Skocz do zawartości

Głośne kierunkowskazy po wymianie car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zmieniłem ostatnio naglośnienie w Opel Astra J. 

Zmienione głośniki na Audio System X165Em EVO2, wzmacniacz Audio System M90.4 plus jakis tam stary sub 30cm MAC. No ale mniejsza chyba o to. Po całej instalacji dzwięk kierunkowskazów oraz nie zapiętych pasów stał się bardzo głośny i wydaję mi się, że słyszę go tylko z głośników od strony pasażera.
Wzmacniacz podpięty bez konwertera RCA gdyż ma swoj wbudowany. 

Jakieś pomysły jak to przyciszyć bądź nawet wyłaczyć całkowicie ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co za oryginalny system masz w tej Astrze?

 

Co prawda znam Astrę i system Navi 600 to nie jestem pewien czy akurat w tym konkretnym przypadku dźwięki systemowe są odtwarzane przez głośniki radia czy są gdzieś (np. w liczniku) osobno zainstalowane. 

W Twoim przypadku spróbował bym podłączyć wzmacniacz pod tył skoro dźwięk kierunkowskazów itp odtwarzany jest przez przez głośniki przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za oryginalny system masz w tej Astrze?

 

Co prawda znam Astrę i system Navi 600 to nie jestem pewien czy akurat w tym konkretnym przypadku dźwięki systemowe są odtwarzane przez głośniki radia czy są gdzieś (np. w liczniku) osobno zainstalowane. 

W Twoim przypadku spróbował bym podłączyć wzmacniacz pod tył skoro dźwięk kierunkowskazów itp odtwarzany jest przez przez głośniki przednie.

Radio DVD800 i z tego co sie dowiedziałem, to sygnał kierunków pochodzi bezpośrednio z radia, idzie przez kostkę ISO na przednie głośniki. Tutaj nie ma wbudowanego dodatkowego głośniczka dla kierunków czy awaryjnych. 

Ale glosniki przednie sa zasilane przez wzmacniacz wiec nie wiem jak mam sie wpiąc pod tylne, które graja pod samym radiem.

Prawdopodobnie musze z tym żyć i tyle. W zasadzie, to juz sie przyzwyczaiłem, bo slucham glośno muzyki ktora zagłusza dzwiek kierunku.

Moim zdaniem jest głośniej bo gain jest zle ustawiony

Gain tutaj nie ma nic do rzeczy, poziom glośności jest taki sam, niezależnie czy dam gain na max/min lub odkręce volume na radiu do max/min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain tutaj nie ma nic do rzeczy, poziom glośności jest taki sam, niezależnie czy dam gain na max/min lub odkręce volume na radiu do max/min.

 

 

Skoro masz wyższy poziom dźwięku po podłączeniu wzmacniacza niż bez niego , zatem wzmacniasz wszystko to co pojawia się na wyjściu jednostki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałeś w ukrytym menu?

Nie ma tam jakiejś opcji do zmniejszenia lub wyłączenia tego dźwięku?

Hmmm.... szczerze to nie szukałem tego. Aż z ciekawości pozniej popatrze

Skoro masz wyższy poziom dźwięku po podłączeniu wzmacniacza niż bez niego , zatem wzmacniasz wszystko to co pojawia się na wyjściu jednostki . 

No tak, masz rację. Wychodzi na to, że muszę z tym życ i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


Grzebałeś w ukrytym menu?
Nie ma tam jakiejś opcji do zmniejszenia lub wyłączenia tego dźwięku?


oczywiście że jest... a jeśli to nie będzie dla Ciebie satysfakcjonujące to zmniejsz gain we wzmacniaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...