Skocz do zawartości

Peugeot 508 - grające boczki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Czy osoby, które robiły audio w Peugeocie 508, mogą się pochwalić jak zrobione zostały przez Was drzwi? 

 

Nie mam zbyt dużego doświadczenia w car audio, ale w poprzednich dwóch samochodach wykonałem satysfakcjonujące mnie instalacje audio. W kolejnych instalacjach starałem się poprawiać błędy z poprzednich aut i wzbogadzić zestaw o nowszy/lepszy sprzęt. 

 

Niestety w Peugeocie 508 mierzę się z problemem wpadających w rezonans boczków. Woofer jest usytuowany dość wysoko, ale boczek jest mocno zabudowany i bardzo plastikowy... 

 

Fabryczne dystanse z tworzywa sztucznego mają grubość 12mm. Ja  musiałem zastosować dystanse 22mm, ze względu na woofery Morel Ultra Tempo. Dystanse wypychają trochę boczek, który starałem się już przerabiać, jednak bez zadawalających efektów - boczek dalej "gra"... Chciałbym, aby boczek pozostał w swojej oryginalnej formie - wolałbym uniknąć dziurawienia go, aby wyciągnąć przed niego głośnik.

 

Przyznaję się także, że pierwszy raz nie jestem zadowolony z efektów swojej pracy, tak jakbym tego oczekiwał. Być może to kwestia zestrojenia wszystkiego, niestety z braku czasu temat audio w 508 ciągnię się za mną już 6 miesięcy. 

 

Aktualnie w 508 jest fabryczna jednostka SMEG + DSP GMS DDA + Morel MPS 4.400 + Morel Ultra Tempo 602 na fabrycznych zwrotnicach. W najbliższym czasie zdecyduję się najprawdopodobniej na aktywny podział, tak jak miało to miejsce w poprzednim aucie. W dalszej przyszłości mam zamiar wzbogadzić swój zestaw o głośnik niskotonowy, który chciałbym wkomponować w boczek bagażnika lub w koło zapasowe (niewielki litraż).

 

Każda rada/sugestia będzie pomocna!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez długo zmagałem się z jakimiś trzaskami z tapicerki drzwi. W poprzednim samochodzie smarowałem łączenia pastą braxa ale z marnym efektem. Najwięcej pomogło oklejenie taśmą bawełnianą spinek tapicerki jak i podklejenie rynienek i łączeń rynienki z tapicerką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki okleiłem tylko w miejscu styku z tapicerką. Ta górna część spinki z linku aukcji:https://allegro.pl/oferta/renault-laguna-iii-spinka-tapicerki-drzwi-085-7659750311

Rynienki tzn. listwa zewnętrzna między drzwiami i szybą, listwa wewnętrzna, na którą zakłada się tapicerkę. Oklejasz tylko blachę drzwi, na którą zakłada się te listwy i tapicerkę w miejscu, która się styka z listwą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wypełniam wszystkie łączenia części boczka przezroczystym klejem polimerowym ( oczywiście od spodu tapicerki ). Jeśli są na boczku jakieś ozdobne listwy/ wstawki, których nie da się zdemontować, to wiercę pod nimi ( od tyłu tapicerki ) kilka otworów i też wypełniam tym klejem. Dopiero potem idą ewentualnie pianki pod kołki tapicerki. 

Musisz też sprawdzić, co hałasuje, bo czasem są to np. przełączniki szyb, albo linka klamki i wtedy trzeba kombinować na bieżąco ( nie da się tego zakleić ;) .

 

