facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Metalowa kopułka w przystępnej cenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 takeshi_td

takeshi_td
  • Użytkownik
  • 327 postów

Napisano 10 maj 2022 - 17:13

Cześć.

Po mału planuje budowę nowego setupu i przez lata na górze grały mi ss d3004/602000. Teraz chciałbym spróbować jakichś blaszek ale na chwilę obecną, nic ciekawego nie wypatrzyłem.
O ile w domówce jest wybór tak do auta, sprawa się komplikuje albo źle szukam :/
Macie jakieś propozycje? Cenowo, nie drożej niż obecne ss 😅

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#2 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 1451 postów

Napisano 10 maj 2022 - 22:30

Obecny Scan to również głośnik do kolumn domowych tyle że rozmiarami nadający się do większości zastosowań w samochodzie.

Z wersji samochodowych to chyba Focal wiódł prym w blaszkach, stara Utopia była na blaszce. Tweetery z BMW HK to blaszki.

#3 italiano1980

italiano1980

SAŁATA Mariano Italiano

• Użytkownik
  • 3053 postów

Napisano 11 maj 2022 - 07:49

MB Quart też miał bardzo dużo "blaszek"
PIONEER ,INFINITY ,GENESIS R1,LEGIATA ,PHOENIX GOLD, DRAGSTER , XES M1 , PHASE ALIANTE ,BRAX

#4 takeshi_td

takeshi_td
  • Użytkownik
  • 327 postów

Napisano 12 maj 2022 - 09:16

Zaryzykowałem Daytona z serii reference. Jeszcze nie wiem jak to bydle upcham ale jakoś to będzie 😅

#5 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 5180 postów

Napisano 12 maj 2022 - 09:44

Cześć.

Po mału planuje budowę nowego setupu i przez lata na górze grały mi ss d3004/602000. Teraz chciałbym spróbować jakichś blaszek ale na chwilę obecną, nic ciekawego nie wypatrzyłem.
O ile w domówce jest wybór tak do auta, sprawa się komplikuje albo źle szukam :/
Macie jakieś propozycje? Cenowo, nie drożej niż obecne ss

Rozumiem ,ze jakościowo tez celujesz w cos podobnego . Mam metalowe ( chyba aluminiowe ) tw z zestawów Dego , to raczej klasyczna konstrukcja z ferrofluidem i bez komory , ale jak coś to mam fabrycznie nowe .

Byle do przodu

#6 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4801 postów

Napisano 12 maj 2022 - 11:20

Chcesz to mam Phase audiophile w stanie idealnym z aluminiowymi pierscieniami od mastaha.

Myslę, że to mocna konkurencja do w/w.

W razie W odezwij sie na PW.

Jeżeli co drugi twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać :)

Phoenix Gold Team Member :D

#7 italiano1980

italiano1980

SAŁATA Mariano Italiano

• Użytkownik
  • 3053 postów

Napisano 12 maj 2022 - 12:15

No to ja mam Focal TC90tia. Do mnie daleko nie masz 😉
PIONEER ,INFINITY ,GENESIS R1,LEGIATA ,PHOENIX GOLD, DRAGSTER , XES M1 , PHASE ALIANTE ,BRAX

#8 takeshi_td

takeshi_td
  • Użytkownik
  • 327 postów

Napisano 12 maj 2022 - 17:29

Phase i Focal wydają się kuszące 🤔 Jak już będzie a aucie instalka i coś zacznie wydawać odgłosy to zapewne się odezwę 👍

#9 kondrax

kondrax
  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 13 maj 2022 - 19:46

2 czy 3 way ?

