Skocz do zawartości

stx 15" espl


tuba13031
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym pochwalić się moim eksperymentem. Zaczęlo się wszystko od głośnika z stx model 42-300-4-sc :) hehe no i tak jakoś coś mi poświtało żeby coś z tym zrobić. Więc zrobiłem sobie nowy układ magnetyczny z blachy i wałka. magnesy kupiłem w stx jest ich 6 kolumn po 4 na jedna kolumne. membrana jest przerobiona tzn połączone zawieszenie z tego sc z membraną estradową, bo estradowa jest lżejsza i bardziej sztywna. Cewka made in umifon, ma 2 ohm średnicę 4" wysokość nawoju 40mm co daje w połączeniu z 10mm nad biegunnikiem x-max 15mm :/ zawieszenie górne jest trochę za małe i przy niektórych piosenkach było widać jak się rozciąga heh ale poza tym głośnik gra bardzo fajnie jak na coś domowej roboty jestem zadowolony z rezultatu. Jednak jego kariera nie trwała długo ponieważ przepaliły się linki zasilające. Zrobione były z takiego warkocza z 3 linek po 1,2mm jedna, myślałem że to wytrzyma ale byłem w błędzie. Napędzane to było wzmacniaczem velocity burning desire II. No to to by chyba było na tyle. Jak ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej to zapraszam do dyskusji :)

Zapraszam też na youtube.pl jest tam jeden filmik takiej sobie jakości niestety.

post-2015-1257776804.jpg

post-1-1257776804.jpg

post-1-1257776805.jpg

post-1-1257776806.jpg

post-1-1257776807.jpg

post-1-1257776808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo za zaproszenie ale w tygodniu to mam problem się wyrwać z pracy... niestety... ale myślę że bedzie jeszcze okazja to może zrobię wam taką małą zapowiedź. Mianowicie aplierd yakuza :) dorwałem kiedyś uszkodzonego "za duże skoki membrany i cewka poszła na złom :/ " i postanowiłem też zrobić coś "swojego" na jednym zdjęciu porównanie układu magnetycznego z głośnikiem 8" (pacz zdjęcia) prace stoją niestety z braku cewki... wszyscy wymiękają i nie chcą mi jej nawinąć :) w sumie nie tylko tej bo w zapasie mam jeszcze parę projektów hehe tylko nie chce nić pisać żeby nie zapeszyć, to raz a dwa to żeby nie robić wam smaków

post-2015-1257789617.jpg

post-1-1257789617.jpg

post-1-1257789618.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...