Skocz do zawartości

C4 Grand Picasso Mk1 poprawa jakości audio


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Proszę o zaopiniowanie planowanego przeze mnie upgrade'u audio w GP1.

Zależy mi na poprawie jakości i odbioru muzyki w tym samochodzie. Przeglądałem forum, ale instalacji w takim "tatowozie" brak. Słucham generalnie wszystkiego od HH po rock i dubstep więc potrzebuję w miarę uniwersalnych przetworników. Przewidywany budżet 400zł na głośniki ( bez różnicy czy nowe czy używki ), wzmacniacz też coś koło 400zł, maty mam, dystanse mam, płaskowniki ogarnę.

Plan jest taki :

 

1. Drzwi wygłuszone matami Bitmat według przykazań

2. Tapicerka wygłuszona pianką K6s 

3. Otwory technologiczne zaślepione aluminiowymi płaskownikami mocowanymi na " samowiertki ".

4. Zamontowane dystanse dedykowane MDF 

5. Głośniki El Comp 6 ( nowe ) da się wyrwać za 399zł , z używek nic ciekawego nie znalazłem ani na giełdzie ani na portalach. 

6. Wzmacniacz... Myślałem o czymś PNP jak Pioneer GM1004D ( ze względu na łatwy montaż i niewielkie rozmiary ). Ale teraz zastanawiam się nad Pioneer GM-X924 bo znalazłem na portalu aukcyjnym blisko mnie.

7. Radio chce zostawić fabryczne ( sterowanie z kiery + wyświetlacz fabryczny )

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia mam tego świadomość, niestety jest na tyle słabe, że w połowie głośniki przy próbie wydania dźwięku " basopodobnego " trzeszczą... Stąd pomysł o zamontowaniu wzmacniacz i lepszych głośników.  Co do El Comp 6, nowe mieszczą się w budżecie, a na tym forum są polecane jako najlepszy wybór w tym budżecie dla początkujących. Chciałem kupić Kicx 6020 PRO , ale uciekły mi sprzed nosa... Na giełdzie wisi moje ogłoszenie o kupnie choćby GMS 1968 , ale cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki które wybrałeś, według mnie, są bezpłciowe. Jak zmieniałem z fabryki na el-compy to nie bardzo było słychać różnicę  :wink:

Też mam o nich średnią opinię. Zaczynają jakoś grać jak wywali się zwrotkę i postawi się je aktywnie, a tak to szału nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam o nich średnią opinię. Zaczynają jakoś grać jak wywali się zwrotkę i postawi się je aktywnie, a tak to szału nie ma

Diora nigdzie nie jest dostępna, GMSów nie ma, Proa poza budżetem, chętnie przygarnę używki, ale tak jak pisałem wyżej nic ciekawego nie znalazłem. Jak znajdzie się z czasem wolna gotówka w planach mam wymianę radia , ale musi być budżet na radio + adaptery żeby wszystko działało jak fabryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMSy były bardzo fajnym zestawem, dobrze go wspominam, może lepiej poszukaj czegoś w używce? Większość forum lata na używakach, czy głośnikach czy wzmacniaczach. W tym samym budżecie dostaniesz sprzęt o klasę albo dwie klasy lepszy.

P.S. Może zestaw od Rainbowa? Kiedyś u kolegi montowałem 5" zestawik i grało całkiem przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMSy były bardzo fajnym zestawem, dobrze go wspominam, może lepiej poszukaj czegoś w używce? Większość forum lata na używakach, czy głośnikach czy wzmacniaczach. W tym samym budżecie dostaniesz sprzęt o klasę albo dwie klasy lepszy.

P.S. Może zestaw od Rainbowa? Kiedyś u kolegi montowałem 5" zestawik i grało całkiem przyjemnie.

 

Miałem w jednym z aut Rainbow SL-C6.2 zaraz po tym jak rozpadły się Morel Tempo 6 i uważam, że Rainbow grał dużo przyjemniej od Morela. Co do używek jestem świadomy, stąd moje ogłoszenie na giełdzie i chęć zakupu Pioneera GM-X924 ewentualnie Rodka 480/680i 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o Aliexpress... możliwość że te z OLX też z Ali pochodzą jest duża. No chyba że sprzedający posiada dowód zakupu z polskiego sklepu lub masz możliwość sprawdzenia na miejscu to wtedy sprawa wygląda inaczej. Ja swoich nie miałem jak sprawdzić a kupiłem je dla tweeterów, niby nówki, nigdy nie montowane a okazał się klops. Chcę Cię przestrzec przed wtopieniem kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, już go dogaduję :) Natomiast kwestia przodu nadal nie jest rozwiązana... Nie ma dosłownie nic z używek...

