facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Wykorzystanie seryjnego wzmacniacza do podpięcia drugiego wzmacniacza

astra j infinity jbl seryjny wzmacniacz kombi drugi wzmacniacz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sznubek

Sznubek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 lipiec 2021 - 20:51

Witam

Posiadam Astrę J 2013 r. seryjnie wyposażoną w zestaw infinity, radio navi 600, w bagażniku mam seryjny wzmacniacz. Stałem się posiadaczem skrzyni basowej i wzmacniacza. Chciałbym zapytać się czy mogę jakoś wykorzystać kable już pociągnięte do seryjnego wzmacniacza do podania audio/zasilania/remote do nowego wzmacniacza. Ten mój wzmacniacz ma służyć jednie do zasilenia skrzyni basowej, resztę głośników zasilałby wzmacniacz infinity. I mam jeszcze pytanie, odpiąłem kostkę, która szła do seryjnego subwoofera i podpiąłem do niej tę moją skrzynie, dźwięk jest, tylko boje się, że mogę coś popalić(no chyba, że mogę wykorzystać wzmacniacz seryjny do podpięcia mojej skrzyni basowej) i ostatnie pytanie, dlaczego do seryjnego subwoofera idą 2 kable "+" i 2 kable "-"?

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi

Załączone pliki

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#2 kowal 2002

kowal 2002
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 09 lipiec 2021 - 14:42

Zapewne ori sub jest dwucewkowy, żeby uzyskać jak największą moc ze słabych końcówek ori wzmaka. Zmierz omomierzem ten ori sub i będzie wiadomo jaką ma impedancję ( pewnie 2 x 2 ohm -> na mierniku wyjdzie ok. 2 x 1,5 ohm, jak wyjdzie ok. 2 x 3,5 ohm to znaczy, że jest 2 x 4 ohm ).

Jeśli sprawdzisz jaki masz głośnik w swoim subie ( jedno/ dwucewkowy i o jakiej impedancji ) to będzie wiadomo, czy da się go bezpiecznie i sensownie podłączyć do ori wzmaka ( przynajmniej tymczasowo, bo mocy to raczej z tego nie będzie ).

#3 Sznubek

Sznubek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 18 lipiec 2021 - 01:19

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Przepraszam, że tak długo to trwało.  Zmierzyłem i moja skrzynia (JBL CSX1400BP) ma 4 ohm, natomiast jak mierzę seryjny subwoofer to na każdej cewce pokazuje 2,5 ohm. Jest jakaś bezpieczna metoda podpięcia tej skrzyni?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

#4 kowal 2002

kowal 2002
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 18 lipiec 2021 - 06:52

Czyli fabryczny sub ma 2 x 3 ohm. Twój sub jest jednocewkowy ( 4 ohm ) więc bezpiecznie możesz podłączyć go zamiast ori suba, ale będziesz używał tylko jednego kanału ori wzmaka ( czyli mniej niż połowy mocy jaką dostawał ori sub ). Nie wiem czy jest szansa, że zagra to lepiej niż ori sub na obu kanałach...

Żeby wykorzystać tego JBL-a musisz podłączyć dodatkowy wzmacniacz i dać do niego nową instalację zasilającą ( ta ori do wzmaka Infinity na pewno nie wytrzyma dodatkowego obciążenia ). 

#5 Sznubek

Sznubek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 18 lipiec 2021 - 12:23

Pewnie napiszę teraz mega głupotę, ale nie da się zmostkować jakoś kanałów tego wzmacniacza? Np. połączę 2 plusy i minusy na kablach i wepnę do skrzyni. druga sprawa, jeśli miałbym uruchomić zewnętrzny wzmacniacz(chciałbym go w bagażniku) to + biorę z akumulatora, - z karoserii w bagażniku. Dalej sprawa się komplikuje bo z tego co się orientuje w moim radiu nie ma wyjścia audio więc skąd pobrać sygnał audio i remote?

Dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

#6 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 1357 postów

Napisano 18 lipiec 2021 - 13:41

Jeśli Twój wzmacniacz nie posiada wejścia wysokonapięciowego to potrzebujesz konwerter, najlepiej aktywny z wyjściem remote, np. Hollywood HLC-3.

Sprawa sie trochę upraszcza przy wzmacniaczu z wejściem wysokonapięciowym, podłączasz wtedy zgodnie z polaryzacją przewody od oryginalnego głośnika do wzmacniacza, możliwe że wzmacniacz taki ma nawet automatyczne wykrywanie sygnału i włącza się sam. Trzeba by zerknąć do instrukcji obsługi Twojego wzmacniacza.

Nie łącz ze sobą żadnych przewodów z obecnej instalacji- możesz coś uszkodzić.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: astra j, infinity, jbl, seryjny wzmacniacz, kombi, drugi wzmacniacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych