy i więcej nie zabieram w tej sprawie głosu.

Bo jest takie przysłowie, chyba sprawdzone w Twoim przypadku:

 

"Krowa co dużo ryczy to mało mleka daje"

 

no koment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu a jutro lament bo se co niektórzy spikery popalą .

Może ja też się nie znam ale... jeżeli coś jest w stanie przyjąć moc 200 Wat to po dostarczeniu mocy 800 czy tam nawet 880 Wat* nie tylko powinno ale nawet na pewno się spali.

*prawdziwej wytworzonej (namacalnej, zmierzonej, popartej wytworzonym napięciem i przepływającym prądem).

I malutką w tym przypadku rolę odegra tu czy to Brax czy Pieying .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Krowa co dużo ryczy to mało mleka daje"

Noo widzę, że znasz przysłowia, brawo.

 

Napisałem, że dostawał 880W a nie 800W.

 

podejrzewam, że jak by ktoś to ustawił na 24db i gein na 3/4 to by było po Lotusie

 

Teraz to już kompletnie się gubisz, to czyli jak bardziej go podkręcisz to wzmacniacz dostanie magicznej mocy, która jeszcze zwiększy jego moc (880w wg danych producenta). Pozostawiam to już bez komentarza, niech inni się wypowiadają, ja już skończyłem.

 

Pomijając już fakt:

jeżeli coś jest w stanie przyjąć moc 200 Wat to po dostarczeniu mocy 800 czy tam nawet 880 Wat* nie tylko powinno ale nawet na pewno się spali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...