Skocz do zawartości

Jaki plan przyjąć do poprawy car audio w megane


Rekomendowane odpowiedzi

Mam meganke 2 w 5 drzwiowym hatchbacku, z lepszym radiem fabrycznym, bo cabasse ze zmieniarką, teoretycznie 4x40W (model radia: RENRAT 120-60 lub zamiennie 22DC269/62t) - tutaj też mam pytanie, czy można łatwo zweryfikować czy te parametry 40W faktycznie się pokrywają? Zwykłe radio fabryczne ma w teorii 4x15W.

 

Głośniki w megane są niestety mocowane do boczków tapicerki i mają 130mm

 

Tak wyglądają głośniki, te po prawej na zdjęciu są z tyłu.

 

post-31187-0-89104400-1642190529_thumb.jpg

 

 

Mimo to, że radio jest mocniejsze i głośniki mają ciut większy magnes niż zwykłe, to brakuje mi basu.

 

Drzwi mam wygłuszone matami butylowymi stp aero, próbowałem zrobić komory, ale w tym samochodzie nie jest możliwe zrobić je szczelnie, bo przeszkadzają w tym prowadnice szyb, dziwna konstrukcja boczku i przewody, linki. przedni głośnik udało mi się wsadzić w tą nieszczelną komorę, a w przypadku tylnych jest to niewykonalne bo głośnik jest oddalony od wewnętrznej strony drzwi o jakieś 10cm.

Dodatkowo na boczki nałożyłem piankę 10mm.

 

Dźwięk się po tym zabiegu poprawił bardzo subtelnie, w głównej mierze to po prostu boczki przestały drgać i wydawać dziwne dźwięki.

 

Chciałbym coś z tym zrobić, ale:

- Wymiana radia na inne odpada, ponieważ tutaj radio jest w bagażniku, połączone ze zmieniarką, która jest w desce rozdzielczej i to z niej się steruje radiem, więc żadne nieoryginalne nie będzie tak działać, a wygląd deski musi być niezmieniony.

 

- tuba w bagażnik też odpada, bo nie podoba mi się taki bas z bagażnika.

 

Myślałem, żeby zmienić głośniki, najlepiej na fabryczne 130mm, lub na razie z tyłu lub z przodu tylko wyrzeźbić boczek na 160mm i usłyszeć efekty.

 

Nie wiem jaką moc mają obecne głośniki, ale jeśli chodzi o wzmacniacz to słyszałem o takich co się wpina między radiem a wtyczką głośników i wzmacnia sygnał, co o tym sądzicie?

 

Kolejna sprawa to moje głośniki z tyłu mają jakby dodatkowy syczek? To oznacza, że są dwudrożne? Czy koniecznie trzeba tam takie wstawić nowe, czy mogą być na jednej membranie klasyczne?

 

 

Np taka propozycja będzie w porządku?

 

FOCAL RSE130 - za około 250zł da się dorwać 2 głośniki

 

albo używane focal polyglass 5v1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...