Skocz do zawartości

Jaki kabel głośnikowy na metry ?


Gibons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Ostrzegam przed wałkiem na all   swego czasu były takowe kable "ofc" "miedź" a ktoś z userów kupił i okazało się alu 

Prawda, co do tych płaskich thomsonów to juz ich chyba nie ma.

Ja ostatnio bardzo długo szukałem przyzwoitego kabelka i jak dla mnie najciekawszą ofertą jest kabelek reds-a jesli ktos ma cos ciekawszego w podobnej kasie to z chęcią przetestuje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ten płaski "Thompson" niby mam w aucie i więcej bym nie kupił tego drutu. Wolałem przewód miedziany z elektryka 2 x 1,5 mm2 stosowany w domowej elektryce (oczywiście linka w środku, żeby nie było  :wink2: ). Kupić byle z prawdziwej miedzi głośnikowy OFC z bębna i będzie git. Przekrój 2 x 1,5 mm2 wystarczający, 2 x 2,5 mm2 to już na bogato. Grające kable głośnikowe to nie dla mnie na szczęście  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten płaski "Thompson" niby mam w aucie i więcej bym nie kupił tego drutu. Wolałem przewód miedziany z elektryka 2 x 1,5 mm2 stosowany w domowej elektryce (oczywiście linka w środku, żeby nie było  :wink2: ). Kupić byle z prawdziwej miedzi głośnikowy OFC z bębna i będzie git. Przekrój 2 x 1,5 mm2 wystarczający, 2 x 2,5 mm2 to już na bogato. Grające kable głośnikowe to nie dla mnie na szczęście  :wink2:

I wszystko w temacie 2x

Ja mimo gigahajendomanii również mam zwykle miedziane elektryczne z czerwonym paseczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby tymi przewodami r6a nie spalić:D

Co tu dużo pisać. Przewijały się na forum fotki wzmaków (brax) gdzie wcisnięty był oskórowany przewód z odstającymi drutami. Ale skoro stać:D

 

Co do płaskiego thomsona to oddałem go następnego dnia. Miał miedź w środku fajnie plecioną i kosztował 20zl. Ale bubel. Nie polecam.

 

107b2a2a1b16.jpg

 

Oehlbach też fajne przewody. Ale zależy też która linia. Te tansze są z dość grubych nitek wiec mało elastyczne jak polski tlgy.

 

Cabletech zielenieje jak trawa na wiosnę.

 

Klotz jest ok.

 

Sommer jest ok.

 

Dls jest ok.

 

Miałem też swojego czasu 2x1.5mm2 rockforda i tez spoko przewód.

 

 

Acr brązowy też ok.

 

 

Ba nawet phoenix gold kabelki mogę pochwalić.

 

Swoją drogą to czytałem kiedyś o zwykłym zjadaczu chleba z niezbyt wysublimowanym słuchem i nie dostrzegł on różnicy między kabelkiem za majątek a drutem z wieszaka na ubrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na temat płaskich kabli Thomson mam odmienne zdanie,jest napewno 100x lepszy jak te OFC po 2.50zl a jak komus nie zależy na przeplacaniu za nazwe to jest to swietny przwod w relacji cena-> jakość,bardzo elastyczne,łatwo udalo mi sie je ułozyc w aucie, nitki przewodu fajne drobniutkie i fajnie plecione jak juz wspomnial szymek wg mnie napewno wart ceny ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klotz kable mam rca do procesora ze złotymi końcówkami neutrica i szczerze tez polecam klotz kable. Odwiedź stronę 4hifi.pl tam zrobiłem zakup. A jeżeli chodzi o kable głośnikowe tak na marginesie na tweetery mam 1.5 na woofer 2,5 kwadrat normalne głośnikowe miedziane i nie widziałem sensu pakowania jakiś mega drogich kabli do głośników... fakt pradowy musi być porządny do rozdzielacza z ako ja mam 35 kwadrat za rozdzielaczem mniejsze i u siebie nie czuje jakiś spadków mocy ... do squlowego grania. Ale to tak na marginesie panowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w aucie mam płaskie thomsony już z 2 lata jak nie lepiej, bdb kabel w swojej cenie niestety ciężko go dorwać. Jak się pojawia to szybko znika;) Na szczęście mam kilka rolek zapasu:D W domu używam wyżej wspomnianego procaba i też jest to bdb kabel w swojej cenie(miałem ls15, obecnie mam ls25). Do ca te lsy były by fajne ale izolacja chyba ciut za gruba może się okazać momentami(2 żyły w swoich izolacjach plus nitki chyba nylonowe plus gruba izolacja zewnętrzna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...