Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod głośnik do skrzyni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy i mam problem bo chce zamontować skrzynie do mojego mercedesa cl c215 zajawiony nagłośnieniem pewnego auta pewnego niemieckiego rapera byłem zajawiony na gladena spl 18 competition przez rozmiar i markę ale widząc cenę i ceny wzmacniaczy na takie audio się przeżegnałem i jednak wybór padł na pride i nie wiem jaki wzmacniacz zakupić żeby zasilić poprawnie głośnik właśnie Pride SV.3 18 cali ma on impedancję 0.7+0.7Ω i 4000W RMS pomóżcie jak wiecie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyswoiłeś podstawowe wiadomości o takich wielkościach, jak:

- amper [A]

- wolt [V]

- moc w watach [W]

 

Jakie są zależności pomiędzy nimi i co jest niezbędne, aby nic ze sobą "nie kolidowało".

 

Wydolność twojego alternatora i co zrobić, aby wykorzystać jego (lub innego) możliwości prądowe.

Co zasila przód, bo chyba nie będzie samo radio.

 

Teoretycznie tylko sam wzmacniacz klasy D będzie potrzebował ok. 390A.

 

Skrzynia b-r, w zamkniętej nie wygląda ciekawie, zajmie w bagażniku - licząc po wymiarach zewnętrznych 210 litrów (przy mdf 30mm, bez pogrubiania frontu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyswoiłeś podstawowe wiadomości o takich wielkościach, jak:

- amper [A]

- wolt [V]

- moc w watach [W]

 

Jakie są zależności pomiędzy nimi i co jest niezbędne, aby nic ze sobą "nie kolidowało".

 

Wydolność twojego alternatora i co zrobić, aby wykorzystać jego (lub innego) możliwości prądowe.

Co zasila przód, bo chyba nie będzie samo radio.

 

Teoretycznie tylko sam wzmacniacz klasy D będzie potrzebował ok. 390A.

 

Skrzynia b-r, w zamkniętej nie wygląda ciekawie, zajmie w bagażniku - licząc po wymiarach zewnętrznych 210 litrów (przy mdf 30mm, bez pogrubiania frontu).

Przecież nikt nie pytał o pobór prądu ani o wielkość paki?

 

A co chodzi o piec to albo korea około 5kw spięta w 0.4 albo brazylia (i z brazylijczyków zdecydowanie dźwiękowo taramps) wersja 1 ohm 8kw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o to że przy "dmuchnięciu" może, przy równoległym spięciu cewek 0,7Ohm wyjdzie 0,4Ohm raczej nie na co dzień- ale tego nie wiemy.. Watty tylko tak ładnie wyglądają to na papierze, bo coś mi się zdaje że wzmacniacz na taki strzał potrzebuje koło 1kA! powodzonka w gromadzeniu.. ;) Te "spawarki" plują ponoć Wattami ale nie grają niskim Hz.. Ale jeśli autor się nie określił jaki koszt, używany czy nowy, jaki prąd- a to najważniejsze.. Prawo Ohma jest niezmienne od wielu lat, i dla wszystkich instalacji.. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...