Skocz do zawartości

Moje pierwsze car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zaczynam składać swoje pierwsze rozsądne car audio ;) liczę na wasza pomoc, wsparcie oraz cenne porady. Samochód który będzie baza do tego projektu to Passata B4, nie będzie tu nic mega rozbudowanego. Zależy ni bardziej na jakości niż na tym żeby dach falował. Chciałbym włożyć wznak 4 kanałowy, głośniki przód oraz sub do bagażnika. Drzwi naturalnie zostaną wygłuszone a głośniki zamontowane na mdfie, o kabelkach też trochę czytałem więc wszystko w swoim czasie.

 

Zacznę natomiast od jednostki sterującej, obecnie posiadam Alpine Ida x-300, czy jest to odpowiedni "klocek" na strat czy lepiej szukać czegoś nowszego? Lubię te radio nie wiem czemu ale brakuje trochę Bt, jeżeli warto wymienić to z opinii dowiedziałem się że warto rozważyć zakup alpine ute 92bt, Kenii 5200bt lub cde 193bt, jakieś znaczące różnice czy każdy z tych będzie odpowiedni, z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje radio od biedy się nada jeśli dołożysz rozdzielacz sygnału. Wtedy zestaw przedni i subwoofer trzeba będzie 'pociąć' na wzmacniaczu. Jeśli zmienisz radio na któreś wymienione w Twoim poście to będzie możliwy podział na radiu co trochę ułatwia strojenie- nie trzeba biegać do bagażnika żeby coś zmienić a radia oferują również opóźnienia czasowe i zwrotnicę 3-way (w razie postępowania choroby CA na pewno przydatna). 

 

Co od reszty komponentów, jak już sie zorientowałeś to ceny i sprzęt są bardzo różne i za 500zł można kupić coś fajnego lub trafić na kupę złomu. Napisz jaki budżet planujesz na wzmacniacz i głośniki, może pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, postawie chyba na wymień radia, co do kwoty jaka chce przeznaczyć to jest elastyczna, jestem w trakcie odbudowy samochodu więc nie wiem ile jeszcze tam we pcham kasy, liczę że wznak w granicach 600-800zl, skrzynka 500zl i głośniki jakieś 300 tak mniej więcej, wiadomo że jeżeli coś będzie kosztowało trochę więcej a zwiększy doznania to lepiej będzie poczekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...