Skocz do zawartości

Metalowa kopułka w przystępnej cenie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Po mału planuje budowę nowego setupu i przez lata na górze grały mi ss d3004/602000. Teraz chciałbym spróbować jakichś blaszek ale na chwilę obecną, nic ciekawego nie wypatrzyłem.

O ile w domówce jest wybór tak do auta, sprawa się komplikuje albo źle szukam :/

Macie jakieś propozycje? Cenowo, nie drożej niż obecne ss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny Scan to również głośnik do kolumn domowych tyle że rozmiarami nadający się do większości zastosowań w samochodzie.

Z wersji samochodowych to chyba Focal wiódł prym w blaszkach, stara Utopia była na blaszce. Tweetery z BMW HK to blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Po mału planuje budowę nowego setupu i przez lata na górze grały mi ss d3004/602000. Teraz chciałbym spróbować jakichś blaszek ale na chwilę obecną, nic ciekawego nie wypatrzyłem.

O ile w domówce jest wybór tak do auta, sprawa się komplikuje albo źle szukam :/

Macie jakieś propozycje? Cenowo, nie drożej niż obecne ss

Rozumiem ,ze jakościowo tez celujesz w cos podobnego . Mam metalowe ( chyba aluminiowe ) tw z zestawów Dego , to raczej klasyczna konstrukcja z ferrofluidem i bez komory , ale jak coś to mam fabrycznie nowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale i tak się wypowiem [emoji2]Metalowy tweeter będzie chudy po średnicy przy niższym podziale.

Illuminator to jest tweeter który chciał zostać wooferem [emoji854] i on znakomicie umie w średnicę, w 2way i nisko można go pociąć.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tym bardziej nie znam, dlatego tym bardziej muszę się wypowiedzieć. Z metalowym tw może być tak, że mimo optymalnych ustawień (cięcia, gainy itp) to dźwięk może na dłuższą metę być męczący i wymusić np zmianę wzmaka. U mnie tak było z tw berylowymi. Nie każdy wzmak chciał z nimi grać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samym scanem człowiek żyje. Beryle mają różne profile brzmienia. Marką bym się w największym stopniu nie kierował zbytnio (chyba, że jednym z priorytetów jest wydanie dużych pieniędzy). Tu jak z innymi przetwornikami zasady są te same. Musi podejść pod dane ucho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zanim podejdzie pod dane ucho jest jeszcze milion rzeczy mających wpływ na to czy ten przetwornik zagra dobrze, przeciętnie czy beznadziejnie :-) Jak będę robił w kolejnym aucie system - o ile będę robił - to chętnie spróbuje zrobić go całego na złotej linii samochodowej SS. Na tyle jestem zadowolony z ich produktów lub raczej z ogarniania Michała ich produktów :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...