Skocz do zawartości

BMW F31 Audio System M100 Evo2 + u-Dimension GLOW 8 PRO + Audio System M90.4


MakabraTV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Wrzucam post dla potomnych którzy zmienili w swoim BMW F30/31 ze standardowym stereo basic, głośniki w drzwiach i woofery na aftermarketowe + dołożyli wzmacniacz i chcą teraz przekodować radio z stereo na ustawienia takie aby uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku na wejściu wzmacniacza. W moim przypadku jest to Drzwi : Audio System M100 EVO2 + Woofery : u-Dimension GLOW 8 PRO BMW + wzmacniacz 4 kanałowy Audio System M90.4. Sygnał do wzmacniacza jest brany z 4-pinowych kostek pod siedzeniami którymi podpięte są subwoofery. Jest to sygnał który normalnie wychodzi z końcówki radia do głośników dlatego wpinamy go do wzmacniacza do wejścia "HiLevel Input" lub poprzez konwerter HiLevel - LowLevel. W moim BMW posiadam HeadUnit NBT firmy HarmanBecker czyli po prostu HU_NBT. Do kodowania użyłem aplikacji BimmerCode na Android + Interface Vgate vLinker MC+ BT4.0. Aby na liście dostępnych do kodowania sterowników pojawił się nasz HeadUnit czyli HU_NBT musimy w ustawieniach BimmerCode odznaczyć opcję "Ignore headunit" - właśnie dlatego, że ta opcja była domyślnie aktywna nie potrafiłem tego wcześniej przekodować. Wg. mnie nie wystarczy tylko zwykłe przekodowanie ze Stereo na HiFi czyli zmiana HiFi loudspeaker system na active w BimmerCode a trzeba to zrobić w trybie expert.

Po zaczerpnięciu wiedzy z tego tematu : https://www.diymobileaudio.com/.../bmw-audio-coding-non.../

Gdzie użytkownicy pokusili się o dokładne przeanalizowanie wszelkich możliwych ustawień naszego systemu Audio w celu uzyskania jak najlepszej jakości sygnału na wejściu naszego wzmacniacza.

Najlepiej sprawdzające się wg. nich ustawienia

"There is one setting delivering a useful output:

Coding: Hifi, internal amp, audio offset on, audio var 2, audio profile 1"

Potwierdzam, że również i wg. mnie te ustawienia sprawiają, że uzyskujemy najprzyjemniejszy najbardziej zbliżony do oryginału dźwięk.

Kodujemy w BimmerCode Headunit w trybie ekspert, sekcja 3002 AUDIO_TUNER_TRAFFIC :

AUDIO_SYSTEM : 0x01 HiFi

AUDIO_SYSTEM_VAR : 0x01 variant_2

AMPLIFIER_VARIANT : 0x00 internal

AUDIO_PROFILE : 0x00 wert_01

AUDIO_OFFSET : 0x01 aktiv

Jak poprawnie ustawić filtry HPF i LPF dla systemu 3-drożnego z przodu czyli osobny głośnik wysokotonowy - tweeter + średniotonowy midrange w drzwiach + woofery pod siedzeniami :



Śmiem twierdzić, że w moim przypadku gra to rewelacyjnie, na pewno dużo lepiej niż wszelakiej maści oryginalne systemy nagłośnienia jakie możemy spotkać fabrycznie zainstalowane w BMW F30/31. A miałem okazję słyszeć wszystkie. Są to oczywiście moje subiektywne odczucia.








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...