Skocz do zawartości

Wykorzystanie seryjnego wzmacniacza do podpięcia drugiego wzmacniacza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Astrę J 2013 r. seryjnie wyposażoną w zestaw infinity, radio navi 600, w bagażniku mam seryjny wzmacniacz. Stałem się posiadaczem skrzyni basowej i wzmacniacza. Chciałbym zapytać się czy mogę jakoś wykorzystać kable już pociągnięte do seryjnego wzmacniacza do podania audio/zasilania/remote do nowego wzmacniacza. Ten mój wzmacniacz ma służyć jednie do zasilenia skrzyni basowej, resztę głośników zasilałby wzmacniacz infinity. I mam jeszcze pytanie, odpiąłem kostkę, która szła do seryjnego subwoofera i podpiąłem do niej tę moją skrzynie, dźwięk jest, tylko boje się, że mogę coś popalić(no chyba, że mogę wykorzystać wzmacniacz seryjny do podpięcia mojej skrzyni basowej) i ostatnie pytanie, dlaczego do seryjnego subwoofera idą 2 kable "+" i 2 kable "-"?

 

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi
 

post-30419-0-47183600-1625773824_thumb.jpg

post-30419-0-83206400-1625773834_thumb.jpg

post-30419-0-84174900-1625773843_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ori sub jest dwucewkowy, żeby uzyskać jak największą moc ze słabych końcówek ori wzmaka. Zmierz omomierzem ten ori sub i będzie wiadomo jaką ma impedancję ( pewnie 2 x 2 ohm -> na mierniku wyjdzie ok. 2 x 1,5 ohm, jak wyjdzie ok. 2 x 3,5 ohm to znaczy, że jest 2 x 4 ohm ).

Jeśli sprawdzisz jaki masz głośnik w swoim subie ( jedno/ dwucewkowy i o jakiej impedancji ) to będzie wiadomo, czy da się go bezpiecznie i sensownie podłączyć do ori wzmaka ( przynajmniej tymczasowo, bo mocy to raczej z tego nie będzie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Przepraszam, że tak długo to trwało.  Zmierzyłem i moja skrzynia (JBL CSX1400BP) ma 4 ohm, natomiast jak mierzę seryjny subwoofer to na każdej cewce pokazuje 2,5 ohm. Jest jakaś bezpieczna metoda podpięcia tej skrzyni?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli fabryczny sub ma 2 x 3 ohm. Twój sub jest jednocewkowy ( 4 ohm ) więc bezpiecznie możesz podłączyć go zamiast ori suba, ale będziesz używał tylko jednego kanału ori wzmaka ( czyli mniej niż połowy mocy jaką dostawał ori sub ). Nie wiem czy jest szansa, że zagra to lepiej niż ori sub na obu kanałach...

Żeby wykorzystać tego JBL-a musisz podłączyć dodatkowy wzmacniacz i dać do niego nową instalację zasilającą ( ta ori do wzmaka Infinity na pewno nie wytrzyma dodatkowego obciążenia ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie napiszę teraz mega głupotę, ale nie da się zmostkować jakoś kanałów tego wzmacniacza? Np. połączę 2 plusy i minusy na kablach i wepnę do skrzyni. druga sprawa, jeśli miałbym uruchomić zewnętrzny wzmacniacz(chciałbym go w bagażniku) to + biorę z akumulatora, - z karoserii w bagażniku. Dalej sprawa się komplikuje bo z tego co się orientuje w moim radiu nie ma wyjścia audio więc skąd pobrać sygnał audio i remote?

 

Dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój wzmacniacz nie posiada wejścia wysokonapięciowego to potrzebujesz konwerter, najlepiej aktywny z wyjściem remote, np. Hollywood HLC-3.

Sprawa sie trochę upraszcza przy wzmacniaczu z wejściem wysokonapięciowym, podłączasz wtedy zgodnie z polaryzacją przewody od oryginalnego głośnika do wzmacniacza, możliwe że wzmacniacz taki ma nawet automatyczne wykrywanie sygnału i włącza się sam. Trzeba by zerknąć do instrukcji obsługi Twojego wzmacniacza.

Nie łącz ze sobą żadnych przewodów z obecnej instalacji- możesz coś uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...