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

"Jedyna zaleta pomiarów to, to że są powtarzalne, a ich wada to, to, że parametry nie mają nic wspólnego z odczuciami słuchacza. Jednak aby skonstruować jakiekolwiek urządzenie potrzebna jest wiedza i pomiary. Żaden złotouchy audiofil nie jest w stanie nic skonstruować. Może tylko oceniać efekty pracy ludzi "technicznych"." - Ireneusz Powirski

#10 takeshi_td

takeshi_td
  • Użytkownik
  • 327 postów

Napisano 13 maj 2022 - 20:38

2 way

#11 kondrax

kondrax
  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 13 maj 2022 - 20:41

Ja tam się nie znam, ale i tak się wypowiem Metalowy tweeter będzie chudy po średnicy przy niższym podziale.
Illuminator to jest tweeter który chciał zostać wooferem i on znakomicie umie w średnicę, w 2way i nisko można go pociąć.

"Jedyna zaleta pomiarów to, to że są powtarzalne, a ich wada to, to, że parametry nie mają nic wspólnego z odczuciami słuchacza. Jednak aby skonstruować jakiekolwiek urządzenie potrzebna jest wiedza i pomiary. Żaden złotouchy audiofil nie jest w stanie nic skonstruować. Może tylko oceniać efekty pracy ludzi "technicznych"." - Ireneusz Powirski

#12 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 475 postów

Napisano 13 maj 2022 - 20:51

Ja się tym bardziej nie znam, dlatego tym bardziej muszę się wypowiedzieć. Z metalowym tw może być tak, że mimo optymalnych ustawień (cięcia, gainy itp) to dźwięk może na dłuższą metę być męczący i wymusić np zmianę wzmaka. U mnie tak było z tw berylowymi. Nie każdy wzmak chciał z nimi grać.
Rosyjski okręcie wojenny: pie... się!
Chwała wolnej Ukrainie!

#13 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 867 postów

Napisano 13 maj 2022 - 21:50

To ja się znam jeszcze mniej, ale jak kiedyś będę chciał zmienić swoje Illuminatory, to zmienię je właśnie na Beryle.

FiiO M11, Helix DSP Pro MK2, Scan-Speak D3004/602010 + Scan-Speak 10F/4424G00 @ Helix C-FOUR, MP 5.16 MK2 + Scan-Speak 30W/4558T00 @ Helix C-FOUR

#14 kondrax

kondrax
  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 13 maj 2022 - 21:51

To ja się znam jeszcze mniej, ale jak kiedyś będę chciał zmienić swoje Illuminatory, to zmienię je właśnie na Beryle.

Ale beryl berylowi nie równy

#15 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 867 postów

Napisano 13 maj 2022 - 22:14

Ale podobno te ze Scan Speaka są ciekawe :-)

FiiO M11, Helix DSP Pro MK2, Scan-Speak D3004/602010 + Scan-Speak 10F/4424G00 @ Helix C-FOUR, MP 5.16 MK2 + Scan-Speak 30W/4558T00 @ Helix C-FOUR

#16 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 475 postów

Napisano 14 maj 2022 - 09:54

Nie samym scanem człowiek żyje. Beryle mają różne profile brzmienia. Marką bym się w największym stopniu nie kierował zbytnio (chyba, że jednym z priorytetów jest wydanie dużych pieniędzy). Tu jak z innymi przetwornikami zasady są te same. Musi podejść pod dane ucho.
Rosyjski okręcie wojenny: pie... się!
Chwała wolnej Ukrainie!

#17 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 867 postów

Napisano 14 maj 2022 - 09:59

A zanim podejdzie pod dane ucho jest jeszcze milion rzeczy mających wpływ na to czy ten przetwornik zagra dobrze, przeciętnie czy beznadziejnie :-) Jak będę robił w kolejnym aucie system - o ile będę robił - to chętnie spróbuje zrobić go całego na złotej linii samochodowej SS. Na tyle jestem zadowolony z ich produktów lub raczej z ogarniania Michała ich produktów :-)

#18 dan124

dan124

Szyderca

• Użytkownik
  • 13295 postów

Napisano 18 maj 2022 - 13:19

Metalowy tweeter męczący? Tego jeszcze nie słyszałem.

Chętnie posłucham systemu lepszego niż AMA do 350 złotych na nowych głośnikach z możliwością odkupienia
Odwilż ,odwilż oby wszystko nie popłyneło

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych