Skocz do zawartości

Skrzynia BR dla RF T210D4


waski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam sie do Was z prosba o pomoc w wykonaniu skrzyni dla RF T210D4. Niechce slepo podazac za wytycznymi producenta, zlaszcza jesli chodzi o ten glosnik. Problemem jest szybkosc - z tego co wiem T2 nie nalezy do demow szybkosci, do tego producent nie zaleca umieszczania go w klozecie... a muza sluchana przezemnie to elektro house, trance, house itp. No czasem HH Skoro juz mam ten glosnik, to chcialbym dla niego w miare "szybka" skrzynke.

 

 

Rockford Fosgate T210D4

 

Fs (Hz) 35

Re (Ohms) 6.4

Le (mH) 2.8

Qms 5.17

Qes 0.67

Qts 0.60

Vas (Liters) 13.8

Sd (cm2) 290

SPL (1w/1m) 81 dB

Xmax (mm) 14

Woofer Displacement 2.41 Liters

Cutout Diameter 23.65 cm

Mounting Depth 19.37 cm

 

Samochod w ktorym znajdzie sie sub to Audi A3 8l

Sluchana muza - elekro house, trance, czasem HH.

Preferuje jakosc, choc bez przesadyzmu :rotfl:

 

Preferowane wymiary skrzynki - wysokosc 350mm (nie wyzsza! ), glebokosc - do 450mm, szerokosc - do 600mm

Grubosc MDF - zdaje sie na Was.

Zasilanie - prawdopodobnie RF T1000-1BD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jak do T1 bo zalecenie producenta co do BR w T110 i T210 sa takie same, wiec closed tez powinien byc taki sam.

 

Nie chodzi o to ze nie sa demonami szybkosci, bo tak naprawde to moje T1 12" sa dla mnie szybkie, tylko w clozecie nie wykorzystuje sie ich pelnego potencjalu.

 

rob taka skrzynke

 

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/box_advisor/T110D2_T110D4_sealed.gif

 

[ Dodano: 2009-11-02, 16:42 ]

wymiary sa zewnetrzne a materiał to mdf 18mm mozna zaadaptowac to do 25mm i zwiekszyc delikatnie litraż

 

Vb 21.24 Liters

Vb Min 14.16 Liters

Vb Max 28.32 Liters

Height 31.75 cm (12.5 in.)

Width 48.26 cm (19 in.)

Depth 22.86 cm (9 in.)

Spk. Cutout 23.65 cm (9.3125 in.)

Spk. Depth 15.88 cm (6.25 in.)

Vd 1.84 Liters

 

[ Dodano: 2009-11-02, 16:54 ]

wiec możesz spokojnie dać taką skrzynke (tylko daj przednią ściane podwójną)

 

czyli głebokość zwiększy ci sie do 24,66cm

 

głośnik dostanie jakies 20,7l czyli moim zdaniem IDEALNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna zastosowac closed ?? Przewertowalem multum zagranicznych for i 99,9% posiadaczy tego suba umieszczalo go w BR, wiec nie znalazlem informacji na temat jego pracy z closed. Czy taki litraz pozwoli na ewentualna przerobke na BR ? I jeszcze cos - wolal bym trzymac sie z daleka od portow szczelinowych - po prostu nie czuje sie na silach by wystrugac sobie taka bude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobisz takiej skrzynki żeby można było ją przerobić z closed na BR - zbyt duza roznica litrazy.

 

później będzie miał chwilę to rozpisze Ci rozmiary skrzynki z rurą

 

[ Dodano: 2009-11-03, 09:57 ]

najprostszym wyjsciem byloby zrobienie i takiej i takiej, nie ma jakos duzo roboty, a zobaczylbys co Ci lepiej pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski, mozna stosowac closed ale gra to troszke słabo. T1 w porównaniu z T2 gra duzo lepiej w closed, T2 pokazuje swoje pozury dopiero w Bassrefleksie..

Robiłem 2 montaze z T2 zarówno w closed jak i BR wiec miałem porownanie- T2 zagineła troszke w closed.

Druga sprawa to wzmak-1kw dla t2 to naprawde kicha, zwłaszcza jak masz 2cewki po 4ohmy-do closed w tym przypadku to sporo za mało, a i w bass reflex słabiutko ci zagra (w porównaniu do jego mozliwosci)

 

Ja bym to spinał albo w cos wyzszego, mocniejszego, albo zrobic skrzynie BR z wezsza rurą, automatycznie krótsza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie troszke WinISD i glosnik ten faktycznie slabo wypada w zamknietych komorach. Natomiast chyba idealnie pasuje mu buda robiona w/g zalecen producenta - parametr group delay jest w niej najmniejszy - 42,48 litra, strojenie na 40Hz. Przy 40Hz group delay wynosi 28ms, przy 30Hz 14ms a przy 50Hz 11ms. Czy ma to sens? Pierwszy raz uzywam WinISD wiec nie jestem pewien poprawnosci obliczen i czy te parametry sa dobre czy bedzie to mul. Nie wiem tylko jak dobrac srednice i dlugosc portu. Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki

 

Jesli zas chodzi o naped... wszystko pieknie i ladnie.. tylko budzet :cwaniak: Niechcial bym przekraczac 1k na wzmak , a do tej kwoty jestem w stanie zakupic T1000-1BD , i nie ukrywam ze mam sentyment do RF :rotfl: Moze kiedys wymienie go na cos mocniejszego, chyba ze znajde inny wzmak do tej kwoty dajacy jakosciowe 1,5kW lub wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t10001bd to 1,5kW

 

i nie potrzeba wiecej dla T2 - nawet prawdziwe 1kW zrobi robote.

 

[ Dodano: 2009-11-03, 14:55 ]

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/box_advisor/T210D2_T210D4_vented.gif

 

 

Vb 42.48 Liters

Vb Min 35.40 Liters

Vb Max 56.64 Liters

Fb 40 Hz

Height 39.37 cm (15.5 in.)

Width 51.44 cm (20.25 in.)

Depth 31.75 cm (12.5 in.)

Np 1 port

Dp 10.16 cm diameter

Lp 27.94 cm long

Spk. Cutout 23.65 cm (9.3125 in.)

Spk. Depth 19.37 cm (7.625 in.)

Vd 2.41 Liters

Vp 2.266 Liters

 

[ Dodano: 2009-11-03, 14:57 ]

RURA - 10 średnicy 28 długa

 

 

Zawsze trzymaj się zalecen producenta, szczegolnie jesli to RF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoznilem sie Mi tez sie wydaje ze dla mnie T1000-1BD wystarczy ale wole zapytac doswiadczonych graczy nim wydam kase.

Rozumiem ze umiejscowienie portu nie ma znaczenia? Czy jest jakas mozliwosc by sprawdzic na ile Hz jest faktycznie strojona skrzynia? Oscyloskop z odpowiednia przystawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak rezonuje auto.

 

jesli mowisz o t100-1bd to wtedy pewnie niewiele ponad 1kW (moze 1,1) ale to spokojnie starczy na T2 do codziennego uzytku.

 

SZCZEGÓLNIE DLATEGO (co nie wiem czy wiedzą wypowiadający się wczesniej)

 

ze T2 10" ma 800W RMSu i cewke 3" jak T1 - a nie 4" jakT2 12" i 15" :cwaniak:

 

[ Dodano: 2009-11-03, 15:26 ]

no ale pewnie jak ktoś się wypowiada to wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, na wlasne oczy widzialem T1000-1BD na ktorego "karcie urodzenia" widnialo jak byk 1390W RF zaniza RMS :cwaniak:

 

Wracajac do tematu - zabiore sie do strugania BR wg zalecen producenta i Rzeznika :rotfl: Sprobuje pociagnac to T1000-1BD, chyba ze znajde cos mocniejszego w tej samej cenie. Powiedzcie mi, czy bawic sie w pochylanie scianek czy zostawic tak jak na rysunku? Bac sie odbic, fal stojacych itp. czy w BR nie ma to znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym szczeline w okolicach 50/55L netto + strojenie 39/40 Hz i MDF 22 a na przod 25 mm.

 

ile litrow ?? !! jakie strojenie ?? !!

 

 

chyba żart...

 

t10001bd to 1,5kW

 

i nie potrzeba wiecej dla T2 - nawet prawdziwe 1kW zrobi robote.

 

[ Dodano: 2009-11-03, 14:55 ]

Obrazek

 

 

Vb 42.48 Liters

Vb Min 35.40 Liters

Vb Max 56.64 Liters

Fb 40 Hz

Height 39.37 cm (15.5 in.)

Width 51.44 cm (20.25 in.)

Depth 31.75 cm (12.5 in.)

Np 1 port

Dp 10.16 cm diameter

Lp 27.94 cm long

Spk. Cutout 23.65 cm (9.3125 in.)

Spk. Depth 19.37 cm (7.625 in.)

Vd 2.41 Liters

Vp 2.266 Liters

 

[ Dodano: 2009-11-03, 14:57 ]

RURA - 10 średnicy 28 długa

 

 

Zawsze trzymaj się zalecen producenta, szczegolnie jesli to RF

 

I co daje takie mądrowanie sie? Nie dośc, ze moje podpowiedzi uważasz za żart to SAM wstawiasz prawie to samo, tylko tu już twierdzisz, że wszystko jest OK bo to przecież od RF pochodzi :P

 

Nie musiałem patrzyć w enclosure datasheet zeby ( i bez odpalania programu ) podać usrednione, parametry skrzyni BR, która spełnia warunki pracy dla tego głosnika. Radze pamiętać, ze ta T2 ma grać szybko i jak zajdzie potrzeba ma rzucić mięsem.

 

PS. Producenta i jego zalecenia zawsze można poprawić :szok:Kwestia tylko tego, czego wymaga się od głosnika. Zapewniam Cie Rzeźnik, ze wieeeele gotowych skrzyn producentów gralo gorzej niz policzone przeze mnie szczelinówki. Na 100% dla fanów bezkompromisowego zejscia i mięsa, większość gotowych skrzynek to nie kres możliwosci głosnika w tych kategoriach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Producenta i jego zalecenia zawsze można poprawić Kwestia tylko tego, czego się wymaga od głosnika. Zapewniam Cie Rzeźnik, ze wieeeele gotowych skrzyn producentów gralo gorzej niz policzone przeze mnie szczelinówki.

 

Wlasnie dlatego wole spytac niz slepo kopiowac zalecenia. W tym przypadku wydaje mi sie, ze moje wymagania spelni buda strugana w/g wytycznych RF... Nie czuje sie na silach by zaczynac od robienia skrzyni z portem szczelinowym :zdrowko: . I prosze bez sprzeczek :]:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz zrobic to samo ( tj np. 50L netto i wystroic to na 38-40 Hz portem rurowym ). Zalecenia RF to skrzynia typowo kompromisowa - uniwersalna ( w niej każdy gatunek muzyki powinien być poprawnie odtwarzany przez głosnik ). Dodanie tych paru L uprzyjemni jeszcze bardziej grę tego głosnika, dzięki czemu popisze sie swoją "membraną" dość skutecznie w HH :zdrowko:

 

Staram się pomóc Ci w miare możliwości, bo prawidłowe zaaplikowanie takiego głosnika jakim jest T2 to istotna sprawa i od tego w dużej mierze będzie zależał efekt koncowy ( pomijam tu prawie równie ważną sprawe wzmacniacza )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze..... sluchana przezemnie muza przedstawia sie mniej wiecej tak - 80% electro, 15% HH, 5% inne Wiec szukam raczej czegos, co najlepiej spisze sie w szybszych beat'ach :zdrowko: Z tego co wiem zwiekszanie litrazu sprzyja nizszemu zejsciu ale szybkosc niestety spada :P Lubie miesisty, krwisty basik przyprawiony cisnieniem, w polewie z wibracji ale nie moze totalnie zamulac. Moze ten glosnik nie jest najtrafniejszym wyborem ale chce z nim sprobowac - w koncu tak sie wszyscy maniacy CA uczymy, prawda ? :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenta i jego zalecenia zawsze można poprawić :zdrowko: Kwestia tylko tego, czego wymaga się od głosnika. Zapewniam Cie Rzeźnik, ze wieeeele gotowych skrzyn producentów gralo gorzej niz policzone przeze mnie szczelinówki.

 

Bardzo możliwe ale jaką Ty masz styczość z RFem ?

 

Że jesteś narcyzem zapatrzonym w swoje umiejętności to wiedziałem ale teraz to przegiąłeś RF robi sprzet wiele dłużej niż jesteś na świecie ale TWOJE SZCZELINY są LEPSZE.

Mądrowanie to dobre określenie na TWOJE zachowanie - tak właśnie to mam na myśli.

 

Wiedz że takich "mądrych" jak Ty są w polsce tysiace - bo myślisz że Ty jeden umiesz, klepać skrzynki - ale nawet sam MDFu nie docinasz...

 

 

 

Zobacz ja też zbijam sobie skrzynki, ale nie pier***niepotrzebnie w każdym temacie.

 

 

 

Właśnie do HH, a gdzie napisane że do HH? co Tylko takie skrzynki umiesz projektować strojenie 35-40Hz i w ch***j litrażu.

 

Skoro tak się znasz to chyba powinieneś wiedzieć że autor tematu chce skrzynkę do szybkiej muzy, czyli powinna być wyżej strojona (okolice 43-45Hz) i mniejszy litraż.

 

 

Tak wstawiłem bo zasugerował to autor tematu, ja zaproponował bym skrzynke 35l i strojoną 45Hz. Ale tylko bym zaproponował, a dlatego że mam styczność z głośnikami RF'a i przerobiłem parę skrzynek do nich.

 

 

 

A Ty teoria teoria teoria - zebyś jeszcze słuchał takiej muzyki - ale nie, ty wiesz jaka jest dobra do HH, tylko w **** sobie wsadź tą radę bo to nie ten temat.

 

 

 

 

 

 

Tak właśnie specjalnie Cię sprowokowałem, bo nie chce mi się dłużej tolerować i nie zwracać uwagi na to co robisz.

 

 

 

To jakie dziwne nazwy i podpisy sobie powymyślasz, to ile zdjęć "wiadomo czyje zabudowy CA rzadza w miescie" wstawisz na NK, czy to ile sobie sprzetu i jakie Mpowery sobie w podpis wstawisz, nie obliguje Cie do zachowania jak byś pozjadał wszystkie rozumy.

 

Tylko się nie załamuj wstaw jeszcze z 2 zdjęcia na N-K z czyimś autem i do przodu.

 

[ Dodano: 2009-11-04, 01:21 ]

co do autora tematu, zrób skrzynkę jak zaleca producent jak będzie mulić skrócisz rurę (zw. strojenie) i tyle, jedyne co to lepiej z grubszego ciut mdfu zrobisz

 

przydane narzedzie do liczenia na szybko litrazu jest na stronie RFa

 

 

a zomer. skoro wiesz tak dobrze to pewnie wiesz ze RF zaniza moce wzmaków i każdy wzmak ma inną moc mierzoną wg standardow CEA

 

 

wiec t1000-1bd (czarny) jest mniej przekłamany, (ogolnie czarna seria) i moce nie są ZAZWYCZAJ wiele niewiele wyższe od podanej średniej

 

t10001bd (srebrny) zazwyczaj na birthsheety w okolicach 1,5kW choć zdarza się i mniej i więcej.

 

 

wzmaki z serii srebrnej (czy czarnej tez nie wiem) mają niewiele mniejszą moc w 2Ohmach niż w 1Ohmie

 

[ Komentarz dodany przez: K@mil: 2009-11-04, 20:13 ]

Może wypadałoby jakąś cenzure zachować w tych przekleństwach????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechaliscie :P:niepewny: Ja powiem Wam tak - za wszystkie rady szczerze dziekuje. Poswiecenie swego czasu na doradzanie nieznajomemu w sprawie ktora Was obchodzi tyle co zeszloroczny snieg jest wielkie Kolega Zomer1980 juz wczesniej doradzal mi m.in. zamiane T2 na T1 - i na pewno cos racji w tym jest. Jednak skoro T2 juz u mnie jest, chce go posluchac, sprobowac. Wtedy i ja kiedys bede mogl komus doradzic : " Sluchaj T2 jest do bani w klezecie a w BR szczelinowym rozpedza samochod do predkosci swiatla" :P Po prosu chce sprobowac. Wytyczne do startu dzieki Wam juz mam - za co "punkciki" oczywiscie zostaly przyznane :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenta i jego zalecenia zawsze można poprawić :niepewny: Kwestia tylko tego, czego wymaga się od głosnika. Zapewniam Cie Rzeźnik, ze wieeeele gotowych skrzyn producentów gralo gorzej niz policzone przeze mnie szczelinówki.

 

Bardzo możliwe ale jaką Ty masz styczość z RFem ?

 

Że jesteś narcyzem zapatrzonym w swoje umiejętności to wiedziałem ale teraz to przegiąłeś RF robi sprzet wiele dłużej niż jesteś na świecie ale TWOJE SZCZELINY są LEPSZE.

Mądrowanie to dobre określenie na TWOJE zachowanie - tak właśnie to mam na myśli.

 

Wiedz że takich "mądrych" jak Ty są w polsce tysiace - bo myślisz że Ty jeden umiesz, klepać skrzynki - ale nawet sam MDFu nie docinasz...

 

 

 

Zobacz ja też zbijam sobie skrzynki, ale nie pier***niepotrzebnie w każdym temacie.

 

 

 

Właśnie do HH, a gdzie napisane że do HH? co Tylko takie skrzynki umiesz projektować strojenie 35-40Hz i w ch***j litrażu.

 

Skoro tak się znasz to chyba powinieneś wiedzieć że autor tematu chce skrzynkę do szybkiej muzy, czyli powinna być wyżej strojona (okolice 43-45Hz) i mniejszy litraż.

 

 

Tak wstawiłem bo zasugerował to autor tematu, ja zaproponował bym skrzynke 35l i strojoną 45Hz. Ale tylko bym zaproponował, a dlatego że mam styczność z głośnikami RF'a i przerobiłem parę skrzynek do nich.

 

 

 

A Ty teoria teoria teoria - zebyś jeszcze słuchał takiej muzyki - ale nie, ty wiesz jaka jest dobra do HH, tylko w **** sobie wsadź tą radę bo to nie ten temat.

 

 

 

 

 

 

Tak właśnie specjalnie Cię sprowokowałem, bo nie chce mi się dłużej tolerować i nie zwracać uwagi na to co robisz.

 

 

 

To jakie dziwne nazwy i podpisy sobie powymyślasz, to ile zdjęć "wiadomo czyje zabudowy CA rzadza w miescie" wstawisz na NK, czy to ile sobie sprzetu i jakie Mpowery sobie w podpis wstawisz, nie obliguje Cie do zachowania jak byś pozjadał wszystkie rozumy.

 

Tylko się nie załamuj wstaw jeszcze z 2 zdjęcia na N-K z czyimś autem i do przodu.

 

[ Dodano: 2009-11-04, 01:21 ]

co do autora tematu, zrób skrzynkę jak zaleca producent jak będzie mulić skrócisz rurę (zw. strojenie) i tyle, jedyne co to lepiej z grubszego ciut mdfu zrobisz

 

przydane narzedzie do liczenia na szybko litrazu jest na stronie RFa

 

 

a zomer. skoro wiesz tak dobrze to pewnie wiesz ze RF zaniza moce wzmaków i każdy wzmak ma inną moc mierzoną wg standardow CEA

 

 

wiec t1000-1bd (czarny) jest mniej przekłamany, (ogolnie czarna seria) i moce nie są ZAZWYCZAJ wiele niewiele wyższe od podanej średniej

 

t10001bd (srebrny) zazwyczaj na birthsheety w okolicach 1,5kW choć zdarza się i mniej i więcej.

 

 

wzmaki z serii srebrnej (czy czarnej tez nie wiem) mają niewiele mniejszą moc w 2Ohmach niż w 1Ohmie

 

[ Komentarz dodany przez: K@mil: 2009-11-04, 20:13 ]

Może wypadałoby jakąś cenzure zachować w tych przekleństwach????

 

 

ciekawe czy w 35 litrowej budzie z portem okraglym ten glosnik zagra poprawnie moge dac sobie obciac reke za to tu potrzeba skrzynki szczelinowej nie wiem co sie tak uczepiles chlopaka polska to wolny kraj

 

apropo wzmakow rf sa to jedne z najlepszych wzmakow wszytkie inne byly bazowane na nich mowa o starym rf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma opcji tak to dziwne że robiłem taka skrzynke dla T1 12" (z tym ze 40l ale tu jest 10") i swistów nie ma. hmmm - a dlaczego to nie glosnik do strojenia rurka ?

 

może o czyms nie wiem.

 

 

 

A co cynk poszedł, dziwne po rozmowie na gg z karolem - 10 minut dostaje warna i Twoj post...

 

jeżeli jest tak jak mysle to jestes dla mnie zalosny karolo - myslalem ze wszystko wyjasnilem Ci na gg i nie chcialo mi sie nawet tego nigdzie juz roztrzasac

 

[ Dodano: 2009-11-04, 20:56 ]

crazy_88, myśle że słabo znasz sytuacje.

 

troche zedytowales post. akurat w dobrym momencie spojrzalem...

 

 

problem lezy gdzie indziej ale to juz ludzie z Łodzi wiedza o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...