Skocz do zawartości

Grande punto - Sony DSX-A416BT - co dalej?


punciol666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Raczkuję w tych tematach, więc proszę o poradę. Posiadam Fiata Grande Punto 3 drzwiowy. Zakupiłem do niego radio Sony DSX-A416BT + zestaw głośników z Hertz (niskotonowe DV165 60/120W, tweetery DT-24, zwrotnice - cały zestaw to DSK165 80/160W) + wygłuszyłem drzwi matą butylową bitumiczną AB-2. Wcześniej były oryginalne głośniki i radio. Zostało mi tylko wymienić przewody i głośniki tył, lecz uważam że nie poprawi to zbytnio jakości dźwięku. Co mogę zrobić żeby było lepiej? Głośniki przy wysokich wartościach zaczynają charczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Wzmacniacz w radiu jest zbyt slaby zeby napedzic glosniki 16.5 cm. Nalezy wiec zainstalowac dodatkowy piecyk. Moze wystarczyloby tylko dodac  subwoofer co odciazyloby woofery (filtr HPF)? Wtedy "slaby" wzmacniacz w radiu nie bedzie borykal sie z basem. Oczywiscie najlepsze rozwiazanie to wzmaczniacz do Hertzy i sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Wzmacniacz w radiu jest zbyt slaby zeby napedzic glosniki 16.5 cm. Nalezy wiec zainstalowac dodatkowy piecyk. Moze wystarczyloby tylko dodac  subwoofer co odciazyloby woofery (filtr HPF)? Wtedy "slaby" wzmacniacz w radiu nie bedzie borykal sie z basem. Oczywiscie najlepsze rozwiazanie to wzmaczniacz do Hertzy i sub.

To najprostsza droga do tego, żeby przód grał sobie, a tył sobie. Jeżeli chcesz słuchać muzyki w dobrej jakości to zadbaj przede wszystkim o dobre granie wooferów w drzwiach. To one sprawią, że niskie tony będą efektowne. Buczenie z bagażnika nie nadrobi dziury z przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprostsza droga do tego, żeby przód grał sobie, a tył sobie. Jeżeli chcesz słuchać muzyki w dobrej jakości to zadbaj przede wszystkim o dobre granie wooferów w drzwiach. To one sprawią, że niskie tony będą efektowne. Buczenie z bagażnika nie nadrobi dziury z przodu.

Bardzo dobrze to ująłeś.

 

Na początek można tak spróbować, jednak warto posłuchać dobrze zrobionego systemu, w którym sub to rzeczywiście tylko dodatek a nie główna podstawa basowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...