Skocz do zawartości

Sterowany bezprzewodowo Serwer/ streamer hifi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewne doświadczenia w home audio z zakresu hi-end

Zdaję sobie sprawę że akustyka auta jest zupełnie inna , ważny jest w wzmacniacz, głośniki  ale dużo zależy od źródła

w dzisiejszych czasach liczę na to że wsiądę do auta , odpalę silnik , kliknę kilka razy , rzucę komórkę na siedzenie i  muzyka ma grać

 

Widzę to tak

Najważniejsza jest jakość dźwięku i sterowanie bezprzewodowe ,

streamer powinien obsługiwać  TIDAL  , Spotify ( wiem że to nie ta jakość ale czasem lepsza muzyka ) i dobrze by było Qobuz

może  mieć możliwość podłączenia zewnętrznego dysku /pendrive ale nie jest to warunek konieczny

Musi dać się sterować zdalnie

Generalnie on ma grać - komórka ma sterować - i tu odpadają dywagacje na temat Bluetoooth  -  Aptx Hd itp nie działają na iphone - system sterowania dobry , jakość nie specjalna

 

Sposób połączenia USB / RCA / Toslink

Tosink nie bez przyczyny ostatni

 

Rozwiązanie może wymagać zastosowania Hotspota GSM - to się da przełknąć

 

Wiem jest malina - ale trochę długo wstaje jak na codzienne użytkowanie

 

Proszę o wypowiedzi kolegów z konkretnymi rozwiązaniami ponieważ jestem powyżej pierwszego stopnia umuzykalnienia  ( jak grają to słyszę ) i lubię dobrą jakość audio

 

Pozdrowienia dla wszystkich lubiących dobry ( nie tylko głośny) dźwięk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią dowiem się czegoś więcej, ale z gotowych rozwiązań to chyba tylko odtwarzacze typu Fiio M11 - można nim sterować z telefonu, ale tylko w obrębie biblioteki obecnej na odtwarzaczu. Wszelkie Tidale itp. trzeba już sterować bezpośrednio z Fiio. No i jego responsywność pozostawia wiele do życzenia. Co do samochodu, akustyki, itp. wzmacniacze i zestawy głośnikowe są ważne, ale równie ważne jest również DSP i przede wszystkim instalacja i stworzenie odpowiednich warunków do pracy systemu - drzwi, ukierunkowanie głośników, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim zwolennikiem opcji IPhone usb konwerter na światło . Telefon mam w uchwycie obok kierownicy z dostępem w każdej chwili dodatkowo gdy jest podpięty ładuje się . Jak masz i tak sterować za pomocą telefonu to dla mnie bez sensu używać dodatkowego urządzenia . Jedynym wymaganiem w tym przypadku jest konieczność posiadania odpowiedniego dsp .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś ogólnodostępne, gotowe rozwiązanie tego typu? Chętnie porównam w ten sposób iPhona 12 z FiiO M11. Jako poprzedniego rozwiązania używałem telefonu Huawei Mate 20 Pro łączącego się po bluetooth z Helix DSP Pro mk2 (aptX) i nawet przy takim słabym połączeniu bluetooth (aptX), było słychać różnicę po połączeniu w ten sam sposób FiiO M11. Natomiast przepaść powstała po użyciu kabla coax. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...