facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Subwoofer i wzmacniacz na ten sam kabel zasilajacy

subwoofer. wzmaczniacz glosniki podlaczenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 fibur

fibur
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 12:00

Cześć, zamówiłem sobie ostatnio tubę aktywną i komplet głośników do przednich drzwi. Tubę podłączyłem pod akumulator, następnie pod radio i aktualnie śmiga jak ta lala, ale problem jest z głośnikami.

Wydaje mi się, że radio daje im za mało mocy i przez to grają dosyć cicho. Myślę, aby wyrzucić je do tylnich drzwi, a z przodu z powrotem zamontować te fabryczne, a następnie tym tylnim dać jakieś zewnętrzne źródło mocy. Problem w tym, że z tuby nie ma żadnego wyjścia - zamontowany w niej wzmacniacz służy tylko do zasilania subwoofera.

I teraz rodzi siępytanie: czy mogę rozebrać tubę i jakoś podłączyć się pod ten wzmacniacz głośnikami, czy może powinienem kupić odrębny wzmacniacz? Jeżeli tak, to czy mogę go podłączyć pod ten sam plus z akumulatora, co tubę, czy powinienem oddzielny kabel poprowadzić? Od razu mówię, że kupno tuby pasywnej niestety jest poza opcją ze względów finansowych.

Z góry dzięki za pomoc.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#2 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 1069 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 12:10

Jaki masz przewod zasilający, ile A pobiera „tuba”, jakie głośniki zamontowałeś, jak przygotowałeś drzwi, jak sprawdziłeś czy są dobrze podłączone, czy zmieniałeś fazy głośników wzgledem siebie i głośników wzgledem „tuby” oraz ile masz do wydania?

#3 fibur

fibur
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 12:21

Jaki masz przewod zasilający, ile A pobiera „tuba”, jakie głośniki zamontowałeś, jak przygotowałeś drzwi, jak sprawdziłeś czy są dobrze podłączone, czy zmieniałeś fazy głośników wzgledem siebie i głośników wzgledem „tuby” oraz ile masz do wydania?

Tuba i głosniki to jakieś no-namy z allegro. Na danych tuby widzę jedynie opór 4 Ohmy, ale przy założeniu napięcia ~13V z akumulatora, to chyba pobiera 3-3.5 A (o ile dobrze pamiętałem wzór z fizyki :P). Z drzwiami tak na prawdę nic specjalnego nie robiłem, po prostu zamontowałem dystans a na nim głośniki. 

Dalej jak mam być szczery nie do końca rozumiem, jestem początkujacy, co pewnie dobrze widać po fakcie że kupiłem tubę aktywną, a do głośników brak wzmacniacza xD. Jedyne co ustawiałem, to głośność tuby i fader, żeby głośniki z przodu było jakkolwiek słychać. Do wydania nie wiem, może z 300-400 max, po prostu szkoda mi by było tą tubę wymienić, bo nie bardzo mam co z nią zrobić.

// edit, przewod to chyba 25-30 mm

//edit 2 dobra widzę że się walnąłem w obliczeniach, moc maksymalna to 300W, więc pewnie pobiera około 40 A

#4 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 1069 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 19:24

Przód gra po prostu cicho czy nie ma basu? Jakie radio i jakie konkretnie głośniki kupiłeś?

#5 fibur

fibur
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 listopad 2021 - 09:42

Przód gra po prostu cicho czy nie ma basu? Jakie radio i jakie konkretnie głośniki kupiłeś?

Gra cicho, ciszej niż oryginalne głośniki, które były 100mm, a te są 165 z większą mocą. Link do głośników wstawiłem w poprzedniej odpowiedzi. Radio to Pioneer DEH-S100UBG

#6 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 1069 postów

Napisano 03 listopad 2021 - 10:49

Parametry którymi się kierujesz nie odpowiadają za efekty, których oczekujesz. Dużo zrozumiesz jak conajmniej raz, na spokojnie ze zrozumieniem przeczytasz przygotowany FAQ:

http://www.strefacar...dzi-faq-nazara/

#7 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1951 postów

Napisano 03 listopad 2021 - 11:01

Te głośniki są produktem firmy BLOW, ale nie oznaczone ich logiem.

Taka moja dedukcja w porównaniu tych co kupiłeś z tymi z linka poniżej.

https://blow.pl/prod...0w-4ohm-d-1428/

Teraz tak.

Prawdopodobnie oryginały były głośnikami o wysokiej efektywności - okolice 91/92dB.

Te jak widać - ale z linka BLOW, nie z Allegro - mają czułość 91dB, co przekłada się na efektywność 88dB.

Czyli teoretycznie radio musiałoby dostarczyć nowym No-Name (BLOW) moc nie jak teraz RMS 22W, a RMS 44W.

Kapejszyn?

Jedynie co możesz w tej chwili zrobić/sprawdzić, to poszukać w Pionku funkcji SLA i ustawić dla każdego źródła (jak się da, bo nie pamiętam czy wszystkie) na 1, 2, 3 lub 4.

I słuchaj jak będzie zachowywał się wzmacniacz radia (czystość muzy) po podkręceniu Volume, bo ma on ograniczenia mocowe i zaczniesz słuchać zniekształceń zamiast muzyki.

Wzmacniacz rozwiąże częściowo twoje problemy, ale z tymi głośnikami i tubą w bagażniku, która ma pewnie z 80W rms, będzie ta rozbudowa problematyczna.

Ponadto głośniki zyskałyby po zrobieniu drzwi.

Właściwie, to tylko Pioneer jest O.K.

Reszta, jak napisałeś wcześniej, zbyt pochopnie kupiona...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: subwoofer., wzmaczniacz, glosniki, podlaczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych