Skocz do zawartości

Midwoofery z szybkim ale dość głębokim basem


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Od siebie mogę polecić Morel Elate MW6.

Grają basem niskim i naprawdę suba nie potrzeba do nich :)

Ori zwrotka tnie pasmo bodajże dopiero przy 40hz.

 

Chcesz wypróbować to mam , mogę Ci wysłać na testy.

Ale mocy potrzebują w ch*j. Przy 150W to dopiero coś zaczeły grać :)

wiecej jak 150 nie wyczaruje ale z duzym DF>700.

Zakładam że chcesz je też sprzedać bo jak mam czuc niesmak oddajac ci midwoofery to sie trochę zdenerwuję .. Napisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić Morel Elate MW6.

Grają basem niskim i naprawdę suba nie potrzeba do nich :)

Ori zwrotka tnie pasmo bodajże dopiero przy 40hz.

 

Chcesz wypróbować to mam , mogę Ci wysłać na testy.

Ale mocy potrzebują w ch*j. Przy 150W to dopiero coś zaczeły grać :)

Przeglądnąłem ich parametry.

Qts (0,44) wskazuje na to, że wolą grać w obudowach zamkniętych.

Poza tym dziwne, by producent ciął je poniżej cześtotliwosci własnego rezonansu (FS: 44 hz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem ich parametry.

Qts (0,44) wskazuje na to, że wolą grać w obudowach zamkniętych.

Poza tym dziwne, by producent ciął je poniżej cześtotliwosci własnego rezonansu (FS: 44 hz).

Tak wiem że zalecane są komory. Ale u mnie basu nie brakowało :) a drzwi dosyć spore (passat B7)

 

Co do cięcia - może masz rację, ja to tylko wywnioskowałem z odsłuchu.

Gdy były na ori zwrotce a w radiu włączałem cięcie 50/12dB to znacząco obcinało im dół. Stąd moje wywody na ten temat.

 

Ale ja jeszcze żółtodziób jestem więc może czegoś nie rozumiem do końca :)

Przeglądnąłem ich parametry.

Qts (0,44) wskazuje na to, że wolą grać w obudowach zamkniętych.

Poza tym dziwne, by producent ciął je poniżej cześtotliwosci własnego rezonansu (FS: 44 hz).

Tak wiem że zalecane są komory. Ale u mnie basu nie brakowało :) a drzwi dosyć spore (passat B7)

 

Co do cięcia - może masz rację, ja to tylko wywnioskowałem z odsłuchu.

Gdy były na ori zwrotce a w radiu włączałem cięcie 50/12dB to znacząco obcinało im dół. Stąd moje wywody na ten temat.

 

Ale ja jeszcze żółtodziób jestem więc może czegoś nie rozumiem do końca :)

Przeglądnąłem ich parametry.

Qts (0,44) wskazuje na to, że wolą grać w obudowach zamkniętych.

Poza tym dziwne, by producent ciął je poniżej cześtotliwosci własnego rezonansu (FS: 44 hz).

Tak wiem że zalecane są komory. Ale u mnie basu nie brakowało :) a drzwi dosyć spore (passat B7)

 

Co do cięcia - może masz rację, ja to tylko wywnioskowałem z odsłuchu.

Gdy były na ori zwrotce a w radiu włączałem cięcie 50/12dB to znacząco obcinało im dół. Stąd moje wywody na ten temat.

 

Ale ja jeszcze żółtodziób jestem więc może czegoś nie rozumiem do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że zalecane są komory. Ale u mnie basu nie brakowało :) a drzwi dosyć spore (passat B7)

Niestety ilość basu ma się nijak do jego poprawności. Tzn. głośnik fizycznie będzie grał poniżej swojego FS i może dojść do jego uszkodzenia, a zwłaszcza jak gra w free air i nic go nie tłumi (nie powstrzymuje) i jest zdany tylko na DF (kontrolę) wzmacniacza.

Mała poprawka ;)

 

Woofer to Morel SW6 a nie MW :)

Co jeszcze bardziej komplikuje sprawę, bo:

FS: 50 hz, a QTS: 0,33

:)

Szczerze powiedziawszy z tak niską dobrocią nie powinny grać w tak dużych drzwiach. Pewnie odpowiesz: "Ale przecież grają", więc uprzedzając to pytanie, zapytam: "No grają, ale jak...?" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ilość basu ma się nijak do jego poprawności. Tzn. głośnik fizycznie będzie grał poniżej swojego FS i może dojść do jego uszkodzenia, a zwłaszcza jak gra w free air i nic go nie tłumi (nie powstrzymuje) i jest zdany tylko na DF (kontrolę) wzmacniacza.

Co jeszcze bardziej komplikuje sprawę, bo:

FS: 50 hz, a QTS: 0,33

:)

Szczerze powiedziawszy z tak niską dobrocią nie powinny grać w tak dużych drzwiach. Pewnie odpowiesz: "Ale przecież grają", więc uprzedzając to pytanie, zapytam: "No grają, ale jak...?" ;)

Jak grają najlepiej sprawdzić samemu. Dlatego zaproponowałem wysłanie na testy :)

 

Jak już nie raz na tym forum było udowodnione :

- liczby nie grają ;)

Trzmiel ma za małe skrzydła żeby latać, a lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grają najlepiej sprawdzić samemu. Dlatego zaproponowałem wysłanie na testy :)

 

Jak już nie raz na tym forum było udowodnione :

- liczby nie grają ;)

Owszem, powiedziane to było wielokrotnie, ale czy na pewno udowodnione? ;)

Akustyka oparta jest na prawach fizyki i każde zachowanie się przetwornika oraz innego komponentu systemu w tym czy innym aucie ma wytłumaczenie. Ludzie od zawsze to co nie mogli udowodnić nazywali cudem, a jesteśmy zbyt dorośli i wykształceni by wierzyć w cuda ;)

 

Trzeba by też rozróżniać pojęcia:

- Gra

- Gra dobrze

- Gra wystarczająco dobrze dla...(mnie czy finału EMMA) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, powiedziane to było wielokrotnie, ale czy na pewno udowodnione? ;)

Akustyka oparta jest na prawach fizyki i każde zachowanie się przetwornika oraz innego komponentu systemu w tym czy innym aucie ma wytłumaczenie. Ludzie od zawsze to co nie mogli udowodnić nazywali cudem, a jesteśmy zbyt dorośli i wykształceni by wierzyć w cuda ;)

 

Trzeba by też rozróżniać pojęcia:

- Gra

- Gra dobrze

- Gra wystarczająco dobrze dla...(mnie czy finału EMMA) :)

 

Byłeś finalistą EMMA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jprd .. a ja tylko spytalem bardziej doswiadczonych kolegów o poradę ktory z midwooferów zagra szybko ale i miesiście...

 

a otrzymalem wywód ktory juz 3 raz mnienil sens tego posta...

 

i nadal nie otrzymalem zbytnio tresciwych podpowiedzi...

 

Obecnie zalozylwm Rainbow germanium z pierwszej seri.. Jest szybko..ale nie mięsiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jprd .. a ja tylko spytalem bardziej doswiadczonych kolegów o poradę ktory z midwooferów zagra szybko ale

 

a otrzymalem wywód ktory juz 3 raz mnienil sens tego posta...

 

i nadal nie otrzymalem zbytnio tresciwych podpowiedzi...

 

Obecnie zalozylwm Rainbow germanium z pierwszej seri.. Jest szybko..ale nie mięsiście...

Odpowiedź to już właściwie dostałeś kilka razy :)

 

Kilka propozycji. Inaczej niż metodą prób i odsłuchów nikt Ci nie powie tak po prostu > KUP TEN MODEL i bedzie dobrze :)

 

Każde auto inne, każde drzwi inne, każdy system inny, każdego ucho inne :)

 

U mnie buczenie wooferów (rzadko, ale też mam ten problem) słyszę tylko ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa nie o moich osiągnięciach lecz o celu dążenia, koncepcji i podejściu w budowaniu systemu.

A jeśli Cię interesują moje osiągnięcia, to nigdy nie dążyłem do tytułu mistrzowskiego.

Niedawno miałem okazję spotkać pewnego niemieckiego sędzię EMMA i poprosiłem by z czystej ciekawości posłuchał i ocenił mój system. W następstwie, z wyników i jego oceny byłem bardziej niż zadowolony. Dodatkowo też nie spodziewałem się usłyszeć propozycję udziału w zawodach i zapewnienie wysokiego miejsca ;)

jprd .. a ja tylko spytalem bardziej doswiadczonych kolegów o poradę ktory z midwooferów zagra szybko ale i miesiście...

 

a otrzymalem wywód ktory juz 3 raz mnienil sens tego posta...

 

i nadal nie otrzymalem zbytnio tresciwych podpowiedzi...

 

Obecnie zalozylwm Rainbow germanium z pierwszej seri.. Jest szybko..ale nie mięsiście...

Czy są nowe? Ile czasu grały?

Jednemu buczy inny myśli że bas tak powinien przeciągać ;)

Właśnie to miałem na myśli kilka postów wyżej. Jedni twierdzą, że coś "nie halo", a inni, że tak ma być :)

Dlatego z pomocą przychodzą pomiary, które rzucają światło na rzeczywistość ;)

jprd .. a ja tylko spytalem bardziej doswiadczonych kolegów o poradę ktory z midwooferów zagra szybko ale i miesiście...

Słysząc "szybko i mięsiście" przychodzi mi do głowy: Focal Utopia 6w2, Brax 6.1, Hertz ML165 (pierwszej serii), Pioneer TS-M171PRS oraz Infinity Beta 6. Każdy z nich jest mięsisty, lecz potrzebuje sporo prądu i DF by być szybkim ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z 6w2, miałem i mięsa to im brakuje w porównaniu do k2, co innego średnica w utopii jest na wyższym poziomie. No ale to już zależy od konkretnego setupu, może moje drzwi były dla nich za duże, nie wiem i wypowiadam się tylko co do tego samego systemu w którym grały k2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedne i drugie. K2Power miałem te z pierwszej serii. Szczerze powiedziawszy to grały samym mięchem i usiłowały zdominować sub-a, dlatego je nie polecam, o średnicy już nie wspomnę bo była wręcz okropna, poza ty, mają garba przy 2,5-3 khz i nie dało się tego słuchać. Słowem efekciarskie i figlarne granie.

Natomiast 6W2 to całkiem inna bajka. Bardziej klasowe i wysublimowane. Wszystkiego pod dostatkiem i nic się nie wybija. Mięcho ma, trzeba je tylko odpowiednio przyrządzić by to wydostać ;)

A to nie impedancja wyznacza prąd ? Jak je zmusić aby skonsumowały "duży prąd"

O ile mnie pamięć nie zdradza, każdy z tych przetworników ma impedancję w granicach 4 ohm, więc...

Gwoli ścisłości, pod słowem "prąd" chodziło o moc wyjściową wzmacniacza.

BTW nie przypominam sobie, żebym pisał coś o zmuszaniu konsumpcji, tylko o dostarczeniu sporej ilości mocy, którą głośnik w zależności od swoich parametrów i jego aplikacji będzie w stanie przetworzyć w odpowiedni sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedne i drugie. K2Power miałem te z pierwszej serii. Szczerze powiedziawszy to grały samym mięchem i usiłowały zdominować sub-a, dlatego je nie polecam, o średnicy już nie wspomnę bo była wręcz okropna, poza ty, mają garba przy 2,5-3 khz i nie dało się tego słuchać. Słowem efekciarskie i figlarne granie.

Natomiast 6W2 to całkiem inna bajka. Bardziej klasowe i wysublimowane. Wszystkiego pod dostatkiem i nic się nie wybija. Mięcho ma, trzeba je tylko odpowiednio przyrządzić by to wydostać ;)

 

Nie wiem jak grały pierwsze k2power, moja wypowiedź dotyczy modelu kx2, żeby nie było niedomówień. Ten model akurat ma woofery 2ohm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości , prąd to prąd , a moc to moc .

Prąd natomiast określi aktualna moc wydzielona na impedancji przetwornika i ani grama więcej.

