Skocz do zawartości

Modele smartfonów które grają przez USB.


maniak1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Żadna przejściówka ani podpięcie xmos pod iPhone nie zadziałało musiałem nabyć oryginalny adapter , dopiero w tedy wszystko działa bez problemu.

Nie mam pojęcia jak to się dzieje ale h900 obsługuję nawet utwory w jakości Master czyli 24 bit w TIDAL poza tym działają wszystkie radia internetowe jakich słucham oraz YouTube.

 

post-22750-0-04553000-1630879459_thumb.jpeg

 

Telefon: Iphone 11

DSP: Alpine pxa h900

DAC: HD Audio CDB-6

 

DZIAŁA!!!!!!

 

Dodam tylko ze dzięki konwerterowi Lightning to USB 3 Camera działa również lądowanie telefonu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie mam pojęcia jak to się dzieje ale h900 obsługuję nawet utwory w jakości Master czyli 24 bit

No bo to w standardzie obsługuje Dolby Digital, DTS, HDCD, a formaty te mają prawo mieć więcej niż 16 bit, to zapewne z tego powodu obsługuje też utwory Master z Tidal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h900 nie obsługuje 24 bit gdzieś tobie to się przeskalowało , a poza tym master to nie zawsze 24 bit podłącz gdzieś gdzie ci identyfikuje sygnał domówka jakaś ta ich app chyba cuś tnie to bo mam wrażenie że flac gra przyjemniej dla ucha , h900 ma taką magiczną diodę od wyższej rozdzielczości hdcd i to słuchać różnicę . Jedyny jak do tej pory quobuz daje 24 bit i to słuchać . Weź np usb audio plaera i flack i porówna z mqa .Poszukaj sobie hdcd z tidala jak jeszcze zostały jakieś , bije te mqa na odpowiednim sprzęcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest super że w końcu wszystko działa jak należy bez wgłębiania się w szczegóły gdyż po prostu nie mam odpowiedniej wiedzy w tej dziedzinie. Jakość jest naprawdę dobra teraz chcę zrobić strojenie bezpośrednio z laptopa przez usb z wykorzystaniem hd audio CDB-6 na optyku w h900 bo wcześniej strojenie było robione na rca.

 

Pisałem że h900 gra z Tidal Master 24 bit gdyż znalazłem takie info na stronie Tidal.

 

Dlaczego tak jest nie wiem i czy Tidal u mnie coś przeskalował też nie wiem. Utwory które odtwarzałem w trybie Master załadowałem na telefon w domu i odtworzyłem w aucie.

 

Muszę skorygować moją wcześniejszą wypowiedź, faktycznie niektóre utwory w jakości Master nie grają a niektóre grają. Przed chwilą się o tym przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PXA-H 900 ma dwa zegary . Nie jest pewnym , ale przypuszczalnie wejście analogowe ( A/D ) pracuje na 48 kHz , sam odbiornik cyfry również jest zdolny dekodować sygnały 48 kHz . Natomiast odpowiedzi wymaga , czy sam proces DSP może przebiegać z alternatywnym Master clockiem , ale racjonalnie postawię żeton na pole tak .

Najprościej zmierzyć sygnał na filtrach cyfrowych , ale chyba nie jestem na teraz aż tak dociekliwy :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...