facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Różne wartości na kanałach AS x-ion 100.2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jedrula76

Jedrula76
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 21 czerwiec 2022 - 09:24

Hey,

Wszedłem w posiadanie wzmacniacza AS x-ion 100.2 . Przy ustawianiu gain-a zauważyłem różnicę w napięciach między kanałami. Różnica jest spora 21V na jedny na drugim 18V. Przekładałem sygnałówki dla sprawdzenia ale było bez zmian. Gain-y w jednostce sterującej (Match pp52dsp) sprawdzone na takim samym poziomie. Sygnał 50hz z aplikacji "Generator częstotliwości ".
Czy różnica ta oznacza że wzmacniacz jest uszkodzony? Czy może być jakiś inny powód tej anomalii?

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#2 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 2036 postów

Napisano 21 czerwiec 2022 - 10:44

Wyrównaj regulacją Balans L/R w jednostce sterującej i po ustawieniu przetestuj np. :

Jak nie zauważysz niepokojących dźwięków, to zostaw.

Jak coś się będzie działo, to oddaj do naprawy.

#3 Jedrula76

Jedrula76
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 21 czerwiec 2022 - 11:58

Dziękuję. Od strony dźwiękowej nie mam problemu z wyrównaniem wartości na wzmaku. Co prawda nie mam jako takiego balansu L/R bo muzykę wysyłam z telefonu bezpośrednio do dsp(nie używam oryginalnego radia) ale spokojnie to wyrównam gain-ami w pc tools. Chodzi mi bardziej o stronę sprzętową. Czy jest to sytuacja normalna w starszym-używanym sprzecie? Czy może powinienem się czegoś obawiać? Nie chciałbym się go pozbywać Wzmacniacz gra bardzo fajnie i chyba zastąpi Radiona 180.2 pomimo że jest sporo słabszy to jakoś lepiej zgrywa się z resztą.

#4 Dafka9

Dafka9
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 30 czerwiec 2022 - 09:47

Wielkie dzięki za podpowiedź :) Długo poszukiwałam rozwiązania tego problemu :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych