facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

3 way

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#41 ruSki :D

ruSki :D
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 29 październik 2009 - 19:52

Mam takie pytanko. Te 'sredniaki' nie beda zbyt ciche w porownaniu do np tweetera, który ma zdeczka wiecej rms'ów.
no i sie zesrało...

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#42 drink2020

drink2020
  • Użytkownik
  • 262 postów

Napisano 29 październik 2009 - 20:03

sl doszly czekam na radio :) i bede myslal co dalej hehe
CA jest bogiem,Radio nalogiem,
Dobre furtki zabawa,A basik podstawa :)

#43 Herdi

Herdi
  • Użytkownik
  • 294 postów

Napisano 29 październik 2009 - 20:06

:)+-->
(ruSki )
Mam takie pytanko. Te 'sredniaki' nie beda zbyt ciche w porownaniu do np tweetera, który ma zdeczka wiecej rms'ów.[/quote]
Te to które i względem do których ? i nie moc się liczy http://localhost/str...tyle_emoticons/default/smile.gif

#44 ruSki :D

• Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 29 październik 2009 - 20:10

hm.. np wzmacniacz ma tam 4x70w tweeterek np. 70w a sredni ma np 30w... wiadomo ze trzeba sciszyc tweetera (na podzialce) zeby nie gorowal nad reszta, ale jesli ten sredni dostanie wiecej watow niz producent przewidzial ?

[ Dodano: 2009-10-29, 20:12 ]
podzialce, czyt. zwrotnicy :)
no i sie zesrało...

#45 cursor

cursor
  • Użytkownik
  • 3021 postów

Napisano 29 październik 2009 - 20:12

+-->
(ruSki :))
Mam takie pytanko. Te 'sredniaki' nie beda zbyt ciche w porownaniu do np tweetera, który ma zdeczka wiecej rms'ów.[/quote]
L-pad na tweeter nie jest ani trudny do wykonania, ani wcale drogi.

Problem mógłby być odwrotnie. Żeby ściszyć nisko cięty średniak może okazać się konieczne stosowanie rezystorów mocniejszych niż tylko 5W.

[ Dodano: 2009-10-29, 20:16 ]
+-->
(ruSki :P)
hm.. np wzmacniacz ma tam 4x70w tweeterek np. 70w[/quote]
Przed czy za zwrotnicą? :P
Ciężko znaleść w home i car-audio tweetery, które mają więcej jak 15W za zwrotnicą.
Tweeter ma raptem kilka W.
Tak jak herdi wspomniał moc tu nie jest problemem.
Jedyne na co trzeba patrzyć z takim "dopasowaniem" to efektywność. Jeśli średniak ma 90dB, a tweeter 92 to najprawdopodobniej będzie potrzebne stłumienie go o te 2dB.
W tym momencie przy podaniu 1W na taki zestaw wygeneruje on wspomniane 90dB/1W/1m. http://localhost/str...tyle_emoticons/default/smile.gif
GTI fan(JBL, not VW) :-P
Shake the living - Wake the dead
Cerwin Vega

#46 ruSki :D

• Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 29 październik 2009 - 20:16

Czyli mam rozumieć, że bez problemu mozna takie polaczenie zrobic? :)
no i sie zesrało...

#47 cursor

cursor
  • Użytkownik
  • 3021 postów

Napisano 29 październik 2009 - 20:18

+-->
(ruSki :))
Czyli mam rozumieć, że bez problemu mozna takie polaczenie zrobic? http://localhost/str...tyle_emoticons/default/smile.gif[/quote]
Jak najbardziej. Nawet jak średniak ma 80dB efektywność, a tweeter 95dB, kwestia dobrania odpowiedniego tłumika, moc w tym przypadku nie ma znaczenia.
GTI fan(JBL, not VW) :-P
Shake the living - Wake the dead
Cerwin Vega

#48 ruSki :D

• Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 29 październik 2009 - 20:18

Ciężko znaleść w home i car-audio tweetery, które mają więcej jak 15W za zwrotnicą.
Tweeter ma raptem kilka W.

A takie buty :) Gdzieś mi to umkneło jak czytałem te wszystkie lektórki. W sumie to juz wszystko wiadomo http://localhost/str...tyle_emoticons/default/smile.gif
Dzieki

[ Dodano: 2009-10-29, 20:19 ]
cursor, kliknol bym pomogl ale widzisz, nie jestem autorem tematu Ale i tak dzieki ;]
no i sie zesrało...

#49 wasylwek

wasylwek

Naczelny...desperat

• Użytkownik
  • 5300 postów
  • Lokalizacja:Ostrzyce, Kaszuby 3city a w sumie cała Europa z naciskiem na północ czasem daleką!!!

Napisano 29 październik 2009 - 22:58

Wstępny odsłuch(luźne położenie na desce) tej "bandy tanga" rokuje ...bardzo pozytywne wrażenia.
Ciekawostka (myślę, że ważna w Naszej branży) są mniej podatne na specyfikę ukierunkowania (można ruszać łbem :) po całym przednim siedzisku i...nie ma rażących różnic) wydaje mi się , że ten ich...korektor fazy to nie tylko bajer ale coś daje.
Te 86 dB też niestraszne są nieweiele "cichsze" od tweterów z poziomem 90dB.
Pytanie jak to to ciąć ? Wstępnie założyłem sobie 800-4500 Hz z tendencją zamiany dołu w okolice 450-500 .

Sprzedaj wszystko co masz i pójdź za mną  :wink:

Jak Ci coś nie gra to ...kup droższe.

#50 Gilotyn@

Gilotyn@

Old School

• Użytkownik
  • 2534 postów

Napisano 29 październik 2009 - 23:14

Witam wasylwek,
Nie zdziwił bym się jak byś przyciął W2 na około 500hz. Sam obecnie trochę testowałem ale to raczej nic wielkiego (czyt. żadne konkretne średniaki). Zauważyłem może nic nadto odkrywczego, ale u mnie woofer (Z HSK HV165) zaczyna lepiej oddychać jak jest przycięty na około 500hz. Tylko wiadomo że na W2 cięcie od dołu na około 500hz nie powinno zrobić wrażenia jeśli mam tak się bawić.
Sam obecnie czekam na monacora SPX-31TB, któremu poświęcę dłuższą chwilę.
Potężny Dźwięk - Sound Quality

#51 pablo155

pablo155
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 10:55

Witam Wszystkich
Ja także zamierzam 3-way zaaplikować i szykuje coś takiego ma ciąg od samego dołu:) tzn od 500

Załączone pliki

• Załączony plik  TWEET..jpg   48,61 KB   73 Ilość pobrań

#52 Herdi

Herdi
  • Użytkownik
  • 294 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 11:14

Witam Wszystkich
Ja także zamierzam 3-way zaaplikować i szykuje coś takiego ma ciąg od samego dołu:) tzn od 500

ooooo a co to ?? :rotfl:

#53 pablo155

pablo155
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 13:25

mało wiem o tym tweetku bo jest używany i bez oryginalnej obudowy,jest jedynie charakterystyka i informcja że należy go ustawiać na szybe i faktycznie przy takim ustawieniu wzrasta natężenie..troszke...może ktoś wie co to ?

#54 ruSki :D

• Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 15:15

pablo155, gdzies juz o tym czytalem... :D I gdzies go widzialem Być moze to OTTOMILA2 :D

Nominal diameter: 1" - 25 mm
Nominal impedance: 4 Ohms
Power RMS: 80 Watt
Maximum power: 140 Watt
Answer in frequency: 1300 - 20000 Hz
Sensibility (1W/1m): 90 dB
Diameter coil: 25 mm
Frequency of resonance: 1300 Hz

OTTOMILA2 pdf
no i sie zesrało...

