Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, używałem opcji "szukaj" w kwestii swojego problemu, lecz tematy są troszkę stare i nieaktualne. 

Za około 3 miesiące mam zamiar zamontować do VW Golfa 4 pierwszą instalację i mam pewne dylematy.

Pierwsze co uwzględniłem to pełne wytłumienie drzwi matami butylowymi Bitmata. Auto ma 3 furtki, więc pójdzie tego troszkę więcej.

Następnie wybrałem radio, zależało mi na tym by były conajmniej dwa wyjścia RCA na wzmacniacze oraz filt dolno i górno przepustowy i ogólnie szerokie możliwości regulacji. Wybór padł na Alpine UTE-200BT, bądź Pioneer DEH-4900DAB (choć szkoda, że nie czyta formatu FLAC).

 

Gdy dochodzę do momentu zestawu odseparowanego z przodu byłem bardzo przekonany do Morel Maximo 6.2 na wzmacniaczu (niestety nie dobrałem ostatecznie żadnego), lecz okazało się, że ten model nie jest sprzedawany. Sprzęt bardzo mnie przekonywał, ponieważ wiele osób polecało go za szczegółowy, lecz niemęczący ucha tweeter. Dodam, że bardzo lubię "czystą" i szczegółową muzykę, więc bardzo mi zależy na takich tweeterach. Interesowały mnie również Ground Zero GZTC 165, lecz nie jestem do końca przekonany.

Następnie Subwoofer. Tutaj szczerze mówiąc się zatrzymałem, ponieważ modeli jest bardzo dużo. Na początku po głowie chodziło mi Ground Zero GZIW 12SPL, lecz słyszałem, że te głośniki są typowo pod zawody a mi chodzi o fajnie, nisko schodzący, jakościowy bas. Myślałem także nad JL Audio 12WXv2-4,PowerBass M-1204, bądź ESX SX1240. Nie dobierałem wzmacniacza pod to. Najbardziej byłbym przekonany co do monobloka. Skrzynię oczywiście wykonałbym sam. Słyszałem także by brać głośnik dwucewkowy, chociaż ilu ludzi tyle opinii. Muzyka, która będzie leciała najczęściej to Hip-Hop/Rap, więc zależy mi na głebokim basie, nie uderzeniach jak w tubie. 

 

Podsumowując, mam pare swoich wyborów, lecz chcę zaczerpnąć opinii ludzi bardziej obeznanych w temacie i doświadczonych. Budżet jaki bym chciał przeznaczyć to około 2500zł, oczywiście jeśli trzeba będzie to go przekroczę. Może ktoś mi doradzi na czym można uciąć koszta a w co zainwestować więcej? Prosiłbym również o doradztwo w sprawie modeli głośników jak i doborze wzmacniaczy. Zaznaczę jeszcze raz, że bardzo bym chciał szczegółową i precyzyjną górę jak i nisko schodzący bas, który będzie tworzył "głębie". Obecnie w sprzęcie domowym mam subwoofer, mam słabo akustycznie pokój i nie ma takiej głębi, jaka by mnie satysfakcjonowała, więc zwracam się o pomoc by uniknąć tego problemu w samochodzie. Pozdrawiam wszystkich i liczę na podpowiedzi i wyrozumiałość/ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Miło że zacząłeś od przywitania się i przedstawienia konceptu. Skoro nie nakupiłeś sprzętu, z którego nie jesteś zadowolony to już zaoszczędziłeś parę ładnych stówek.

Zaoszczędzić możesz na przewodach zasilających wybierając kabel od spawarki a nie ładny świecący zestaw do CA. Druga tajemnica to sprzęt używany i dobrze przemyślany. Kupując raz a dobrze nie masz problemu z pozbyciem się badziewia.

Radio… szukaj czegoś co ma 3 pary rca i dsp, Alpine cde-193bt np. Czyta flac, ma dsp, kosztuje nowe 800 zł, jak trafi się używane to możesz śmiało brać.

Skoro Maximo nie są dostępne to może Maximo Ultra- aktualny model, powinien być dostępny.

Wzmacniacz proponował bym 5-cio kanałowy lub na początek 4-ro kanałowy plus monoblok w razie potrzeby dlatego ze gdyby tweeter jednak okazał się zbyt męczący można rozdzielić zwrotnicę i puścić go z osobnego kanału, dodatkową zaletą będzie możliwość wyrównania czasowego z wooferem a jak już załapiesz bakcyla to i aktywny podział. I tutaj znowu wracamy do oszczędności, kupując raz dobry wzmacniacz oszczędzasz kupę kasy.

Subwoofer zostaw na końcu, żadnych spl i peyingów nie kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej widziałbym u Ciebie morel maximo ultra, skrzynkę dedykowaną możesz kupić od bassera, wzmocnić ją żywicą i wsadzić excursion shx-8s4, wrzuciłem siostrze i wydaje dźwięki przez Ciebie porządane ;) oczywiście wygluszenie, porządne radio (tutaj nie żałuj plnów) no i został wzmacniacz 4-5 kanałowy, najlepiej patrzeć na uzywki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Posiadam: audio system m165evo2

Nie wymieniłeś je,czyli dobrze. Bas mają niski,ale brak środka a wysokie mnie bardzo męczyły. W EQ ustawiłem,by wysokie zeszły niżej,no okey...lepiej. hyh.

xcelsus były bardziej szczegółowe górą,sena była wyczuwalna, brak ostrości.Morele łagodne. Ale AS schodziły najniżej.

 

Co do suba,posiadam aktualnie Rockford Fosgate R1S4-12 w skrzyni zamkniętej 30l

Gra nisko jak się lubi,ładnie mruczy,trzęsie budą.Lecz już swoje lata mam i ustawione pokrętła mam ALL na zero co się da,wtedy gra ciepłym miłym basem

 

Jeżeli chodzi o przedni zestaw,mam na oku coś co nikt nie poleca: Infinity KAPPA 65.9cs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Miło że zacząłeś od przywitania się i przedstawienia konceptu. Skoro nie nakupiłeś sprzętu, z którego nie jesteś zadowolony to już zaoszczędziłeś parę ładnych stówek.

Zaoszczędzić możesz na przewodach zasilających wybierając kabel od spawarki a nie ładny świecący zestaw do CA. Druga tajemnica to sprzęt używany i dobrze przemyślany. Kupując raz a dobrze nie masz problemu z pozbyciem się badziewia.

Radio… szukaj czegoś co ma 3 pary rca i dsp, Alpine cde-193bt np. Czyta flac, ma dsp, kosztuje nowe 800 zł, jak trafi się używane to możesz śmiało brać.

Skoro Maximo nie są dostępne to może Maximo Ultra- aktualny model, powinien być dostępny.

Wzmacniacz proponował bym 5-cio kanałowy lub na początek 4-ro kanałowy plus monoblok w razie potrzeby dlatego ze gdyby tweeter jednak okazał się zbyt męczący można rozdzielić zwrotnicę i puścić go z osobnego kanału, dodatkową zaletą będzie możliwość wyrównania czasowego z wooferem a jak już załapiesz bakcyla to i aktywny podział. I tutaj znowu wracamy do oszczędności, kupując raz dobry wzmacniacz oszczędzasz kupę kasy.

Subwoofer zostaw na końcu, żadnych spl i peyingów nie kupuj.