BTW. Czasem grają też linki od napędu szyby - efekt prawie identyczny jak grająca tapicerka i łatwy do pomylenia, szczególnie jak znika po dopchnięciu tapicerki ( gdzie w rzeczywistości dopychasz przez tapicerkę wewnętrzną blachę drzwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem inną możliwość grania tapicerek. Tniesz woofer od dołu? Czy lecisz pełnym pasmem. Możliwe że jak dołożysz suba i odciążysz woofery to tapicerki przestaną grać. Chodź najlepiej było by wyeliminować problem aktualnie. Można też usztywnić tapicerkę matą szklaną z żywicą i/albo wysmarować pastą braxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paście Braxa niestety zostały już tylko miłe wspomnienia chyba że ktoś kisi we własnych zasobach puszeczkę. Zdaje się chińczykowi nie chciało zrobić się CE więc niemiec przestał sprowadzać, order dla tego kto wynajdzie co to była za mieszanka i gdzie można ją kupić nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noxudol 3100, po lekturze ulotki zapowiada się faktycznie obiecująco, szczególnie że preparat podobno na bazie H2O. Co do czasu utwardzenia chemicznego to czasami cierpliwość popłaca i warto zaczekać, mam czas. Zamawiam puszkę ciekawe jak z aplikacją zapachem i skutecznością. Co najważniejsze od ręki dostępny na alle..., zobaczymy co to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noxudol 3100, po lekturze ulotki zapowiada się faktycznie obiecująco, szczególnie że preparat podobno na bazie H2O. Co do czasu utwardzenia chemicznego to czasami cierpliwość popłaca i warto zaczekać, mam czas. Zamawiam puszkę ciekawe jak z aplikacją zapachem i skutecznością. Co najważniejsze od ręki dostępny na alle..., zobaczymy co to warte.

Robiłem właśnie trochę research, ale chwilowo odpuściłem temat, dlatego to znalazłem. Daj znać co i jak z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noxudol 3100, po lekturze ulotki zapowiada się faktycznie obiecująco, szczególnie że preparat podobno na bazie H2O. Co do czasu utwardzenia chemicznego to czasami cierpliwość popłaca i warto zaczekać, mam czas. Zamawiam puszkę ciekawe jak z aplikacją zapachem i skutecznością. Co najważniejsze od ręki dostępny na alle..., zobaczymy co to warte.

Wygląda obiecująco. Zawsze można masę uszczelniającą kauczukową wymieszać ze ściankami maty szklanej i nałożyć pędzlem, taki substytut Braxa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obiecująco. Zawsze można masę uszczelniającą kauczukową wymieszać ze ściankami maty szklanej i nałożyć pędzlem, taki substytut Braxa :-)

Wcale dobry pomysł, nakładanie pędzlem też pewnie zda egzamin.

 

Swoją drogą @Woolly24 miał kiedyś fajny patent, ale nie pamiętam jak się ten preparat nazywał  :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak liczne odpowiedzi. W wolnym czasie postaram się zastosować do waszych sugestii zaczynając od tych najprostszych w wykonaniu. 

 

Nie tnę woofera od dołu. Wiem, że mogłoby to poskutkować zanikiem drgań, jednak chciałbym wyeliminować problem tak, aby głośnik mógł grać w swoim pełnym paśmie bez przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noxudol 3100 jest już w moich rękach na początek powiem że faktycznie jest bezwonny, konsystencja bardzo podobna do pasty Braxa. Na minus opakowanie, zdaje się producent przewidział po otwarciu tylko całkowite zużycie preparatu, zamknięcie pozostawia wiele do życzenia w kwestii szczelności która ma tu znaczenie by zaraz nie wywalić puszki na śmietnik w konsystencji stałej, jak naniosę gdzieś podzielę się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chyba rozetnę puszkę i umiescze tą masę w jakimś hermetycznie zamykanym pojemniku bo ta pucha ma otworek jak pięć złotych, ciężki temat z tego korzystać przy tej konsystencji masy, będą straty jak nic. Co do wydajności to ilość tej puszki za 70 złotych jest podobna do małej puchy pasty Braxa tak na oko więc i wydajność będzie podobna. Mała puszka Braxa wystarczyła na aplikacje dwóch boczków przednich w focusie więc stawiam że przy umiejętnym nakładaniu w moim przypadku pędzlem tu będzie podobnie. Dobrym pomysłem jest zbrojenie tego preparatu włóknem szklanym, lub jakimś lekkim jego substytutem, jak macie pomysły z czym to pomieszać poza ścinkami koca z włókna jestem otwarty na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś już może się podzielić wrażeniami po aplikacji Noxudol 3100 i zdjęciami w trakcie aplikacji? Niestety nadal borykam się z problemem wpadających w wibrację boczków i zastanawiam się nad zastosowaniem pasty. Wydaje mi się, że największym problem jest to, że "maskownica" głośnika w boczku nie jest okrągła i jest za mała. Przez to głośnik zamiast grać przez maskownicę, gra pod boczek, tam gdzie maskownica jest ścięta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...