Skocz do zawartości

Subwoofer - problem z podłaczeniem?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Pare dni temu subwoofer aktywny kicx 250ba za pare złoty.. wszystko by było okej gdyby nie fakt,że wcisnieto mi z uszkodzonym wzmacniaczem go..

 

Kupiłem na szybko bele jakie wzmacniacz by zobaczyć czy napędze go innym.. podłączyłem tak jak na zdjęciu i dalej nie gra..

 

Czincze w radiu wpięte do wzmaka.

Niebieski kabel z radia przeciagniety do bagażnika podpiety do REM na wzmaku.

Zasilanie do 12V

Masa do GND.

 

Z subwoofera wychodzą 3 kabelki po zdjęciu panelu - czerwony, czarny, niebieski..

 

Podpiełem następujaco :

 

Czerwony - fr minus

Czarny - fr plus.

 

( tak kazano mi poprowadzić kable na grupie na fb)

 

Wzmacniacz zasila głośniki, subwoofer dalej nie gra.. ( elektryk ostatnio sprawdzal na tym starym wzmacniaczu wbudowanym i prąd przepływa..

 

 

Bawiłem sie na radiu bo podejrzewałem, że może trzeba przestawić na tył głośniki i coś ,,strzeliło,, chyba we wzmaku? ( nic nie smierdzialo ani nic) gra dalej jak gra - dioda sie pali jak paliła.

 

 

Jakiś pomysł co mam zrobić? Sub do kosza? Czy źle podpiełem.

https://ibb.co/HYpw6sw

 

Kabelki podpielem co wychodza z pod wzmacniacza, nie te z tego panelu.

A niebieski z suba zaizolowany -osoba XYZ twierdziła, że tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź omomierzem czy sub jest sprawny. Prawdopodobnie jest o impedancji 4 ohm. Omomierz powinien wskazać wartość pomiędzy 3.0 a 3.5 ohm.

Jak masz baterię 9V, to możesz jej użyć do sprawdzenia reakcji membrany. Plus do plusa, minus do minusa. Usłyszysz puknięcie i ruch membrany na zewnątrz kosza.

9V odpowiada podanej mocy w impulsie 22 W. Więc nic mu nie zrobisz.

Sprawny sub?

 

Skręć wszystko na szczelny system, czyli doprowadź skrzynię do stanu fabrycznego.

 

Jak tak, to kup wzmak za 150/200 złotych, jakąś dwu kanałówkę. W mostku niech pozwoli osiągnąć 150W/4 ohm.

Podłącz zgodnie ze sztuką i ciesz się dźwiękiem.

 

Tak przy okazji - oryginalny wzmak zamontowany w tej skrzyni katalogowo kosztuje 29USD. Tak prawi cennik Kicx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem czy nie wyjąć głośnika.. ogarnąc nowe wejśce zasilające plus minus (bo te cieniutkie kabelki stricte do wzmaka nie przekonują mnie... za godzine bede w aucie wyśle tu zdjęcia jak to podlączone jest.. bo gdzieś przyczyna musi być. No właśnie minie mi sie z celem ori wzmacniacz bo wyjdzie mnie za suba jakos 400zl juz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...