#55 wasylwek

wasylwek

Naczelny...desperat

• Użytkownik
  • 5300 postów
  • Lokalizacja:Ostrzyce, Kaszuby 3city a w sumie cała Europa z naciskiem na północ czasem daleką!!!

Napisano 02 listopad 2009 - 15:41

Nie nada się na średniaka .
Miałem w planach zastosować na średnicę wiele lepsze scan speak.
Prawidłowo rozumiana średnica schodzi dużo poniżej 800Hz a one (twetery) nie poczują się tam dobrze.
Poza tym szybko się "mechanicznie "wylata" jak dasz mu buczeć niższym pasmem .
Fizyka jako nauka ścisła nie da sie oszukać :D .
Ale kombinacje wskazane coż byśmy bez nich wiedzieli :D .
Twoje twetery np. bardzo mi podchodzą (dziś puszczę im powyżej 4,5 kHz , choć cenowo baaaardzo odbiegają od mojej reszty :D

#56 pablo155

pablo155
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 18:16

Witam
Nieśmiałbym podważyć tych opini:] ..

pablo155, gdzies juz o tym czytalem... I gdzies go widzialem Być moze to OTTOMILA2

Nominal diameter: 1" - 25 mm
Nominal impedance: 4 Ohms
Power RMS: 80 Watt
Maximum power: 140 Watt
Answer in frequency: 1300 - 20000 Hz
Sensibility (1W/1m): 90 dB
Diameter coil: 25 mm
Frequency of resonance: 1300 Hz

Witam: dzięki za zainteresowanie jest to możliwe bo przewineły się z okolic włoszczyzny :D ale konkretnie sam nie jestem pewien
chociaż symbol faktycznie wskazuje na tą opcje :D

Faktycznie jest tam seria ESB DZIĘKI!
http://www.esbaudio..../Series8000.asp

#57 wasylwek

wasylwek

Naczelny...desperat

• Użytkownik
  • 5300 postów

Napisano 03 listopad 2009 - 09:51

Noc, garaż, 2 w nocy 3 way ogarnięte :D .
Wrażenia przede wszystkim za cenę 150 zł za 2 sztuki TB ...jest bardziej niż poprawnie, wokal bardzo mocno zyskał (Madonna zaczeła mie śpiewać dużo wyraziściej niż na 2 drogach).
Co do reszty muszę to posklecać bardziej do kupy (wyniknęły problemy mechanicznego osadzenia tych średniaków) muzycznie ...rewelacja (zaznaczam pułap cenowy).
System totalnie przebudowany Kick bass ( uwaga obcięty 18dB/okt niesamowicie mi się ta beyma rozbujała tym bardziej , że teraz 60W od AA pędzi tylko kicka).
Projekt w rozwijaniu .
P.S. średnie ucięte trochę za wysoko ( na razie były "teoretyczne wyliczenia" i jest na poziomie około 10kHz u góry i stanowczo za mocno odciąża robote gwizdków bo kondziołów nie znalazłem :D poza tym mimo swych 86dB przeganiają twetery :D L-pad już jest obliczany. Szczęście w nieszczęściu moja jednostka grająca ma dobre regulacje i mozna co nieco podregulować pod gust póki co na 0bas, 0Mid i 0twet jest mały bałagan ale do ogarnięcia.

Wracając to tematu Tang band to doskonałe rozwiązanie mimo lekkiego "smrodku chińszczyzny"
Jak juz wspomniałem nie trzeba ich mocno kierunkować.
Choć nie osłuchiwałem to zapewne wspomniany Helix nie zapewniłby mi wrażeń o 350 złociszy lepszych :D . A inne są po prostu mechanicznie za wielkie.
________________________________________________________________________________
P.S. Nie jest moim celem negować produktów innych niż tzw. "sprawdzone czy renomowane" i upartego wciskania wszystkim wokół, że coś jest dobre bo ja to mam tylko ...pomyślałem , że w dobie tego kryzysu warto się podzielić jakimś info.
Jeżeli kogoś uraziłem to nie taki był mój zamiar.
Wiem , że to nie "audiofilsko" pisać , że coś gra o 350 zł lepiej ale...ostatnimi czasy każdy obraca złotówkami pięćset razy zanim je wyda.
Sam zastanawiałem się czy allegrowy Zapco warto wziąć miast AA ale te szalone złotówki (wieczny brak) sprowadziły mnie na ziemię.
P.S2. dokumentacja foto zrobiona jak ukończę system zarzucę do fotkowni.
Tang Band rządzi :D .

#58 ruSki :D

• Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 03 listopad 2009 - 13:50

wasylwek, widze że szykujesz jakiś konkretny faQ z fotorelacja na temat 3way ?

Takie pytanko do Ciebie. Jak z dostepnością tych TB ? Jak by bylo wiecej chetnych osob dal byś rade zalatwić hurtowo ? :cwaniak:
no i sie zesrało...

#59 wasylwek

wasylwek

Naczelny...desperat

• Użytkownik
  • 5300 postów

Napisano 03 listopad 2009 - 14:36

Eee ...polink je ma, każdy może sobie kupić :cwaniak: jak mówię żadnego szału totalnego to nie zrobi :rotfl: ale to na prawdę spoko alternatywa do uzupełnienia pasma by odciążyć góre i dół jak sie ma 2 way.
Jak zauważyłeś kicka obciąłem sporo (fabrycznie beymowate dzieliły zestaw SCK50 na 3000Hz tu jeszcze muszę nawrzucać tej firmie za...mierne wykonanie złączek zwrotki) jak pociąłem moje pasmo i zmusiłem kicka do kickania :rotfl: to zrobiło się zupełnie ciekawie na dołach.
Jak już zaznaczam nie jestem zwolennikiem wydawania sporych kwot by dokonać tzw. pomiarów, po prostu robię sobie jako takie obliczenia teoretyczne mam dostep do miernika indukcyjności (dzięki Jarek może sie w końcu przemoge i sobie kupię :hyhy: ) i tak skrobie te zwrotki jakoś.
Co do średnicy zrobionej dzisiejszej nocki to trzeba dokładnie odsłuchać ...moje pierwsze wrażenia były takie jak napisałem, zdecydowane lepszy wokal , teraz pojeżdżę z aplikacją tydzień po czym zmienie fazę na średnicy i kolejny tydzień . Potem poskrobie przy filterkach i potem... pewnie już wynajdę coś innego co będę dalej ćwiczył i tak błędne koło sie kula :P .
Nie wiem ale...jest tu mnóstwo ludzi którzy wiedza o czym mówię czy to aby nie chodzi o "gonitwę za króliczkiem" a nie złapanie go http://localhost/str...tyle_emoticons/default/smile.gif .
Jakies pół roku temu jak kupiłem nisssanowóz miało być skromnie JVC MP-czy i fabryczne jajka :P .
W tej chwili zabrnałem juz za daleko by sie poddać z drugiej strony jestem ojcem półrocznego szkraba (sporo pracuje zawodowo i czasem ciężko jest wybrac synek czy rzeźby w garażu).
Co do fotorelacji właśnie przyuwazyłem , że ten podły kodak co nim foty strzelałem to jakość pokroju peyinga i nie za ciekawie te fotki wyszły.
Póki co to co mogłem to opisałem.

#60 drink2020

drink2020
  • Użytkownik
  • 262 postów

Napisano 03 listopad 2009 - 20:19

wasylwek czekam na dalszy rozwoj twego 3way'a w nastepnym tyg bedzie juz TB w domu razem z tweeterami ale jeszcze czekam z decyzja jaki ^^

PS. mam pytanie ile musze liczyc kasy na zwrotke?
CA jest bogiem,Radio nalogiem,
Dobre furtki zabawa,A basik podstawa :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych