Skocz do zawartości

Budowa systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, chciałbym sobie powoli robić dobre nagłośnienie w moim nowym samochodzie. Kupiłem go dość niedawno i chciałbym go nieźle urządzić. Czytałem trochę na forum, ale wciąż nie do końca wiem jak się za to zabrać. Zanim wziąłem się za czytanie, nagrałem video pokazujące jak to u mnie wygląda. Nie mam głośników w drzwiach, co trochę może komplikować sprawę. Na razie wszystko trzeszczy, a jakość odpycha do tego stopnia, że wolę słuchać muzyki z jbla. Nie szczególnie znam się na rzeczy, może to wcale nie jest wina głośników, ale i tak wątpię żeby były jakościowe

Video: https://youtu.be/EYHG7GX1KuQ
Czytałem u Nazara, że głośniki z tyłu to słaba opcja. Gdzie powinienem je w takim razie umieścić? Czy to miejsce pod przednią szybą będzie dobrym rozwiązaniem? A może trzeba będzie zrobić dziury w drzwiach?

Jaką kolejność rozbudowy powinienem przyjąć? Celowałbym w głośniki i sub ze wzmacniaczem, a budżet mam na ten moment powiedzmy 1000zł, ale na spokojnie mogę po kolejnych wypłatach dokładać po trochę np inwestując teraz w głośniki, a potem wsadzając sub. Może ktoś ma do polecenia jakiś konkretny sprzęt?  Uważam, że jeśli tylko jest to sensowne, to lepiej kupić lepszy używany sprzęt, więc w tym wypadku postąpiłbym tak samo (chyba że to odradzacie).

 

Swoją drogą, Nazar pisał, że 3dB więcej, to dwa razy głośniej. Może mi ktoś to wyjaśnić? Kilka lat temu skończyłem matfiz i niewiele pamiętam, ale wydaje mi się to głupie. 3dB to dwa razy głośniej niż 0 czyli 0? A 6dB to dwa razy głośniej niż 3, czyli wciąż 0? Poza tym, różnica między np 100 a 103 dB pewnie jest na prawdę znikoma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tyle dylematów do możesz podjechać do mnie , podpowiem co i jak można zrobić , nie masz daleko .

Z decybelami trzeba wiedzieć to , że nie jest skalą liniową .

3 dB to stosunkowo niewiele dla ucha ( na pewno nie dwa razy głośniej ) , ale aby to zrealizować w danym systemie potrzeba dostarczyć dwa razy wyższą moc , o ile system będzie ją w stanie przetworzyć liniowo /bez kompresji.

Aby słyszeć dwa razy głośniej , moc musi wzrosnąć 10 krotnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zostaw oryginalne miejsce montażu w desce rozdzielczej. Tam 10/12 potrafią na prawdę poprawnie zagrać stereo. Co do bagażnika to zapomnij. Bas nie przebija praktycznie się do środka. Na całej szerokości oparcia kanapy znajduje się zbiornik paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Po pierwsze zostaw oryginalne miejsce montażu w desce rozdzielczej.
Jak będzie przykręcał głośniki jak nagrywa filmiki to lepiej niech się zda na doświadczonego montażystę. To nie jest łatwe auto.

W okolicy ma Michała, będzie wiedział jak zrobić muzykę w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tyle dylematów do możesz podjechać do mnie , podpowiem co i jak można zrobić , nie masz daleko .

Z decybelami trzeba wiedzieć to , że nie jest skalą liniową .

3 dB to stosunkowo niewiele dla ucha ( na pewno nie dwa razy głośniej ) , ale aby to zrealizować w danym systemie potrzeba dostarczyć dwa razy wyższą moc , o ile system będzie ją w stanie przetworzyć liniowo /bez kompresji.

Aby słyszeć dwa razy głośniej , moc musi wzrosnąć 10 krotnie . 

 

Wow, serio? Chętnie przyjadę i poznam oraz posłucham kogoś, kto się zna. Dogadamy się jakoś na priv?

Dzięki za wyjaśnienie, teraz czaję

 

Film jak film, może się podobać lub nie, jedni nazwą go sztuką, inni cyrkiem. Grunt, że przekaz jest jasny, wizualny i od razu wszystko wiadomo

Dzięki za pomoc, chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...