Skocz do zawartości

Jaki subwoofer do mocnego basu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, złożyłem sobie audio w samochodzie, ale ciągle brakuje mi basu, do nagłośnienia mam E46 w touringu. Szukam coś o mocy do 750W i skrzynki tak do 70L pojemności bo do napędzania mam ground zero gzna 2600 i instalacje przygotowaną na około 100 Amper. Miałem jakieś powerbassy, rockfordy, Re audio, MMats, Magnaty, Helixy, JBL, Crunch, EDGE i inne cuda, ale nie spełniły moich oczekiwań i ciągle szukam czegoś nowego. Problem jest taki, że w aucie jest głośno, ale nie ma takiego uczucia tego basu, słucha się przyjemnie i jakość jest w miarę zadowalająca jak na moje standardy, ale chce coś co wytworzy fajne ciśnienie wewnątrz samochodu i da się odczuć na włosach. W tej chwili mam mam Powerbassa M124 w obudowie 35L zamkniętej, podłączonego pod Powerbass atm 440.2, ale nie gra to jakoś szczególnie. Jakość tego basu jest dobra, ale odczucia w JBL GT5-12 były lepsze w skrzyni BR. Myślałem nad dwoma Rockfordami lub Re Audio o mocy około 175 RMS, ale one raczej są do mocnych nie należą i bardziej pasują do jakościowego grania. Przez to myślę teraz coś nad wstawieniem 2 głośników 350W lub jednego 750W, chociaż słuchałem kilka takich 750/1000W głośników i również jakoś szału nie robiły według mnie a swoje kosztują. 

 

Przez to chciałbym się was zapytać na co zwrócić uwagę podczas szukania głośnika i na jakie firmy zwrócić uwagę, które słyną z mocnych głośników a niekoniecznie ładnie brzmiących, np znajomy ma jakiegoś Emphasera 10 cali a waży pewnie więcej niż moje wszystkie głośniki razem wzięte, ma około 450W a w drzwi w Peugeocie 206 chce otworzyć ten mój PB M124 to nawet podjazdu nie ma a ma niby te 375W, drugi znajomy ma Hertza ES300, robi niezłe zamieszanie, ale wydaje się dość zamulony i sporo mocy potrzebuje aby się rozbujać, przez to ja myślałem o 2x ES250, ale nie wiem czy jeszcze jakieś inne propozycje nie byłby lepszymi. Co o tym sądzicie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...