Coś mi podpowiada, że takowe czepianie się do słówek nic pożytecznego nie wniesie autorowi tematu jak i innym użytkownikom tego forum ;)

Nie wiem jak grały pierwsze k2power, moja wypowiedź dotyczy modelu kx2, żeby nie było niedomówień. Ten model akurat ma woofery 2ohm.

Ja miałem wersję 165KR bodajże, 4 ohm. KX2 różniły się tym, że faktycznie były 2 Ohm'owe i dodatkowe już były wyposażone w stożek (korektor fazy). Co swoją drogą ten garb trochę wygładziło, lecz i tak kolorowo się niestety na średnicy nie zrobiło. Więc wg. mojej opinii jedne i drugie nadają się tylko do 3-way.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słysząc "szybko i mięsiście" przychodzi mi do głowy: Focal Utopia 6w2, Brax 6.1, Hertz ML165 (pierwszej serii), Pioneer TS-M171PRS oraz Infinity Beta 6. Każdy z nich jest mięsisty, lecz potrzebuje sporo prądu i DF by być szybkim ;)

Z wymienionych powyzej słyszalem jak graja utopie.. świetne ale cięzko je też dostać na rynku wtórnym. Braxa i Betę 6 slyszalem tylko z opowiesci a Pioneera i Hertza nie znam tych modeli wogóle.

Co do mocy i prądu to dostaną 150w i conajmniej DF 700. Więcej nie wyczaruję. Grać mają w 3 way ale ostatnio dochodzę do wniosku zeby wyżej ciąć pasmo pomiedzy wooferem a średniakiem co skutkuje pozytywnymi efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi podpowiada, że takowe czepianie się do słówek nic pożytecznego nie wniesie autorowi tematu jak i innym użytkownikom tego forum ;)

To kwestia kryteriów na jakich dokonujemy wyboru . Jak ktoś opiera je na parametrach to wypada być konsekwentnym , a jak na podstawie koloru kosza to może sobie pominąć. DF w takim kontekście tez nie odpowiada za kontrolę , ale ..........patrz wyżej :wink2:.

Znaczy mam dziś wolne :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych powyzej słyszalem jak graja utopie.. świetne ale cięzko je też dostać na rynku wtórnym. Braxa i Betę 6 slyszalem tylko z opowiesci a Pioneera i Hertza nie znam tych modeli wogóle.

Co do mocy i prądu to dostaną 150w i conajmniej DF 700. Więcej nie wyczaruję. Grać mają w 3 way ale ostatnio dochodzę do wniosku zeby wyżej ciąć pasmo pomiedzy wooferem a średniakiem co skutkuje pozytywnymi efektami.

Niestety jest taka przypadłość, że o dobre trzeba powalczyć. Są to już wiekowe grajki, ale sprawdziły się już w wielu systemach i przeważnie tam już zostają. Kwestią jest także umiejętność ich apkikacji i realizacji. Napewno każdy z nich jest wart zainteresowania.

A co do dysponowanej mocy i DF to powinno wystarczyć ;)

To kwestia kryteriów na jakich dokonujemy wyboru . Jak ktoś opiera je na parametrach to wypada być konsekwentnym , a jak na podstawie koloru kosza to może sobie pominąć. DF w takim kontekście tez nie odpowiada za kontrolę , ale ..........patrz wyżej :wink2:.

Znaczy mam dziś wolne :rotfl:

Nie jest zagadką to, że DF zależy od nominalnej impedancji głośników i jest wprost proporcjonalna do niej. Ale jako punkt odnośnienia bierzemy najbardziej popularną (i dostępną) wartość, czyli 4 ohm ;)

To kwestia kryteriów na jakich dokonujemy wyboru . Jak ktoś opiera je na parametrach to wypada być konsekwentnym , a jak na podstawie koloru kosza to może sobie pominąć. DF w takim kontekście tez nie odpowiada za kontrolę , ale ..........patrz wyżej :wink2:.

Znaczy mam dziś wolne :rotfl:

Nie jest zagadką to, że DF zależy od nominalnej impedancji głośników i jest wprost proporcjonalna do niej. Ale jako punkt odnośnienia bierzemy najbardziej popularną (i dostępną) wartość, czyli 4 ohm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...