Skocz do zawartości

Critical Mass UL12 - wtf?


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rysiu, trzeba sobie sledzic dzialy sprzedam w juesej np.

http://www.caraudioclassifieds.org/forum/s...ead.php?t=17269

http://www.caraudio.com/forum/showthread.p...1410&page=2

http://forums.maxima.org/audio-video-elect...dls-a3-amp.html

 

[ Dodano: 2009-09-24, 22:54 ]

niunius, myslisz ze jestem idiota? nie nie o tych patrz wyzej i nie jest to jakis wyjatek bo widzialem juz pare razy ul12 w cenie o jakiej pisze

 

[ Dodano: 2009-09-24, 23:23 ]

aha i jeszcze jedno jesli chodzi o ten cudownie wielki spl to radze doczytac jakie sa warunki pomiaru i sobie przeliczyc ile bedzie naprawde tego spl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige, ma racje bo cena za ten głosnik na aukcji jest zaporowa... Swego czasu widziałem taką konstrukcje na ebayu.de za 400 euro + chyba 20 euro wysyłka do PL ( w stanie perfekt ). Myśle, ze max 2k mozna dac za ten głosnik, inaczej warto sciagnac to z zagranicy jak komus tak zalezy :)

 

Swoją drogą masa tego głosnika bardzo działa na jego plus tak samo jak wymogi aplikacji ale za te cene mozna kupic GZPW 15 XQ, który moim zdaniem jest jednym z najprzyjemniej grających głosników o bardzo duzej mocy :)

Jak komus nie zalezy na wielkosci skrzynki to obstawiam, ze XQ bedzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jeszcze do tego SPL'a to jego realna wartosc wedlug przyjetej ogolno swiatowej normy 1m/1W wynosi ok 88dB :)

 

2,83V/1m to czysto marketingowy chwyt (jak z tymi Panami z hollywoodu) dodajac do tego jeszcze rownolegle laczenie cewek (co jest jasno zaznaczone) latwo sobie policzyc jaka moc jest dostraczana w przypadku takiej marketingowej normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helon spl też ma podawany napięciowo.

Stroker zwykły? Nie wiem ile ma spl, ale ma 1kW...

A tak poza tym, to w dB drag nie ma większego znaczenia efektywność przy 1W czy 2,83V - liczy się liniowość układu i przez to to, że jak dostanie 1000 razy więcej niż 1W to zagra 1000 razy głośniej (co oczywiście nigdy nie ma miejsca)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie patrzenie na SPL nie ma tutaj sensu, bo dlaczego nie stosuje się w tym przypadku wysokoefektownych głośników estradowych 98-99db 1W/1m?

 

A co ty kolego porównujesz? Technologie estradową do CA? To akurat ma sie jak piernik do wiatraka we własnościach akustycznych, tyle ze schemat działania i budowa głosników podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie patrzenie na SPL nie ma tutaj sensu, bo dlaczego nie stosuje się w tym przypadku wysokoefektownych głośników estradowych 98-99db 1W/1m?

 

A co ty kolego porównujesz? Technologie estradową do CA? To akurat ma sie jak piernik do wiatraka we własnościach akustycznych, tyle ze schemat działania i budowa głosników podobne.

A to fizyka jest inna dla głośnika samochodowego i estradowego?

Popatrz sobie na takie głośniki jak stary CV Stroker, JBL GTI(stara seria), podejrzewam, że jeszcze kilka innych głośników się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie zamierzalem zaglebiac w to czy spl jest wazy w tym wypadku czy nie tylko postanowilem zauwazyc ze spl nad ktorym sie jaraliscie na poczatku w rzeczywistosci nie jest taki wysoki i tyle.

 

Patrzac na scene db mysle ze liczy sie tu napewno skok pojemnosciowy i wytrzymalosc na wysoki peak.

 

Generalnie to glosnik ca i pa niczym sie nie rozni poza swoim zastosowaniem i rozwiazaniami aby ulatiwc ich uzycie w konkretnym celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty kolego porównujesz? Technologie estradową do CA? To akurat ma sie jak piernik do wiatraka we własnościach akustycznych, tyle ze schemat działania i budowa głosników podobne.

 

A to fizyka jest inna dla głośnika samochodowego i estradowego?

Popatrz sobie na takie głośniki jak stary CV Stroker, JBL GTI(stara seria), podejrzewam, że jeszcze kilka innych głośników się znajdzie.

 

Napisałem, ze schemat działania i budowa głosników są podobne ( więc to 1 można zaliczyć do fizyki ). Wiec twoje pytanie retoryczne nie ma tu żadnego sensu. Nie zmienia to faktu, że głosniki estradowe nie są produkowane z myślą o zastosowaniach Car Audio o czym juz na wstępie świadczą parametry T/S.

 

Jak pisałem zasada działania itd ta sama, za to gra głosników jest diametralnie inna. Miałem troche głosników w tym JBLa 1800 GTi ( zebym nie był gołosłowny... )

http://img74.imageshack.us/img74/396/dsc0054m.th.jpg

 

JBL jako jedna z nielicznych firm ( jak wspomniałeś zaciągnął technologie estradową do zastosowan CA ). Głośnik grał bardzo fajnie i donośnie aczkolwiek leżący obok pioneer tsw 121 750 rmsu deklasował go w każdym miejscu pod względem zejścia.

GTi był za to duzo duzo szybszy ale jego zastosowanie było okupione ogromną skrzynia szczelinową.

 

Tyle odemnie, nie róbmy dalej OT bo temat ciekawy odnośnie CMass-a :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dochodzimy do ważnej kwestii, bo co innego natężenie dźwięku a co innego ciśnienie akustyczne (które właśnie jest mierzone w aucie).

SPL głośnika ma z tym niewiele wspólnego.

 

Patrzac na scene db mysle ze liczy sie tu napewno skok pojemnosciowy i wytrzymalosc na wysoki peak.

Również przychylam się do tej opinii jednak nie jest to chyba takie proste jakby się wydawało. Niestety, znane mi źródła milczą w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym problemem głośników estradowych dyskwalifikującym je w użyciu CA jest nieporównywalnie większa obudowa. I nie chodzi o zejście, bo są estradówki które mają przepiękne zejścia... chociaż rzeczywiście w większości PA grają wyżej w porównaniu do CA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...