Skocz do zawartości

Jak wykorzystać frezarkę w CA


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil stwierdził że taki temat by się przydał więc postaram się co nieco napisać :zdegustowany:

Frezarka jest bardzo przydatnym narzędziem kiedy lubimy co nieco podłubać w drewnie (nie tylko w CA)

W zabawie w CA (co nas oczywiście najbardziej interesuje) przydaje się bardzo często, za jej pomocą możemy zrobić idealne otwory pod głośniki, dystanse, podfrezowania pod głośniki czy też szyby w zabudowie. Za pomocą frezarki można robić różne inne rzeczy praktycznie ogranicza nas tylko wyobraźnia i nasza pomysłowość.

 

Jaką frezarkę kupić?

Do zwykłego majsterkowania wystarczy zwykła frezarka górnowżecionowa kupiona na allegro za około 200zł.

 

Jakie frezy?

Na początek zabawy z frezarką wystarczy komplet frezów, które dostaniemy wraz z frezarką.

Jednak do dalszej pracy z frezarką najlepiej kupić sobie kilka dobrych frezów (na szt.) których najczęściej będziemy używać ponieważ te, które dostajemy wraz z frezarką jakością nie grzeszą i szybko się niszczą.

 

Jak wycinać kółka?

W komplecie z frezarką dostajemy tak zwany cyrkiel za pomocą, którego teoretycznie można wycinać koła ale jednak w praktyce się to za bardzo nie sprawdza.

Ja wykonałem sobie taki prosty przyrządzik z blachy aluminiowej 6mm za pomocą, którego wycinanie kółek nie sprawia żadnych problemów (zdjęcie poniżej)

 

Poniżej na zdjęcia przedstawię proces powstawania pierścienia/dystansu z podfrezowaniem pod głośnik.

Jak tylko będę miał chwilkę to postaram się pokazać jak wykonać inne rzeczy :rotfl:

 

Ps.

Proszę o przeniesienie lub podwieszenie tematu w stosownym miejscu

post-350-1255022360.jpg

post-1-1255022360.jpg

post-1-1255022361.jpg

post-1-1255022362.jpg

post-1-1255022363.jpg

post-1-1255022364.jpg

post-1-1255022365.jpg

post-1-1255022366.jpg

post-1-1255022367.jpg

post-1-1255022368.jpg

post-1-1255022369.jpg

post-1-1255022370.jpg

post-1-1255022371.jpg

post-1-1255022372.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to może maxtz jakbyś miał chwilę i uzupełnił temat o to jakie frezy kupić?

Który do czego używać?

 

Jak sobie krzywdy nie zrobić taką frezarką :rotfl:

 

Jakieś przydatne spostrzeżenia http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

 

Może masz fotki bardziej skomplikowanych paneli, dystansów czy tam jakiś innych wynalazków?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał takiej frezarki:

http://allegro.pl/item752472006_frezarka_d...w_fv_wa_wa.html

zastanawiam się jak ona się sprawdzi przy małych pierścionkach np.pod średniaki i tweetery.Niby krawędziówka ale jak by dorobić odpowiednią prowadnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruSki :P, zrobię dokładną fotkę i Ci pokażę jak tylko będę miał chwilę generalnie to bardzo prosty sposób i wyszedł z przypadku :P

 

Raadek, nie używałem takiej ale na pewno będzie poręczniejsza od takiej co ja używam :P

A co do tego jak będzie się robić takie małe pierścionki to wszystko zależy jaki się przyrządzik zrobi i jaki będzie można zrobić minimalny otwór co też zależy od szerokości freza jaki zastosujemy. ja na mojej niestety małego otworu pod tweeter zrobić nie mogę muszę się wspomagać wtedy różnymi otwornicami itp.

Na pewno jak się wymyśli jakieś sensowne prowadzenie tej frezarki to na pewno będzie dużo bardziej funkcjonalna do takich drobniejszych (precyzyjnych) prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio nie robiłem frezarką nic innego jak tylko kółka http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Jak będę miał chwilkę to w przyszłym tygodniu coś pstryknę :D

Poniżej link do tematu pewnego kolesia, który pokazuje co można zrobić frezarką podczas tworzenia zabudowy CA

http://www.audiogroupforum.com/csforum/sho...ead.php?t=66958

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

massiv88,

W komplecie z frezarką dostajemy tak zwany cyrkiel za pomocą, którego teoretycznie można wycinać koła ale jednak w praktyce się to za bardzo nie sprawdza.

Ja wykonałem sobie taki prosty przyrządzik z blachy aluminiowej 6mm za pomocą, którego wycinanie kółek nie sprawia żadnych problemów (zdjęcie poniżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z frezarką miałem styczność już wcześniej ale nie miałem potrzeby wycinania "kółek", Przyrząd wykonałem i sprawia się znakomicie. Duże brawa dla autora pomysłu Jedyna modyfikacja to alu blacha "2", z cieńszą blachą jest mi wygodniej pracować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Koledzy jak taka frezarka zrobic kola.Spodziewalem sie, ze ten cyrkiel bedzie taki plaski.Jest z rantem i ta dziura na srube jest dosc spora.

bo to nie jest cyrkiel i nim niezabardzo zrobisz okrąg, na fotkach w temacie masz pokazane jak wygląda cyrkiel i musisz sobie go sam dorobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...