Skocz do zawartości

Zanik pewnych opcji w radiu po zwarciach.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem sobie Sony Xplod (240rms) (tuba bez bass reflexu) wraz ze wzmacniaczem Xploda (500w). Wszystko ładnie śmigało. Jednak po paru pracach przy samochodzie nie chciało mi się po raz kolejny odkręcać kabla zasilającego od akumulatora (otwierane maski itd) więc postanowiłem odkręcić kabel zasilania wprost od wzmacniacza. Pojawiło się parę iskier zanim skapnąłem się że jestem idiotą i zrobiłem to po odłaczeniu od akusa. Jednak po ponownym odpaleniu radia, zniknęły opcje takie jak, LPF, HPF, Ustawienie mocy subwoofera od 0 - 8, oraz jakieś coś pomiędzy REAR a SUB.W. Wiem tylko tyle ze jak bylo ustawione na rear to subwoofer nie grał.

Auto:Golf 4 1.9 tdi 1999r

Radio: JVC kd-x30

Jakieś bezpieczniki poszły czy jak?

P.S. Chętnie bym się dowiedział jaki kolor kabelka odpowiada za wzbudzenie bo cały czas wzmacniacz się świeci jakby ciągle brał prąd, jednak po przekręceniu stacyjki słychać (załączenie się tuby), tak jakby dopiero wtedy wzmacniacz podawał moc do tuby (takie lekkie tupnięcie). Jednak światełko ciągle się świeci czy klucz w stacyjce jest czy nie. Martwi mnie to bo nie chcę żeby akus się rozładował.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc majstry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...