facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Jakie zasilanie i wzmacniacz?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Patyk12

Patyk12
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 23 luty 2022 - 19:38

Dzien dobry, potrzebuję porady odnośnie zasilania. Sprzęt; 2xdb275d1 spięte w 1ohm skrzynia 32hz. Pakiet LTO40ah alternator fabryczny 140a. Jaki wzmacniacz był by lepszy i czy te zasilanie będzie odpowiednie do jego pracy? Obecnie zastanawiam się nad taramps md5000 lub bass5000, lub smart bass 5000 ten ostatni jest moim faworytem ale jeszcze nie wiem o gdyby ktoś mógł coś doradzić to z góry dziękuję.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#2 DiiLZone

DiiLZone
  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 25 luty 2022 - 09:59

Witam. Przy Twojej konfiguracji (1ohm) wypadkowa podczas pracy może sięgać 2.5-3ohm więc realnie będziesz w stanie wyciągnąć 2-3kW z tego wzmacniacza oczywiście na przesterze trochę więcej ale tak raczej grać nie warto :P Do tych wartości jeden pakiet lto 40Ah powinien wyrobić bez większych spadków (chyba, że altek jest totalnym trupem i nie wyrobi z ładowaniem) Oczywiście możesz założyć większy alternator jeśli jest to możliwe. Od siebie polecam serie MD która w porównaniu np do SD bądź Tarampsa HD oddaje więcej mocy na niskich Hz a także lepiej wypada brzmieniem i kontrolą nad subami. Widziałem, też testy serii BASS która również wypada lepiej w stosunku do zwykłych "spawarek". Mimo wszystko z opini kilku znajomych którzy mieszali Korea-Brazylia i mieli typowe spawarki , dobre piece tzw. Korea a na koniec przesiadka na Taramps MD twierdzą, że ta seria nadaje się do gry i zostawia daleko w tyle typowe brazylijskie spawarki. Oczywiście ja jestem zwolennikiem Korea ale jest sporo większa za taki piecyk :)

Front: Alpine CDE-178BT / Pride Onyx 5 v.2 / Pride Easy 25C / Eyebrid 2y100

Sub: Pride T v.3 15" / 120L @ 31Hz   => 149.03dB @ 25Hz / Hifonics XX-Goliath 5kW

Altek 280+Amp / 2x50mm^2 / BIG3 / Maxwell 500F / Optima Yellow Top 75Ah / Audi A3 8L

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych