Skocz do zawartości

radio samochodowe SQ


dbdrag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej klasy to DSP ?

Kombinujesz od każdej strony , ale jakoś bez głowy .

Po co dobrej klasy radyjko pod zewnętrzne DSP ?

Kup sobie Kenwooda 5200  i będziesz miał wszystko w jednym za ułamek planowanej kwoty .

Nowe z USB i BT .

Ludzie tak się nauczyli kombinować , ze chyba nie potrafią już prosto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się iż lepszy sygnał źródłowy to i lepiej go DSP obrobi.no ale cóż mogę się mylić a procesor to helix DSP 3

Generalnie im prostsza droga tym lepiej . Jeżeli finalnie i tak "obliczasz dźwiek " to kilkukrotne jego mielenie nic dobrego nie wniesie .

Lepiej spróbować niż "wydawało mi się " , ale Twoje granie i kasa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejdę do tematu nieco inaczej na swoim przykładzie. Mam u siebie dwa radia a muzę puszczam głównie z iPhona bezpośrednio do dsp . 2DIN służy mi do nawigacji , rozmowy przez zestaw głośno mówiący oraz jako odtwarzacz DVD i obsługi kamery cofania , alpinka pełni głównie funkcję directora i odtwarzania płyt cd . Na codzień muzyka odtwarzana jest z telefonu przez usb na konwerter i światłem do dsp i uważam że to w moim przypadku najlepsza opcja pod względem jakości oraz funkcjonalności . Podsumowując zależy do czego potrzebne jest ci radio bo jeżeli masz dobry dsp to możesz odtwarzać muzykę na wiele sposobów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrozumiałym językiem , do procka najlepiej wejść cyfrą , szukanie super analogowych źródeł do zasilania proca nie ma głębszego sensu , bo i tak nie "przeskoczymy " jakości wewnętrznego D/A w procku .

Średniej klasy procka nie uratuje super analogowe źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie im prostsza droga tym lepiej . Jeżeli finalnie i tak "obliczasz dźwiek " to kilkukrotne jego mielenie nic dobrego nie wniesie .

Jak najbardziej zgadzam się z tą tezą tylko pytanie czy jest sens wydawać 1000 zł na radio które nie wiele wniesie do systemu bo muzyka będzie grana na przykład po świetle z telefonu bezpośrednio do dsp.

Obecnie jest wiele możliwości odtwarzania muzyki nie tylko z cd czy telefonu o to mi chodziło pisząc . Odnośnie sprzętu oraz jakości jaką wnoszą do systemu się nie wypowiem bo za cienki Bolek ze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrozumiałym językiem , do procka najlepiej wejść cyfrą , szukanie super analogowych źródeł do zasilania proca nie ma głębszego sensu , bo i tak nie "przeskoczymy " jakości wewnętrznego D/A w procku .

Średniej klasy procka nie uratuje super analogowe źródło.

Właśnie o to mi chodziło. W dzisiejszych czasach i tak skończysz, w codziennym użytkowaniu, na streamowaniu muzyki lub odtwarzaniu zapisanej w postaci cyfrowej czy to w telefonie czy np fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...