 

 

Witam, od razu chciałem wszystkim podziękować za odpowiedzi i cenne wskazówki. Z twojej wypowiedzi tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że głośniki spl to tylko ciśnienie w aucie a nie dobra jakość, która nie męczy ucha. Tak jak myślałem, lecz wolałem się upewnić. Przechodząc do kolejnego punktu, czyli sprzętu używanego. Myślałem o tym jak najbardziej i jestem co do tego przekonany, choć ciężko znaleźć używany sprzęt taki, który by odpowiadał wymaganiom bo większość używanego sprzętu to Auna, peying wiadomo nic fajnego. A co do wzmacniacza to też myślałem nad podłączeniem każdego głośnika osobno do wzmaka, pomijając zwrotnice fabryczne ale stwierdziłem, że to zbyt skomplikowane, chociaż mogę się mylić i "nie taki diabeł straszny" :P Przechodząc jeszcze do radyjka, masz rację. Warto znaleźć używkę takiego radyjka, bądź nawet dorzucić. Te trzy pary RCA na pewno będą bardziej przyszłościowe oraz z tego co widziałem radio to ma już na prawdę pokaźne funkcje do wystrojenia (właśnie znalazłem jedno na OLX za 4 stówki, mam nadzieję, że w trakcie kompletowania sprzętu też się jakieś znajdzie) . Co do subwoofera, dlatego chciałem się skupić nad jakością średniego pasma i szczególnie precyzji i szczegółowości góry, gdyż subwoofer uzupełni pasmo o tony niskie, lecz mogę się mylić. Nie chcę też by sub z tyłu zbyt bardzo się wychylał względem innych pasm. Do tego jestem na prawdę lewy w kwestii wzmacniacza, nigdy nie miałem styczności w kwestii wzmacniaczy samochodowych, więc byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi doradził w kwestii dobrego, opłacalnego i w miarę osiągalnego wzmacniacza. Dziękuje również wszystkim, którzy się udzielili, za wszystkie wskazówki i wypowiedzi i liczę, że jeszcze się czegoś dowiem, by zrobić tą instalację z głową i doświadczeniem "starszych kolegów". Pozdrawiam serdecznie.

Swoją drogą Panowie na chwilkę zboczę z tematu i mam do was pytanie.

Co sądzicie o pewnym gościu na Youtube CarAudioXpert? Mi osobiście się wydaje, że gość albo jest sponsorowany przez Audio System albo jest bardzo konkretnym fanboyem. Każde jego porównanie kończy się tym, że głośnik Audio System jest najlepszy i w ogóle piękne, boskie, nic tylko brać i montować. :P

Panowie jeszcze jeden post na dziś. Przeglądam cały czas fora i nowości i dojrzałem głośnik PowerBass XL-1040. Głośnik ma 350W RMS i 700 muzycznej, więc pomyślałem by połączyć go z Crunchem GTi2200, który z tego co wiem ma 400w w mostu RMS na 4ohm. Pozdrawiam i proszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że część youtuberow/ testerów jest sponsorowana, każdy orze jak może… co nie oznacza ze są to złe produkty. Trzeba tylko umieć odróżnić co jest na prawdę dobre a co jest promowane jako dobre bo ten ktoś nie może powiedzieć ze zestaw głośnikowy x jest słaby bo basu mało a góra skrzeczy.

 

Sprzętu używanego, który się do czegokolwiek nadaje jest sporo, nawet na forum. Problem jest taki ze dużo początkujących nie zna marek i je z góry odrzuca. Drugi problem to cyferki… sprzęt ma mieć dużo watów, co jest błędnym myśleniem. 50 W na zestaw przedni i 150-200 W na subwoofer jest wystarczające- oczywiście nie do każdego bo szybko może się okazać ze dym ze wzmacniacza pójdzie szybciej niż nam się wydaje.

Z tańszych i dobrych wzmacniaczy można wymienić uDimension jr, esx lub helix, jest nawet piec kanałów na forumowej giełdzie. Dobra zestaw przedni tez by się znalazł.

Powerbeats jak najbardziej, trzeba tylko dobrać głośnik do wzmacniacza -2 lub 4 Ohm, ewentualnie podwójna cewka w zależności czy mono czy mostek i jaka jest minimalna impedancja wzmacniacza.

Podział aktywny tez jak najbardziej, jak ogarniesz instalację na fabrycznej zwrotnicy i będziesz wiedział co Ci nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...