Skocz do zawartości

3 way


drink2020
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pablo155, gdzies juz o tym czytalem... :D I gdzies go widzialem Być moze to OTTOMILA2 :D

 

Nominal diameter: 1" - 25 mm

Nominal impedance: 4 Ohms

Power RMS: 80 Watt

Maximum power: 140 Watt

Answer in frequency: 1300 - 20000 Hz

Sensibility (1W/1m): 90 dB

Diameter coil: 25 mm

Frequency of resonance: 1300 Hz

 

OTTOMILA2 pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nada się na średniaka .

Miałem w planach zastosować na średnicę wiele lepsze scan speak.

Prawidłowo rozumiana średnica schodzi dużo poniżej 800Hz a one (twetery) nie poczują się tam dobrze.

Poza tym szybko się "mechanicznie "wylata" jak dasz mu buczeć niższym pasmem .

Fizyka jako nauka ścisła nie da sie oszukać :D .

Ale kombinacje wskazane coż byśmy bez nich wiedzieli :D .

Twoje twetery np. bardzo mi podchodzą (dziś puszczę im powyżej 4,5 kHz , choć cenowo baaaardzo odbiegają od mojej reszty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nieśmiałbym podważyć tych opini:] ..

 

 

 

 

 

pablo155, gdzies juz o tym czytalem... I gdzies go widzialem Być moze to OTTOMILA2

 

Nominal diameter: 1" - 25 mm

Nominal impedance: 4 Ohms

Power RMS: 80 Watt

Maximum power: 140 Watt

Answer in frequency: 1300 - 20000 Hz

Sensibility (1W/1m): 90 dB

Diameter coil: 25 mm

Frequency of resonance: 1300 Hz

 

Witam: dzięki za zainteresowanie jest to możliwe bo przewineły się z okolic włoszczyzny :D ale konkretnie sam nie jestem pewien

chociaż symbol faktycznie wskazuje na tą opcje :D

 

Faktycznie jest tam seria ESB DZIĘKI!

http://www.esbaudio.com/product/Series8000/Series8000.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc, garaż, 2 w nocy 3 way ogarnięte :D .

Wrażenia przede wszystkim za cenę 150 zł za 2 sztuki TB ...jest bardziej niż poprawnie, wokal bardzo mocno zyskał (Madonna zaczeła mie śpiewać dużo wyraziściej niż na 2 drogach).

Co do reszty muszę to posklecać bardziej do kupy (wyniknęły problemy mechanicznego osadzenia tych średniaków) muzycznie ...rewelacja (zaznaczam pułap cenowy).

System totalnie przebudowany Kick bass ( uwaga obcięty 18dB/okt niesamowicie mi się ta beyma rozbujała tym bardziej , że teraz 60W od AA pędzi tylko kicka).

Projekt w rozwijaniu .

P.S. średnie ucięte trochę za wysoko ( na razie były "teoretyczne wyliczenia" i jest na poziomie około 10kHz u góry i stanowczo za mocno odciąża robote gwizdków bo kondziołów nie znalazłem :D poza tym mimo swych 86dB przeganiają twetery :D L-pad już jest obliczany. Szczęście w nieszczęściu moja jednostka grająca ma dobre regulacje i mozna co nieco podregulować pod gust póki co na 0bas, 0Mid i 0twet jest mały bałagan ale do ogarnięcia.

 

Wracając to tematu Tang band to doskonałe rozwiązanie mimo lekkiego "smrodku chińszczyzny"

Jak juz wspomniałem nie trzeba ich mocno kierunkować.

Choć nie osłuchiwałem to zapewne wspomniany Helix nie zapewniłby mi wrażeń o 350 złociszy lepszych :D . A inne są po prostu mechanicznie za wielkie.

________________________________________________________________________________

________________________________________

P.S. Nie jest moim celem negować produktów innych niż tzw. "sprawdzone czy renomowane" i upartego wciskania wszystkim wokół, że coś jest dobre bo ja to mam tylko ...pomyślałem , że w dobie tego kryzysu warto się podzielić jakimś info.

Jeżeli kogoś uraziłem to nie taki był mój zamiar.

Wiem , że to nie "audiofilsko" pisać , że coś gra o 350 zł lepiej ale...ostatnimi czasy każdy obraca złotówkami pięćset razy zanim je wyda.

Sam zastanawiałem się czy allegrowy Zapco warto wziąć miast AA ale te szalone złotówki (wieczny brak) sprowadziły mnie na ziemię.

P.S2. dokumentacja foto zrobiona jak ukończę system zarzucę do fotkowni.

Tang Band rządzi :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee ...polink je ma, każdy może sobie kupić :cwaniak: jak mówię żadnego szału totalnego to nie zrobi :rotfl: ale to na prawdę spoko alternatywa do uzupełnienia pasma by odciążyć góre i dół jak sie ma 2 way.

Jak zauważyłeś kicka obciąłem sporo (fabrycznie beymowate dzieliły zestaw SCK50 na 3000Hz tu jeszcze muszę nawrzucać tej firmie za...mierne wykonanie złączek zwrotki) jak pociąłem moje pasmo i zmusiłem kicka do kickania :rotfl: to zrobiło się zupełnie ciekawie na dołach.

Jak już zaznaczam nie jestem zwolennikiem wydawania sporych kwot by dokonać tzw. pomiarów, po prostu robię sobie jako takie obliczenia teoretyczne mam dostep do miernika indukcyjności (dzięki Jarek może sie w końcu przemoge i sobie kupię :hyhy: ) i tak skrobie te zwrotki jakoś.

Co do średnicy zrobionej dzisiejszej nocki to trzeba dokładnie odsłuchać ...moje pierwsze wrażenia były takie jak napisałem, zdecydowane lepszy wokal , teraz pojeżdżę z aplikacją tydzień po czym zmienie fazę na średnicy i kolejny tydzień . Potem poskrobie przy filterkach i potem... pewnie już wynajdę coś innego co będę dalej ćwiczył i tak błędne koło sie kula :P .

Nie wiem ale...jest tu mnóstwo ludzi którzy wiedza o czym mówię czy to aby nie chodzi o "gonitwę za króliczkiem" a nie złapanie go http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif .

Jakies pół roku temu jak kupiłem nisssanowóz miało być skromnie JVC MP-czy i fabryczne jajka :P .

W tej chwili zabrnałem juz za daleko by sie poddać z drugiej strony jestem ojcem półrocznego szkraba (sporo pracuje zawodowo i czasem ciężko jest wybrac synek czy rzeźby w garażu).

Co do fotorelacji właśnie przyuwazyłem , że ten podły kodak co nim foty strzelałem to jakość pokroju peyinga i nie za ciekawie te fotki wyszły.

Póki co to co mogłem to opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmmm a mozesz cos powiedziec o jakims lepszym glosniku pasma sredniego??? chce to zgrac z sl16 i nie wiem jeszcze jaka gora... szukam czytam hehe koszt zwrotnicy ok?? 200?

 

gora mysle zeby sie zaczynala ok 4.5k ale najlepiej sie dowiedziec czegos od specjalistow :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak ?

Po pierwszym, "suchym" podłączeniu było całkiem ok (spora poprawa do 2 way z którym jakiś czas jeździłem) . Jedno co mnie ...zdezorientowało to wyrywanie się bandy tanga :D do "gry" :hyhy: mimo tych 86 dB , musiałem L-Pada klecić (po docelowym kupnie wzmacniacza bo początkowo wszystko miało iść w "tri-amping" ale Zapco jest...znacznie lepszy od Audio Arta :zawstydzony: ) i się uspokoiło co nieco.

No cóż myślę, że Tobie nie muszę tłumaczyć, że system w ciągłych przebudowach o ile wartości cewek są już ustalone to w tej chwili jestem na zmianie kondziołów z "pospolitus" (tzn. nie mam takich złych bo kilka zwrotek się walało jako dawcy organów http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif ale takie lepsze na średnicę i tweter dam obowiązkowo.

Poza tym raczej ...nigdy nie będzie docelowo zawsze cos gra ...nie tak .

 

Mówię Wam w tej cenie ...jest pozytywny zaskok :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herdi ... absolutnie NIE.

Po prostu Ci zazdroszczę, że masz możliwość łączenia przyjemnego z pożytecznym .

Moje "boje" z CA to takie urwane dzionki (wieczory) które kradnę żonie i synkowi (od pół roku jestem tatą).

Chciałem tylko zaznaczyć, że doskonale zdajesz sobie sprawę co to jest "zestroić" system :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek, robiłeś jakieś pomiary charakterystyki w aucie czy bazujesz tylko i wyłącznie na programie X-over (rozumiem, że chociaż charakterystyki głośników są powprowadzane)?

Kiedyś bawiłem się X-over, niby wszystko fajnie, program rozbudowany, niby tworzy charakterystyki wypadkowe ale po konfrontacji z zestawem pomiarowym wyszła jedna wielka kupa http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Nie wspominam już o fazie czy kierunkowości, bo to z symulacji robi nam kompletną klapę.

 

Zastanawiałem się jak najlepiej zbierać charakterystykę w aucie- mikrofon pomiarowy prosto na szybę w miejscu głowy, może dwa pomiary z mikrofonem skierowanym w stronę lewych/prawych głośników, najlepiej byłoby jednak dorwać model ludzkiej głowy z małżowinami usznymi i częścią kanału słuchowego, ale to już chyba przesada :zawstydzony:

 

Nie masz nikogo w okolicy kto dysponowałby zestawem pomiarowym?

Fajnie, że sam kombinujesz i nie robisz tego na "pałę", warto byłoby zmierzyć owoc prac (najlepiej na bierząco z wprowadzanymi zmianami).

 

Powodzenia http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To i ja tu namieszam Sylwkowi :D .

Czym więcej czytam i myślę o zestrojeniu systemu tym bardziej wiem .... że jest to abstrakcja.

Największym problemem nie do przeskoczenia są:

1) Różna odległość źródeł dźwięku od odbiornika (ucha) połączona z niekrańcowym cięciem pasma. przy nachyleniu zbocza nawet 12 czy 18 dB / Oktawę dwa głośniki w większości umiejscowione w różnej odległości od odbiornika (ucha) produkują tą samą falę. Dla sprawdzenia o czym piszę radzę narysować sinusoidy dla przykładowych częstotliwości w funkcji odległości. :hyhy: ;

2) Szyby są na tyle twardym i płaskim materiałem i do tego umiejscowionym blisko zarówno nadajników jak i odbiornika, że dźwięki prawego źródła są niemal w całości przekazywane do lewego odbiornika;

3) Ciśnienie i temperatura mają duży wpływ na falę dźwiękową przez co w nocy zestrojone jest w południe rozstrojone -> tak jak wzorzec metra :zawstydzony: ;

4) Większość procesorów dźwiękowych opiera się nie na przesunięciach czasowych a pewnej iluzji której podlega zmysł słuchu ludzkiego :D .

 

Ale co tam, ważne żeby nie było zgodne ze wzorcem tylko aby jak najbardziej podobało się właścicielowi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co żeście sie tak uparli tego "maszynowego" strojenia...eh za wieszczem bodaj "...niźli mędrca szkiełko i oko" .

Nie konsultowałem jeszcze mojego grania z bardziej wytrawnymi uszami :D .

Jeżeli ktoś z właścicieli zakładów CA dysponuje aparaturą pomiarową i z ...forowego sentymentu dokonałby mi pomiarów za symboliczne 50-100 zł to jestem skłonny podskoczyć http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif . U siebie na terenie jedyny profesjonalnie podchodzacy zakład to Michał z Redy od jakiegos czasu wybieram się ale wiecie jak to jest.

To co sie naczytałem o tzw. "strojeniu" (wjazd do garażu p. Józka Wężowskigo to min. 1000 zł, choc jak przemyślę co wyrabiam ze zwrotkami to nie ma sie co dziwić :D ) to wybaczcie ale wolę za to nakupować Mundorfy i sprawdzic czy 13 cm Morel Elate "zakica" milej niż Beyma :D.

Uważam , że moje ucho jest co nieco obyte z muzyką i nie spoczałem na laurach kiedy średniak się wybijał do przodu tylko ... działałem z sukcesem :D (sądzę).

W moim poprzednim projekcie podchodziłem do sytuacji aktywnie i nijak nie doszedłem z tym do ładu (choć w tej chwli dorobiłem się zdecydowanie lepszych zawodników :hyhy: ).

Na moje ucho mój 3 way to mały sukcesik a posiadając to co posiadam teraz raczej mogę tylko ...ulepszać :hyhy: (choć można cos niechcacy spier...).

Moje wnioski są takie , że pasywka jest zdecydowanie ambitniejsza i...lepiej grająca.

 

Oczywiście, że parametry zwrotnic starałem się dobrać do jak najobszerniej powpisywanych parametrów głośników no oko...to koń w szpitalu umarł :D .

 

Na koniec taka mała dygresja wciąż pojęcie hi end kojarzy się z Focalem, Morelem , itp.

Prosty przykład moje twety produkt raczej hiendowy (robiony jest ręcznie i , że sobie tak nazwę prawdopodobnie to taki prototypowiec) nazwa firmy wywołałaby u niejednego uśmieszek.

 

No cóż zdecydowanie muszę dorwać ludzi z branży i może odnajdę mankamenty.

Że sub nie lata jak powinien to wiem ale w tej chwili skupić się chcę na systemie.

Dzięki za ...dobre słowo :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pasywka jest zdecydowanie ambitniejsza i...lepiej grająca.

ameryki nie odkryłeś http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif ...ale dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę to aktywka jest zbawieniem.Ustawi sobie pi razy drzwi cięcia i myśli że cuda zwojował.

To co sie naczytałem o tzw. "strojeniu" (wjazd do garażu p. Józka Wężowskigo to min. 1000 zł, choc jak przemyślę co wyrabiam ze zwrotkami to nie ma sie co dziwić :rotfl: ) to wybaczcie ale wolę za to nakupować Mundorfy i sprawdzic czy 13 cm Morel Elate "zakica" milej niż Beyma http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif .

Też kiedyś gdy zaczynałem zabawę z CA tak sądziłem.Niestety prawda okazała się zupełnie inna.Kup sobie wiadro a nawet i dwa tych mundków a i tak będziesz tkwił w jednym miejscu.Teraz patrząc na tamte stracone lata myślę że warto było dać i 5 tysi a mieć święty spokój.Juz nie wspomnę o kosztach poniesionych przez ten długi czas zabawy i kilku latach słuchania drogich klocków a przy tym tragicznie brzmiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...