Skocz do zawartości

Midwoofery z szybkim ale dość głębokim basem


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję midwooferów które zagrają w pełnych drzwiach 5 drzwiowej jetty mk6.

Preferuję szybki bas z dobrą kontrola ale powinny też dość nisko schodzic na tyle ile ma mozliwosć dobry woofer...

Próbowałem już Helix competition niekoniecznie mi podeszły...

Eton NCX -super szybkie i z wykopem ale bez najnizszych rejestrów..

Rainbow CS265 profi -na chwilę obecną te siedzą w aucie.. fajne dosc szybkie...z mięskiem... ale mają tendencję do buczenia czasami...

 

Na chwilę obecną zastanawiam sie by miec to co z rainbowa ale z eliminacją jego wady opisanej powyzej...

 

Rozważam Steg MT lub Rainbow Germanium ale nie slyszalem ich wieć metoda prób i błedów.

 

Midwoofery zasilane byłyby Etonem PA1502 czyli 150w na kanał lub docelowo Zapco 300x także 150w na kanał...

 

Macie panowie jakieś sugestię-porady??

 

Oczywiscie nocowo woofer conajmniej 100W rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę że każdy będzie polecał to co indywidualnie podchodzi, z gustem to wiadomo jak jest. Od siebie mogę polecić Focale k2 power, dynamiczne granie z mega wykopem, żeby nie było że jest idealnie, za to średnica w nich nie powala, jest trochę wycofana, potrzebne do nich dosyć nisko cięte tweetery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma miejsce na subwoofer. Czasami trzeba tez iść na kompromis bo sub jest wyciągany na czas dłuższej podróży i wtedy woofery schodzące nisko jak znalazł, przełącza się setup na taki bez subwoofera i banan na gębie zostaje.

 

Od siebie mogę polecić MP 5.16 lub replay audio master rm65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki mogę dać do odsłuchu u siebie w ilości dwóch na strone ale nie spełniają one założenia czyli 100W RMS. Co prawda swoje karmię prawie 300W RMS @ 2 Ohm i żyją ale trzeba bardzo uważać, margines przy tej mocy jest bardzo mały za to fajna kontrola. Co za tym idzie wychodzi na to że cały system musi byc poziomami głośności ustawiony pod woofery bo to one określają na ile można sobie pozwolić przy jednoczesnym utrzymaniu rownowagi tonalnej i za ich skuteczność nie przekroczysz. Jesli sluchasz głośno albo bardzo głośno to ten brak zapasu moze być pewien dyskomfort przy slimakach szukaj czegoś innego a jesli nie grasz do końca to jak najbardziej godne polecenia szybkie woofery z super dołem które jak się przyzwyczaić ciężko zmienić na coś innego wlasnie z racji ich dołu, bajki o bułowatych MP5.16 odsuńmy na bok, kwestia pod czym graja, faktycznie na słabszych wzmacniaczach mogą takie wrażenia stwarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba sobie zamontuj a nie basu szukasz w wf. No dla mnie to pomysl"nowicjusza"

Mam dego sb10A mk2 i czeka do zamontowanie Ground zero Platinium tez 10.. wiec najbizszych rejestów nie szukam ale lubie jak przod nie tylko puka a jednak ma trochę miesa... i nie jestem nowicjoszem w audio - ale fakt CA mam pierwsze... Proszę nie obrażać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę także polecić Focala K2P. Chodź ja na brak średnicy nie narzekam, ale w 3 drogach mogą pokazać na co je stać. Jak wyłączyłem suba i pusciłem pełne pasmo od domu przez K2P to suba i dołu nie brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dla ciebie jest większa głośnoścą, bo wiesz tam gdzie inne systemy konczą to mój dopiero zaczyna grać, z samego przodu bez suba jest pomiar ponad 125 dB na zwyklej muzyce czysto do końca. Do takiego poziomu pozwalają dojść ślimaki a reszta ma jeszcze sporo zapasu. Jesli nigdy nie doszedłeś do granicy fizycznej możliwości MP5.16MK2 nie było to głośne granie, mam inne woofery które bez problemu dają sobie radę dalej i wtedy nie stanowią najsłabszego ogniwa systemu jeśli chodzi o moc jak ślimak ale brak dołu dyskfalifikuje je z dalszej zabawy. Tak że ciężko się rozstać z MP trzeci sezon juz grają, nie wiadomo na co zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...