Skocz do zawartości

Kable Caliber cs 225x ktoś coś ???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Pewnie już kupiłeś, ale są tacy, dla których kable grają. Im droższe tym lepiej grają :D 

Przy wyborze kabli ja zwracam uwagę, by przewód był miedziany, najlepiej z wielu cieńkich drucików i aby izolacja była miękka. Miękka izolacja to łatwiejsze układanie przewodów(zwłaszcza w zakręconych zakamarkach) i nie sztywnienie izolacji w niskich temperaturach, co w takich miejscach jak przelotka do drzwi będzie powodowała szybszą degradację i izolacji i oplotu miedzianego wewnątrz. Wystrzegać się należy przewodów żelazo i aluminio pochodnych pokolorowanych na miedziany kolor. No i niestety często w Pl zdaża się, że przewód 2,5mm2 ma w rzeczywistości 1,5-2mm2. Przeważnie tak mają te o niewielu grubych żyłach, ale nie jest to zasadą. 

I o ile dobrze policzyłem to ten przewód ma 2,2mm2. Na plus, że jest to wielożyłowa skrętka, ale jaki materiał został użyty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już kupiłeś...

... ale jaki materiał został użyty???

Tak kupiłem kabelki niemieckiej firmy KabelDirect 2.5mm2 ofc. Są bardzo miękkie i mam nadzieje że takie zostaną.

Właśnie głównie chodziło mi o ten materiał bo nigdzie nie znalazłem info z czego są te "calibry" zrobione i bałem się że się okaże że to CCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie głównie chodziło mi o ten materiał bo nigdzie nie znalazłem info z czego są te "calibry" zrobione i bałem się że się okaże że to CCA.

Pewnie by tak było, a może nawet i gorzej, skoro nie chwalą się z jakiego materiału wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...