W bardzo przystępnej cenie znalazłem Vibe Slick 6SQ i Rainbow DL-W6 czy któryś z tych zestawów jest wart kupna pod ten wzmacniacz ?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję niedługo mieć skompletowane klocki do mojego upgrade'u i tutaj rodzi mi się nowe pytanie.

 

C4 GP1 to całkiem spore gabarytowo auto, wszyscy polecają podłączyć konwerter high-low pod tylne głośniki, czy jest opcja żeby z przednich działało to poprawnie ? Chodzi o to, że z tyłu jeździ młody, jak jedziemy w dłuższą trasę często ogląda bajki albo słucha swoich piosenek w drodze ( przez BT ). Czy mogę podpiąć konwerter pod przednie głośniki, tylne zostawić żeby w czasie jak młody jest w aucie coś mu plumkały ( grając z radia ), a jadąc samemu odłączać je FADER'rem w radio ? Czy totalna kaplica i nie ma sensu ?


Drugie pytanie, czy wzmacniacz podłączony przez high low będzie działał na 4ch ? Chodzi mi po głowie żeby w przyszłości wsadzić jakiś mały sub do bagażnika ( w stylu intertechnik mds 08 ). Czy to ma szanse jakoś istnieć w tej dużej budzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję niedługo mieć skompletowane klocki do mojego upgrade'u i tutaj rodzi mi się nowe pytanie.

 

C4 GP1 to całkiem spore gabarytowo auto, wszyscy polecają podłączyć konwerter high-low pod tylne głośniki, czy jest opcja żeby z przednich działało to poprawnie ? Chodzi o to, że z tyłu jeździ młody, jak jedziemy w dłuższą trasę często ogląda bajki albo słucha swoich piosenek w drodze ( przez BT ). Czy mogę podpiąć konwerter pod przednie głośniki, tylne zostawić żeby w czasie jak młody jest w aucie coś mu plumkały ( grając z radia ), a jadąc samemu odłączać je FADER'rem w radio ? Czy totalna kaplica i nie ma sensu ?

Drugie pytanie, czy wzmacniacz podłączony przez high low będzie działał na 4ch ? Chodzi mi po głowie żeby w przyszłości wsadzić jakiś mały sub do bagażnika ( w stylu intertechnik mds 08 ). Czy to ma szanse jakoś istnieć w tej dużej budzie ?

Chcesz mieć 1 źródło? W sensie wszystko obsłużone jednym radiem? Czy dla "wzmacniacza" masz jakiś oddzielny odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno źródło, którym jest radio fabryczne. Fabrycznie w aucie jest 6 glośników ( 2 w desce , 2 w przednich i 2 w tylnych drzwiach ).


Dodam, że wolałbym nie rezygnować z fabrycznego radia, ze względu na fabryczny BT, AUX , USB , sterowanie z kierownicy radiem jak i całym wyświetlaczo/komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

1. Polecam dobrze zrobić drzwi, dwóch moich kolegów ma to auto (ja zdecydowałem się bardziej na kombi ;) ) i blacha tam jest mega cienka, więc do poprawnego grania warto się przyłożyć. Jedno z tych aut ma wygłuszony przód i tył i jest zdecydowanie lepiej - grania nie ma żadnego poza fabryką

2. Z jednym źródłem masz kilka opcji:

- wzmacniacz z hi-input i "bezpośrednio" z radia

- albo wzmacniacz z rca i wtedy przez konwerter

 

I tu wszystko zależy od wzmacniacza i planów, bo możesz podpiąć przód i tył pod piec i faderem sobie przenosić gdzie ma grać (zwłaszcza jeśli na "tylne" kanały będziesz miał oddzielny GAIN, to wtedy nie powinieneś zrobić krzywdy głośnikom z tyłu)

Możesz też na tył "zainwestować" w sensowniejsze coax'y i mieć wtedy "granie" w całym aucie pod wzmacniaczem bez większych obaw.

 

Możesz oddzielnie podpiąć. konwerter - wzmacniacz dla frontowych a tył zostawić pod radiem i faderem to regulować i np. jak tylko młody bajki słucha to całość na rear.

 

Jeśli masz piec 4 /3 kanałowy lub multi to możesz zrobić zestaw front + sub (dla wygody z jednego pieca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...