Skocz do zawartości

Usb audio Player pro


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Pytanko do użytkowników tego Playera. Czy u Was też tak laguje na nim tidal, że czasami krew zalewa. Co do jakości dźwięku to naprawdę jest świetnie ale obsługa przez te lagi czasami do pasji doprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Pytanko do użytkowników tego Playera. Czy u Was też tak laguje na nim tidal, że czasami krew zalewa. Co do jakości dźwięku to naprawdę jest świetnie ale obsługa przez te lagi czasami do pasji doprowadza.

Szału nie ma ogólnie z tidalem ale jest używalne. Dostosuj sobie ustawienia - można włączyć aby rozpoczynał odtwarzanie od razu, a nie zanim zbuforuje np. 15s.

 

Niestety jak wpadam w strefę bez zasięgu to głupieje zupełnie. Zgłosiłem to im nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie pociągnąć playliste tidalowa i wrzucic FLACi ;)

 

 

Oo, podoba mi się ten pomysł. Szybkie google i znalazłem coś w stylu "tidal downloader". O czymś takim pisałeś?

 

Nie śledzę tematu ale Tidal kiedyś nie pozwalał na używanie offline content innym aplikacjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powinno działaś. Jak uruchomisz i podepniesz DAC, powinien wyskoczyć monit z Androida na zezwolenie TIDALowi na dostęp do urządzenia.

U mnie nie działa ten sposób z Tidal, nie wyskakuje monit o dostęp do urządzenia w przeciwieństwie do UAPP.

 

W czym pomoże bit-perfect w przypadku gdzie procesor nie obsłuży nic powyżej 48 khz? Pytane od laika.

W tym samym co w przypadku innych częstotliwości próbkowania. Czym się różni bit-perfect przy 44,1 kHz, a 192 kHz? Idea jest taka sama - żeby dostarczyć do procesora dane niezmodyfikowane przez (w tym przypadku) Androida. Oczywiście jak załączysz utwór z próbkowaniem wyższym niż obsługuje procesor to nie zadziała (tu już będziesz musiał przepróbkować i nici z bit-perfect), ale na niższych częstotliwościach nie widzę problemu. W UAPP możesz sobie zadać jakie maksymalne próbkowanie obsługuje urządzenie ("Limit sample rate"), a w "Bit perfect mode" zadać "When possible" i powinno być ok. Na Tidalu większość płyt jest w jakości CD 44,1 kHz / 16 bit, czy macie taki system w aucie w którym ten format jest ograniczeniem żeby gonić za "gęstymi"?

 

W niczym

Nie zadziała wręcz bym powiedział.

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Na Tidalu większość płyt jest w jakości CD 44,1 kHz / 16 bit, czy macie taki system w aucie w którym ten format jest ograniczeniem żeby gonić za "gęstymi"?

 

Nie chodzi o gonitwę, tylko o wyeliminowanie machlojek androida.

 

 

 

 


Dlaczego?

A jak ma się spiąć z prockiem np. materiał 88.2kHz? Cały szit MQA po "unfoldzie" ma takie próbkowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się spiąć z prockiem np. materiał 88.2kHz? Cały szit MQA po "unfoldzie" ma takie próbkowanie ;)

Po 88.2 kHz się nie zepnie i tak też pisałem wyżej, że trzeba będzie resamplować, ale kolega pytał czy ma sens bit-perfect do procka obsługującego max 48 kHz i według mnie lepiej mieć bit-perfect dla 44,1 kHz i 48 kHz (bo takich nagrań jest najwięcej), niż nie mieć bit-perfect na żadnym próbkowaniu. Wyższe próbkowania tak czy tak będzie musiał resamplować żeby odtworzyć. Nie widzę żadnych minusów w podaniu bit-perfect do tego procka, dla obsługiwanych próbkowań są same plusy, a do wyższych próbkowań będzie tak samo jak bez bit-perfect (chociaż i tu może być lepiej bo użyty soft do resamplingu i brak ingerencji Androida w ten proces może też wyjść na korzyść w porównaniu do "gołego" Androida).

 

Spróbuj bubleupnp ja używam i jest ok .

Też używam do Raspberry Pi i Chromecasta, ale do konwertera S/PDIF czy DAC'a USB w czymś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...