Skocz do zawartości

Critical Mass UL12 - wtf?


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

właśnie pojawiła się aukcja na allegro czegoś oto takiego:

 

Critical Mass UL12 2,5 KW RMS:

 

http://allegro.pl/item749297232_critical_m...e_monstrum.html

 

Szukałem info na polskich stronach - brak wzmianek.

 

Poniżej znalazłem informacje na stronach magazynu z USA:

 

artykuł w CarAudioMag dotyczący głośnika Critical Mass UL12:

 

http://www.caraudiomag.com/0607_cae_critic...port/index.html

 

 

Można obejrzeć zdjęcia samej konstrukcji. Ciekaw jestem, czy ktoś z was spotkał się z czymś takim gdziekolwiek w europie na zawodach. Być może zakupię sobie to coś, jednak może ktoś z was ma jakieś info na temat tego czegoś (albo zainwestuje w e15SPLx4 ewentualnie z germanii przywiozę sobie NEO15 - z najnowszej linii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy ktos mogłby mnie oświecić, DLACZEGO producenci głosników basowych w swoich wyrobach o mocach >1000 RMS nie stosują magnesów neodymowych tylko wielkie ciezkie magnesy ferrytowe?

 

Ten głosnik jest dzieki m. neodymowemu duzo lżejszy a i siła magnesu jak widać jest odpowiednia mimo jego skromnego rozmiaru :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak sprawne chłodzenie, niestety producenci nie stosują magnesów neodymowych, po pierwsze ze względu na ich cenę, po drugie ze względu na trudności związane z ich aplikacją, zazwyczaj głośniki na neodymach są najbardziej zaawansowanymi konstrukcjami i najdroższymi, nawet DD w swojej ofercie ma neodymy : )))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem tego głośnika, mogę nagrać odsłuch pod wzmacniaczem Oriona 2,5 KW, który przy obciążeniu 0,7 ohm oddaje 3,3 KW, cały ten prąd tylko dla tego głośniczka : )))), zwracam uwagę , głośnik typowy do SQ jednak potrafi zagrać pawie 148 db : ))))) nieźle radzi sobie przy 800w grając 144 db w końcu prawie 97 db skuteczności, w skrzyni zamkniętej 142 db masakryczny masaż : ))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tego głośnika, ale z tego co mażna poczytać u Staniczniaków to w skrzynce 30 litry gra tak jak BTL 18" w prawie 200 litrach... Qts takie wysokie wynika właśnie z bardzo dużej siły magnesu. Także jak ktoś chce na suba wydać takie pieniądze to na pewno warto. Akurat w tym momencie na co innego przeznaczam $, ale w przeciwnym razie bym przekonywał swoją wybrankę do takiego wydatku heh... 3500 zł to wg mnie spora okazja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem tego głośnika, mogę nagrać odsłuch pod wzmacniaczem Oriona 2,5 KW, który przy obciążeniu 0,7 ohm oddaje 3,3 KW, cały ten prąd tylko dla tego głośniczka : )))), zwracam uwagę , głośnik typowy do SQ jednak potrafi zagrać pawie 148 db : ))))) nieźle radzi sobie przy 800w grając 144 db w końcu prawie 97 db skuteczności, w skrzyni zamkniętej 142 db masakryczny masaż : ))))

 

Jak możesz to nagraj chetnie zobaczymy jak to gra. Te 148db czym mierzone?

 

 

3000$?? :) ale by było za to głosniorów :) łooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzone termlabem.

 

Wzmak z mojego auta ... glosnik w cliowce i w a3 ... skrzynka po jakims innym glosniku.

 

dawalo rade ... u mnie tylko slabiej ... no ale ja mam autobus.

 

[ Dodano: 2009-09-24, 15:34 ]

okazja?

te glosniki chodza po 450-600$ i w tych kwotach mozna kupic nowke

 

 

http://cgi.ebay.com/CRITICAL-MASS-AUDIO-BE...id=p3286.c0.m14

 

o tym mowisz ?

 

:)

 

zobacz co to za glosniki :) i na dodatek sa dwa :P

 

czy o tym ?

http://cgi.ebay.com/SS152-15-UL12-SUBWOOFE...id=p3286.c0.m14

 

a to juz inny glosnik ... SS152. male oszustwo ze strony sprzedajacego :)

 

pozdro!

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle radzi sobie przy 800w grając 144 db w końcu prawie 97 db skuteczności

hmmm..... jak miałbym sie sugerować samym SPL-em to moim faworytem byłoby to oto cudo:

http://audiosklep.pl/bull-audio-sw-12-p-158.html

 

swoją drogą coś te 144db przy 800w to dość ładnie...

ale za pieniadze z tego co sie orientuje to np.pierwszy z brzegu solox 12" w postaci dwóch szt zagrałby duuuuużo grubiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw tego głosnika, najchetniej postawiłbym go w celu porównania koło Soloxa 12" ( 15 na pewno go rozniesie ) GZPW/NW 12" ( 15PW go rozniesie to samo GZPW 15 XQ) a moze nawet TCSounds Audio Pulse axisa 12" bo te mam osłuchane do cna :)

 

Szczerze mówiac bardzo chciałbym posłuchac tego sprzętu we wspomnianym closedzie, chociazby z tego faktu, ze mało ktory głosnik o takich mocach zalecany jest wręcz do closeda.

 

Poza wysokim qts podejrzewam, ze ma mięciutkie zawieszonko jak PB M12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem SQ wygrywa z każym głośnikiem wymienionym powyżej, konkurencja blado wypada w tej kategori : >co do SPL to osiąga podobne poziomy głośności, chociaż nie musi być najgłośniejszy,co do zawieszenia to raczej twarde, twardzsze niż w CV Stroker Pro, Orion HCCA, DD itd. Intencją twórców tej konstrukcji było osiągnięcie jak najwyższej jakości niskich tonów a jednocześnie osiągnięcie wysokiego ciśnienia akustycznego. I nikt nie pisze tutaj o b. istonej sprawie, waga 7,5 kg !! porównywalne kostrukcje ważą około 30-40kg !! :> a jeszcze jedno Mms tego głośnika to zaledwie 180g :) masakrycznie szybki w clozecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety producenci nie stosują magnesów neodymowych, po pierwsze ze względu na ich cenę, po drugie ze względu na trudności związane z ich aplikacją, zazwyczaj głośniki na neodymach są najbardziej zaawansowanymi konstrukcjami i najdroższymi, nawet DD w swojej ofercie ma neodymy : )))))

To w końcu stosują czy nie :)

Tak szczerze co ma cena magnesu do jego "niestosowania" skoro to i tak kupujący w ostateczności ponosi za to koszta :)

okazja?

te glosniki chodza po 450-600$ i w tych kwotach mozna kupic nowke

Można prosić o linka do aukcji i tp. :)

 

niccodem, tak go chwalisz a z tego co zauważyłem (być może zwykły zbieg nicków i miejscowości) chcesz go sprzedać

Więc jaki w tym cel skoro to taki "kosior nad kosiorami" i w ogóle najlepszy itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...