Skocz do zawartości

Focal + Alpine + u-Dimension za ostra góra pasma


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Samochód Fiat Croma 2008 (duża powierzchnia szyb)

Zmieniłem audio z fabrycznego na

Radio Alpine CDE-193BT

Wzmacniacz u-Dimension Jr 4.300

Głośniki Focal PS 165 v 1

Drzwi oklejone-wyciszone.

 

Rezultat jest taki, że mam za dużo wysokich i wysokich średnich dosłownie rani moje uszy. (nawet po cieciu na zwrotnicach - oryginalne)

Co jest nie tak z tym zestawem i co mogę zrobić aby zagrało dobrze? (muzyka którą słucham jest różnorodna rock, metal, pop, blues, jazz, folk)

Zmienić głośniki?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj to komuś do wystrojenia, Focal co prawda do najłagodniejszych nie należy ale po odpowiednim cięciu i może po małej korekcji eq zagra jak oczekujesz.

Jeśli sam chcesz coś zrobić to podpowiem ze ten tw raczej wysoko trzeba ciąć i odpowiednio ustawić poziom głośności.

PS. Do Audiomanufaktury w Redzie masz nie daleko, zadzwoń, podjedź, może coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj to komuś do wystrojenia, Focal co prawda do najłagodniejszych nie należy ale po odpowiednim cięciu i może po małej korekcji eq zagra jak oczekujesz.

Jeśli sam chcesz coś zrobić to podpowiem ze ten tw raczej wysoko trzeba ciąć i odpowiednio ustawić poziom głośności.

PS. Do Audiomanufaktury w Redzie masz nie daleko, zadzwoń, podjedź, może coś z tego będzie.

Dzięki. Podglądałem, radio ma tylko cięcie niskich częstotliwości aby zgrać z subem. Czyli ciecie będzie odbywać się poprzez modyfikacje zwrotnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz aktywnie, bo wg specyfikacji to radio ma zwrotnicę aktywną i próbuj.

Alpine CDE-193BT
Radioodtwarzacz samochodowy CD/MP3/USB, wbudowany moduł Bluetooth, przednie wejścia AUX i  USB, współpraca z iPod/iPhone i Android (TuneIt), wielokolorowe podświetlenie przycisków i wyświetlacza, 3-drożna aktywna zwrotnica, funkcja TuneIt, kontrola głosowa (poprzez SIRI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Podglądałem, radio ma tylko cięcie niskich częstotliwości aby zgrać z subem. Czyli ciecie będzie odbywać się poprzez modyfikacje zwrotnicy?

Jest dokładnie tak jak napisał kamul, musisz tylko przełączyć radio w tryb 3-way. Podłączasz wtedy glosniki pod wzmacniacz- każdy pod osobny kanał pomijając fabraczną zwrotnicę, wartości ustawiasz puki co bezpieczne czyli hpf 6,3 kHz dla tweetera i lpf około 3,7 kHz. Ewentualnie wykorzystujesz tylko opóźnienia czasowe i gain z radia i zwrotnice z zestawu, możesz wtedy ściszyć tw żeby się nie darł a czasami zgrać tw i wf.

 

Edit: oczywiście slope dla tw i wf na początek -12dB, żeby nie było że dasz 0 dB i tym sposobem puścisz pełne pasmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bas jest? Tzn kopie woofer.

Tak. Jest.

Jest dokładnie tak jak napisał kamul, musisz tylko przełączyć radio w tryb 3-way. Podłączasz wtedy glosniki pod wzmacniacz- każdy pod osobny kanał pomijając fabraczną zwrotnicę, wartości ustawiasz puki co bezpieczne czyli hpf 6,3 kHz dla tweetera i lpf około 3,7 kHz. Ewentualnie wykorzystujesz tylko opóźnienia czasowe i gain z radia i zwrotnice z zestawu, możesz wtedy ściszyć tw żeby się nie darł a czasami zgrać tw i wf.

 

Edit: oczywiście slope dla tw i wf na początek -12dB, żeby nie było że dasz 0 dB i tym sposobem puścisz pełne pasmo...

 

Mam taki wzmacniacz.

http://sklep.basser.pl/pl/wzmacniacze/236-u-dimension-jr-4300-wzmacniacz-4-kanalowy.html

 

Zestaw głośników z przodu (fabryczne zwrotnice) + zestaw głośników w tylnych drzwiach jakieś herce, woofer + tweeter |(fabryczne zwrotnice)

W takim przypadku wyrzucam fabryczne zwrotnice np. w głośnikach z przodu i każdy daję na osobny kanał? Jeden kanał = jeden głośnik np tweeter?

Dobrze myślę, że wykorzysta to całe 4 kanały wzmacniacza? A co z głośnikami w tylnych dzwiach? zostaną bez zasilania?

 

Na wzmacniaczu trzeba przełączyć w przypadku takiej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest dokładnie tak jak napisał kamul, musisz tylko przełączyć radio w tryb 3-way. Podłączasz wtedy glosniki pod wzmacniacz- każdy pod osobny kanał pomijając fabraczną zwrotnicę, wartości ustawiasz puki co bezpieczne czyli hpf 6,3 kHz dla tweetera i lpf około 3,7 kHz. Ewentualnie wykorzystujesz tylko opóźnienia czasowe i gain z radia i zwrotnice z zestawu, możesz wtedy ściszyć tw żeby się nie darł a czasami zgrać tw i wf.

 

Edit: oczywiście slope dla tw i wf na początek -12dB, żeby nie było że dasz 0 dB i tym sposobem puścisz pełne pasmo...

W tym przypadku zostawiam jakiekolwiek zwrotnice? Np. Tweetera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...