Skocz do zawartości

wzmacniacz DSP HELIX M FOUR mocno się grzeje


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Faktem jest to, że wzmacniacz działa prawidłowo i osiąga normalne temperatury pracy - wcześniej właściciel dotknął go dłonią i uznał, że jest gorący (bo niewielu z nas umie oszacować prawdziwą temperaturę poprzez dotyk), natomiast po zmierzeniu temperatury okazało się, że wszystko jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Faktem jest to, że wzmacniacz działa prawidłowo i osiąga normalne temperatury pracy - wcześniej właściciel dotknął go dłonią i uznał, że jest gorący (bo niewielu z nas umie oszacować prawdziwą temperaturę poprzez dotyk), natomiast po zmierzeniu temperatury okazało się, że wszystko jest ok. 

Ja prd  , dziś jest taka , a jutro będzie inna , każda dobra , nic nie zmieniać , kupić pirometr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując i kończąc zarazem temat. Rozmawiałem z kolegą nakamichi odnośnie montażu wzmacniaczy i sposobie rozwiązania problemu. Wzmacniacze powinny zostać obrócone o 90 stopni, aby zapewnić swobodną wymianę powietrza na radiatorach i żadne wiatraki czy inne cuda nie są tutaj potrzebne. Uwagi przekazałem do serwisu. Zobaczymy jak temat się rozwiąże.

 

pozdrawiam

Całe szczęście masz je na oparciu siedzenia bo jak byś miał na płasko przymocowane do podłogi w bagażniku to by była dupa blada.

 

W takim razie czekamy na relację jaka będzie różnica temperatur po obróceniu wzmacniaczy o te 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście masz je na oparciu siedzenia bo jak byś miał na płasko przymocowane do podłogi w bagażniku to by była dupa blada.

 

W takim razie czekamy na relację jaka będzie różnica temperatur po obróceniu wzmacniaczy o te 90 stopni.

Będzie mu łatwiej oddawać ciepło , wszystko co powyżej nic nie straciło ze swojej aktualności .

Bagażnika tym nie ochłodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był na płasko, przykręcony bezpośrednio do MDF, obudowany z 4 stron z przerwą 5mm i nie było żadnych problemów z M4 ani z M6...

post-26938-0-98824000-1647378061_thumb.jpg

jedynie pomiędzy górną i dolną płytą było jakieś 2,5cm wolnej przestrzeni. 


Z doświadczenia pisałem, że TEN wzmacniacz zarówno zimą jak i latem pracował na 45-50C

Jeżeli auto nie jest sedanem to temperatura w bagażniku podczas jazdy nie odbiega znacząco od tego co jest w samochodzie. może będzie tam 30C, ale to nadal nie jest 40 czy 50C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale ile o ile stopni spadnie ta temperatura? Opłaca się wyciągać śrubokręt z szuflady?

Co w przypadku gdy wzmacniacz byłby zainstalowany na płasko?

Niczego to nie zmieni, to tylko kosmetyka „dla spokoju głowy”. Autor już zmierzył temperatury i są prawidłowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...