Skocz do zawartości

astra f kombi:)


slawa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

narazie moge opisac tylko slownie bo auto wymaga wielu miesiecy pracy i duzych kosztow:)

a narazie mam tylko 1 z minimum 2 wzmakow i glosniki narazie tylko przejsciowo:)

ale pochwalic sie moge pomyslem i planem:)

auto bedzie na wszystkie dzwieki!!

i te szybkie i te wolne:) juz tlumacze jak to zrobie:)

do wolnego uzyjemu wzmaka hifoniks bxi2006D ktory juz mam a do niego 2 re audio sx-15 w skrzyni 100l kazda:) pozbywam sie tym samym bagaznika:) i teraz gdzie inny sprzet:)

mamy cala tylna kanape:)dolna czesc(tam gdzie mamy tyleczki) to siedziba naszych jednostek zasilajacych czyli brutus do niego 4F i obok drugi wzmak 6kanalowy i tam 1 lub 2 F w zaleznosci jaki bedzie mocny:) glosniki:)z 6 kanalowego zasile 2 suby czyli 2 razy po 30cm wbudowane w boczne oparcia tylnej kanapy:)

zostaja nam 4 kanaly:) i tu skupimy sie na 2 zestawach:) jeden oparty na 20cmbasiku w tylnej srodkowej kanapie ktory juz mam przygotowany a narazie graja w nim BM:) potem cos innegi:) i drugi zestaw cos z 16cm w przednie dzwi:) zostaja jeszcze 4 wyjscia z radia i to beda napewno 16 w tylne drzwi:) a dwa jeszcze wymysle:)tylna kanapa zachowa swoje ksztalty a wszystko bedzie w specjalnych szufladkach obitych pleksa:) wiadomo auto wygluszone zmienione zawieszenie bo okolo 200kg nam przybedzie:) napewno wejda w to multimedia takie jak lcd dvd itd:) fakt potrzebuje okolo 3 lat bo i nie mam kasy i wszystko robie sam:)

 

pozdrawiam i czekam na wasze opinie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko opiera sie tylko na mojej pracy:) dlatego to jest projekt ktory zajmie mi wiele czasu:) narazie mam tylko jeden wzmak monoblock brutusa i teraz zajme sie jego montarzem potem zmieniam ta kanape o ktorej mowa:) sadze ze jak bedzie dobra pogoda miesiac czasu i bede mial kanape cala zrobiona:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wykonywanie prac w sensie tuningu w kierunku car audio jest dla Ciebie skladaniem klockow to chyba wlasnie to robie;p kazdy element wykonuje sam a kupuje tylko takie rzeczy jak glosniki wzmacniacze czy np mate na wygluszenie:P reszte zawdzieczam swojej pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie bo rozwiazania o ktorych piszesz sa bardzo dziwne.

 

"6 kanalowego zasile 2 suby czyli 2 razy po 30cm wbudowane w boczne oparcia tylnej kanapy:)

zostaja nam 4 kanaly:) i tu skupimy sie na 2 zestawach:) jeden oparty na 20cmbasiku"

 

1.Po co 2 suby po 30cm skoro w bagazniku bedzie jedna 15"?

2.Zestawy z 20cm wooferem? W jakim celu bedzie on uzywany bo nie rozumiem?

3.Pomijajac to ze te rozwiazania wedlug mnie bez sensu to jaki wzmcniacz wedlug ciebie 6-kanalowy uciagnie taka konfiguracje 2x30cm+2x20cm+2x16cm plus pewnie tweetery ? Bo ja niebardzo widze taki wzmcniacz...

4.Jak sobie wyobrazasz konfiguracje/regulacje tego wszystkiego?

 

"ostaja jeszcze 4 wyjscia z radia i to beda napewno 16 w tylne drzwi"

 

5. I po co?

 

"i te szybkie i te wolne:) juz tlumacze jak to zrobie:)"

 

6.Jak chcesz to osiagnac to proponuje troche poczytac,a w pierwszej kolejnosci zmien subwoofer na cos bardziej uniwersalnego a nie jakies dziwne konfiguracje typu dodatkowe 2x30cm+2x20cm itp co ci to da te 15 i tak beda mulic i tak.Chcesz miec sprzet w miare uniwersalny to nei pchaj sie w wolne 15 tylko szukaj dobrych 10'' maks 12'' i laduj je po 2-3 sztuki.....cisnienie osiagniesz podobne,szybkosc,odpowiedz impulsowa bez porownania na korzysc 10calowek.

 

 

Generalnie projekt zupelnie nie przemyslany,widac ze kolega dopiero zaczyna swoja przygode z caraudio i o wielu rzeczach jeszcze niewie.Dlatego tez proponuje bardzo duzo czytac i pytac sie zanim cos kupisz bo wydac kupe kasy na kupe sprzetu ktora potem niebedzie grac to nie sztuka.Osobiscie czytajac o tym co chesz zrobic domyslam sie ze fundusze sa spore a za taka kase mzona zlozyc juz naprawde kakretny setup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje i nie:) w sumie zaczynam tu przygode a fundusze nie sa duze dltego sa to projekty ktore wymagaja wielu miesiecy:) licze nawet 2 do 3 lat na calosc....chodzi o to ze chce miec cos w rodzaju auta pod kazdy dzwiek ale na subach typu ze jedne pod wolne drugie pod szybkie....moze i masz racje bo moze projekt przemyslany ale moze nie dokonca dobrze:) a co do 6 kanalowego widzialem chodzby na allegro wzmak co ma moc 2*150+ 4*80 i mysle ze to na szybki bit by starczylo...nie chodzilo by wtedy o mocne zejscia a w tym wolnym bysmy do tego dazyli...a faktem jest ze przed kazdym zakupem czegos staram sie dowiadywac:) narazie prace stoja w miejscu jesli chodzi o zakupy narazie montuje to co mam czyli wzmaka a 2*20 mam juz wbudowane:)

i moze dales mi do przemyslen:) chodzi o to ze przemysle sprawe co do tych 30 czy nie dac ich tylko i ewentualnie miec jeszcze miejsce w bagazniku na ewentualnie cos przemyslanego:)

 

a skoro juz tak mowisz to czy glosnik uniwersalny jest w stanie dac np taki sam basik w np wolnym co specjalnie do tego przystosowany glosnik??albo odwrotnie czy da rade z szybkim....

 

[ Dodano: 2008-01-20, 23:21 ]

a co do mulenia 15 to bylo rozwiazanie sterowania osobno tym subem i w szybkim by byl nieaktywny

 

[ Dodano: 2008-01-20, 23:42 ]

no to jezeli ktos chce wprowadzac tutaj poprawki to bardzo chetnie je odbiore:) w koncu jestem na samym starcie przygody a tak jak mowisz ige:) latwo sie w cos w....pakowac bez efektu:) z checia np linki do preferowanych glosnikow czy wogole jakichkolwiek akcesori:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak

 

"a co do 6 kanalowego widzialem chodzby na allegro wzmak co ma moc 2*150+ 4*80 i mysle ze to na szybki bit by starczylo"

 

Wiesz 150W to ludzie pakuja w dobre systemy separowane a nie w 30cm suby....

 

"a co do mulenia 15 to bylo rozwiazanie sterowania osobno tym subem i w szybkim by byl nieaktywny"

 

Piszesz ze ma dobrze grac zarowno z szykim bitem jak i wolnym jak sobie to wyobrazasz bedziesz chcial posluchac techniawki i bedziesz przelaczal wzmcniacze i glosniki zeby posluchac innego rodzaju muzyki,i jak to bedzie szyki bit 300W a wolny 2kw hehe moim zdaniem zupelnie bez sensu nikt takich rozwiazani nie stosuje.

 

"a skoro juz tak mowisz to czy glosnik uniwersalny jest w stanie dac np taki sam basik w np wolnym co specjalnie do tego przystosowany glosnik??albo odwrotnie czy da rade z szybkim...."

 

Oczywiscie,chesz miec szybko punktowo i z dobrym zejsciem to idz w kierunku 3 x 10cali,slabsze zejscie w stosunku do 15'' cali zalatwisz iloscia glosnikow.Kakretne model zaleza od tego jaki masz fundusz na takowe glosniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:) fundusz jest do zrobienia:) powiedzmy przedzial za sztuke od 500 do 800zl chyba ze sprowadzane wezmiemy pod uwage to w/g polskich cen to zakres nawet do tysiaca...chce miec poprostu cos na co nie bede narzekal i na lata! wiec powiedzmy bede odkladal chodzby dlugo...

 

mowisz 10cali...12 juz za duzo??10cali obudowa zamknieta albo 4th?? bo z tego co wiem takie polecaja

 

[ Dodano: 2008-01-21, 09:47 ]

a co powiesz o

http://allegro.pl/item299011565_nowy_hifon..._gwarancja.html

jezeli glosnik ciekawy to fajnie by bylo pod jedna firme isc:) ale jezeli sa lepsze to oczywiscie czekam:)

widze tez ze granica 500 to za duzo chyba jak na 10cali wiec moze zaczniemy nawet od 300 czy 400:)w gore:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mój kolega ma wersje 12 tego Hifonics BX10D2 podłączona do Lanzar VIBE256

powiem że głośniczek b.sympatyczny dobrze bardzo rozbudowany układ magnetyczny,

spory zapas mocy i w razie potrzeby naprawdę dobry wykop, nie gubi sie w szybkiej muzie

[kumpel ma go w closed wiec nie wiem jak wyglada sprawa przy br]

 

to co mnie w nim razi to ze stalowa konstrukcja kosza ,membrana to kewlar solidnie wykonane,

no i bajer dla niektórych to mębrana jest podświetlona i mruga w rytm basu.

 

ogólnie brutusa można porównać do subów crunch chodzących w tej samej cenie i mają zbliżoną konstrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...